מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

פענוח ציורי ילדים

שנה טובה- פענוח ציורי ילדים

/ טלי ירדני
 
בראש השנה נהוג לטבול תפוח בדבש, לברך ברכת "בורא פרי העץ", לאכול ואחר כך לומר: "יהי רצון מלפניך, ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שתחדש עלינו שנה טובה ומתוקה".
 
בהרצאתי האחרונה בגרפולוגיה ופענוח ציורי ילדים, לנוער בסיכון, התבקשתי לבחון ציורים וכתבי יד של בני נוער לקראת השנה החדשה.
מכיוון שילדים בגילאי ההתבגרות כמעט ואינם מציירים באופן חופשי, התבקשו הילדים לצייר תפוח בדבש והתוצאות המדהימות בהמשך הכתבה.
 
מדוע אנו אוכלים בראש השנה תפוח בדבש?
אנו נמצאים עתה בתקופת החגים בפתחה של שנה חדשה , בערב ראש השנה אנו נוהגים לאכול ולברך על תפוח בדבש שתהיה לנו שנה עם שמחות, הצלחות בעבודה, בזוגיות במשפחה ובחברה.
כל התחלה למעשה מבורכת ובמיוחד תחילת שנה שמסמלת תקופה חדשה בחיים.
הדבש שכידוע מגיע מהדבורים העוקצניות, העוקץ מסמל משבר וקושי , המתיקות של הדבש מסמלת רווחה, הצלחה ועמידה באתגרים, כמו גם הקושי של רדיית הדבש מכוורת שלבסוף מביא משהו טוב.
 
ומה לגבי התפוח ? הוא סמל השלמות. יש הסוברים כי התפוח מסמל את השם :
יה-ו-ה וכך למעשה מתחילה לה השנה של שילוב בין תפוח שמסמל כוח עליון לבין הדבש שמסמל את כוח בני האדם וזהו האיזון שרק כשהוא קיים ניתן להתחיל שנה חדשה ומבורכת.
למנהג זה גם יסודות מן המקרא:קונוטציות לאדם וחוה אשר קטפה את התפוח
מעץ הדעת אכלה ממנו וגם נתנה לאדם לאכול ואז גורשו מגן העדן. אדם התחרט על
מעשהו ואז רחמו עליו משמים והראו לו את דרך התשובה :את אותו תפוח שבו הוא
חטא הראו לו כשהוא טבול בדבש ומהו הדבש ? התורה. זה רמז לתיקון.
בערה"ש קובע עבורנו הקב"ה את מהלך השנה הקרובה ולכן עלינו להמתיק את הדין
 ברחמים וזאת אנו עושים בעשרת ימי תשובה שאז אנו בוחנים את מעשינו ומביעים
חרטה ובערה"ש אוכלים את התפוח בדבש הרימון התמר וראש הדג.
 
במסגרת הקורסים והסדנאות בנושא פענוח ציורי ילדים ופענוח כתבי יד- גרפולוגיה, נוכל ללמוד ע"י גודל הציור, מיקום הציור ועוד: מה מרגיש הילד, כיצד רואה את מקומו במשפחה וכד'.
להלן מספר דוגמאות של  ציורי ילדים, שהתבקשו לצייר תפוח בדבש , בסדנה לגרפולוגיה ופענוח ציורי ילדים:
 
Scan_Pic0003 ציור מס' 1 – ציור של תפוח בדבש שאותו ציירה ילדה בת 12, ילדה בעלת ביטחון עצמי גבוה, חברותית ומנהיגה, ניתן לראות את גודל ציור התפוח והדבש ביחס לדף, הציורים גדולים, משמעותיים ובעלי נוכחות. הציור מצויר כולו בצד ימין של הדף , דבר המסמל מוחצנות, יכולות חברתיות ותקשורת.  העלה בתפוח פונה כלפי מעלה ,המסמל על רצון ללמידה ושאיפות.
 
Scan_Pic0004 לעומתה נוכל לראות אצל חברתה בציור מס' 2 , ילדה מאותה כיתה, שהוריה התגרשו לא מכבר והיא עברה עם אימה להתגורר בבית אחר. הילדה מופנמת , סגורה וחסרת ביטחון, הציור קטן מאוד, מצויר בצד הדף למטה והתפוח וצנצנת הדבש מונחים על שולחן, דבר המסמל על הצורך שלה בבסיס בטוח להישען עליו, היא מרגישה שחסרה לה הקרקע היציבה.
 
Scan_Pic0001 ציור מס' 3 מצויר ע"י ילדה "מרצה" , בת בכורה מבין 5 ילדים. הילדה עוזרת אימה בעבודות הבית, ובטיפול באחיה הקטנים, ניתן לראות בציור, דיוק רב, פרטים רבים ותוספות שונות של סמלים הקשורים לראש השנה, למרות שלא התבקשה לעשות כך. הפרטים מצוירים בסדר ודיוק, צוירו בעיפרון לפני שנצבעו, דבר המראה על רצונה להראות מדויקת ולא לטעות.
 
 
טלי ירדני
טלי ירדני גרפולוגית מוסמכת, בעלת מכון לגרפולוגיה בת"א, חוות דעת למעסיקים,פענוח ציורי ילדים, ייעוץ ואימון אישי, הרצאות, סדנאות וקורסים.
טלי ירדני גרפולוגית מוסמכת, בעלת מכון לגרפולוגיה בת"א, חוות דעת למעסיקים,פענוח ציורי ילדים, ייעוץ ואימון אישי, הרצאות, סדנאות וקורסים.
מכון לגרפולוגיה-טלי ירדני
מכון לגרפולוגיה ופענוח ציורי ילדים, אנו עוסקים במתן חוות דעת למעסיקים, ייעוץ ואימון אישי, הרצאות ,סדנאות וקורסים.
תל אביב
03-6810786
050-2343341
קישור לאתר
רוחניות - גרפולוגיה
תאריך: 4/9/2010
תגיות:   בראש השנה נהוג לטבול תפוח בדבש    לברך ברכת "בורא פרי העץ"    לאכול ואחר כך לומר: "יהי רצון מלפניך    ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו    שתחדש עלינו שנה טובה ומתוקה".   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום רוחניות - גרפולוגיה

עבודת הגרפולוג – ייעוצים זוגיים / חנה קורן
מפגש בין שני אנשים הוא מפגש בין ה"אגו" החיצוני של כל אחד מהם, האנימה והאנימוס החבויים שבהם, מפגש בין ה"אני האידיאלי" של כל אחד מהם עם ה"אני" האמיתי של כל אחד מהם.
שנה טובה- פענוח ציורי ילדים / טלי ירדני
לנוער בסיכון, התבקשתי לבחון ציורים וכתבי יד של בני נוער לקראת השנה החדשה. מכיוון שילדים בגילאי ההתבגרות כמעט ואינם מציירים באופן חופשי, התבקשו הילדים לצייר תפוח בדבש והתוצאות המדהימות בהמשך הכתבה.
פענוח ציורים בקרב מבוגרים / טלי ירדני
דע הפסיכיאטרי. ישנם בתחום הרוחני על שלל המטפלים בשטח התקשור, הריפוי ההוליסטי וכו. אולם ישנו כלי חשוב אשר נשמט מעינינו לא מעט ואשר יכול להביא תוצאות מרביות והוא כלי האבחון בעקבות ציורים ופענוח משמעותם.
מבחן השלכתי- ציור העץ / טלי ירדני
ו - אפשר לראות את אישיותו של האדם. מאחר שהעץ מציג לפני כול את נופו ואת צמרתו , את גזעו ואת שורשיו והילד הקטן אוהב להתבונן בטבע, קל לגרפולוג לראות בציור העץ של הילד, דבר מה בעל משמעות על אופיו ונטיותיו
מהי גרפולוגיה? / טלי ירדני
גרפולוגיה היא מקצוע , המאפשר להכיר את אופי האדם על פי כתב ידו. לכל אדם כתב המיוחד רק לו. זוהי מעיין טביעת האצבע של האדם בעולם. ניתן לומר כי הגרפולוגיה היא למעשה ה"פסיכולוגיה של כתב היד".
משמעות החתימות / טלי ירדני
ום.אין פה כללים. איש איש וחתימתו. ואולם, השינויים בחתימה במהלך החיים מעידים, בדרך כלל על שינויים שחלו אצל הכותב. נוכל לבדוק את מידת ההערכה העצמית שלו , את מהימנותו, יחסו למשפחה , למקצוע ,לזוגיות ועוד.
האם הוא או היא מתאימים לי? זוגיות על פי כתב היד / מאיה הראל-פרטוק
המאמר עוסק באבחון טיפוסים שונים במערכות יחסים על פי סימינים גרפולוגים בכתב ידם
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים