מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

שלבי השינה

שלבי השינה

/ ד"ר גב
שלבי השינה
ישנם חמישה שלבי שינה, 1 עד 4 שהם שלבי NREM (Non REM) ושלב ה-REM (Rapid Eye Movement). בדרך כלל כאשר ישנים עוברים דרך כל השלבים בדרך לשינת REM, ואז המחזור הזה מתחיל שוב מהשלב הראשון. כל מחזור שינה כזה אורך בין 90 ל110 דקות. המוח מתנהג בצורה שונה בכל אחד מהשלבים האלה, בחלקם יתכן והגוף שלכם יזוז ובאחרים הגפיים שלכם יהיו חסרות תנועה.
שלב שינה 1:
השלב הראשון בשינה הוא שלב השינה הקלה, אתם חווים הסחפות פנימה והחוצה משינה וניתן בקלות להעיר אתכם. תנועת העיניים והגוף שלכם מאיטה. יתכן ותחוו תנועות חדות ופתאומיות של הרגליים או שרירים אחרים. תנועות אלה נגרמות עקב גירוי ספונטני של האזור המוטורי של המוח.
שלב שינה  2:
כמחצית מזמן השינה אנו מבלים בשלב זה, במהלכו תנועת העיניים נפסקת וגלי המוח (מדידת רמת הפעילות במוח) מאיטים. ישנם גם פריצות קצרות של פעילות מוחית מוגברת הידועים גם כ-כישורי שינה.
שלב שינה  3:
השלב השלישי הוא השלב הראשון של שינה עמוקה. גלי המוח עם תערובת של גלי דלתא איטיים, וגלים מהירים יותר. במהלך שלב זה של השינה יכול להיות קשה מאוד להעיר מישהו. אם אתם מתעוררים במהלך שלב זה יתכן ותרגישו חלשים ומבולבלים למספר דקות.   
שלב שינה 4:
השלב הרביעי הוא השלב השני בו אנו בשינה עמוקה. שלב זה מאופיין בכך שהמוח יוצר גלי דלתא איטיים כמעט באופן בלעדי. כמו בשלב השלישי גם פה יהיה קשה להעיר מישהו משנתו. שני השלבים האלה הכרחים להרגשה רעננה בבוקר, אם שלבים אלו יהיו קצרים מידי תרגישו שהשינה לא היתה מספקת.
שלב שינת REM או ריצוד עיניים מהיר (תנועת עיניים מהירה):
שלב שינת REM הוא השלב בו חלימה מתרחשת. כאשר נכנסים לשינת ריצוד עיניים מהיר הנשימה נעשית מהירה שיטחית ולא סדירה. העיניים שלכם יזוזו במהרה אך הגוף שלכם נהיה ניח. מתרחשת עלייה בקצב הלב ובלחץ הדם. במבוגרים כחמישית מזמן השינה הוא זמן שינת רע"מ ומעט יותר עבור ילדים. שלב שינה זה שכאמור הוא השלב בו חולמים מתחיל כ70 עד 90 דקות מהרגע שנרדמים. במחזורי השינה הראשונים שלב זה של שינת רע"מ קצר. לקראת הבוקר שלבי השינה העמוקה מתקצירים ושלב זה מתארך.           
חוקרים לא לגמרי מבינים את שינת הרע"מ והחלומות אך יודעים כי הם חשובים ביצירת זיכרונות ארוכי טווח. כמו כן אם שלב שינת ריצוד העיניים המהיר נפגעת מחזור השינה הבא יכול להיות מעוות ולא לעבור דרך כל השלבים אלא לקפוץ ישירות לשינת רע"מ עד להשלמת הפער.
 
אתם מוזמנים לאתר ד"ר גב לגלות על מגוון כורסאות עיסוי, כריות שינה, כורסאות טלויזיה , מזרונים ועוד
 
ד"ר גב
חברת ד"ר גב הינה החברה הגדולה והותיקה בישראל למוצרי בריאות, נוחות ואיכות חיים.
חברת ד"ר גב הינה החברה הגדולה והותיקה בישראל למוצרי בריאות, נוחות ואיכות חיים.
ד"ר גב משווקת מושבים אורטופדיים, כסאות, כורסאות טלויזיה, כורסאות עיסוי, מזרונים מיטות כריות שינה, מכשירי ומוצרי טיפוח ויופי, מתנות. החברה נוסדה בשנת 1984 ועוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים.
רח' אליהו איתן 20 א' א.ת. חדש ראשל"צ, 75703
03-9533111
בריאות ורפואה - כללי
תאריך: 26/7/2010
תגיות:   שינה    טיפים    כורסאות    כורסאות T.V     כורסאות טלוויזיה    כורסאות טלויזיה    כורסאות עיסוי    כורסאת T.V    כורסת טלוויזיה    כורסת טלויזיה    כורסת עיסוי    כסאות    כריות    כריות שינה    מזרון    מזרונים    מזרן    מזרנים    ד"ר גב   


פרסומות

דום נשימה בשינה
מידע מענין ומועיל אודות תסמונת דום נשימה בשינה ומכשיר CPAP
דום נשימה בשינה
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - כללי

מיטת שיזוף בעמידה / LoadSEO SEO
מיטת שיזוף בעמידה הינה שיטת השיזוף המתקדמת ביותר שיש. מדובר במיטת שיזוף עוצמתית המפותחת בטכנולוגיות המקדמות ביותר ומאפשרת שיזוף מהיר במיוחד.
טיפול בגלי הלם: טיפול פשוט עם תוצאות / אביב יועצים
המילים "טיפול בגלי הלם" נשמעות מסובכות למדי, נכון? ובכן, אין לכם מה לדאוג. זה שם גדול ומהודר, וטכנולוגיה מרמה גבוה ומתקדמת, אבל בשבילכם זהו הליך פשוט מאוד.
טיפול בגלי הלם: פרטים על התהליך ומה שהוא כולל / אביב יועצים
הטכנולוגייה של גלי הלם הופכת להיות יותר ויותר פופולרית בארץ ובעולם. אך כיצד בעצם גורמים גלי הלם לריפוי של אזורים פגועים?
נחירות בשינה / LoadSEO SEO
מצב של נחירות בשינה יכול לקרות בשל גורמים שונים. אחד הגורמים המרכזיים הוא עודף משקל. איך זה משפיע? רקמות שומן הולכות ומצטברות לא רק באזורים הגלויים לעין, אלא גם ברקמות הרכות אשר מקיפות את צינור האוויר
הפסקת נשימה בשינה / LoadSEO SEO
הפסקת הנשימה או הפסקת נשימה בשינה היא תופעה נפוצה אשר המודעות אליה הולכת וגוברת בשנים האחרונות. תופעה זו שכיחה והיא פוגעת בכ- 4leep Apnea מונעת מחמצן לעבור אל המוח בכמות מספקת.
ניתוחים קטנים / hayde hayde
ניתוחים קטנים, היסטוריה, ועוד. כמו כן, כיום לפני כל ניתוח ודאו שהמנתח הוא מומחה בתחום.
רגע מאושר בחיי ! / בני מרגליות
נוכחות לשם שינוי !
מי כסף קולואידים / לירן EZ100
מי כסף קולואידים - מעוניינים לקרוא מידע נוסף על מקור מי הכסף? כנסו עכשיו
אלרגיות בעונות מעבר-נזלת וליחות / עדנה שלום
ות, הן מבצעות תפקידי חרום כגון עזרה לאיברים אחרים מנקי דם כגון- עור, כליות, ריאות וכבד לנקות את הדם בגוף וכך בעצם הן מתחילות לפלוט כמויות של פסולת חומצית. מצב נזלתי הינו למעשה ליקוי של המערכת כולה.
טיפול בגלי הלם: כתף חמה / אביב יועצים
דלקת גידים קאלסיפית הינה בעיה רפואית אשר מאופיינת בהצטברות של סידן גבישי על גידים בגוף. זהו הזמן להתחיל ולחשוב על טיפול בגלי הלם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים