מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

פענוח ציורין - מבוגרים

פענוח ציורים בקרב מבוגרים

/ טלי ירדני
אין ספור כלים ופרמטרים קיימים כיום בעולמינו לזיהוי ואבחון פרופיל אישיותי של אדם זה או אחר.ישנם כלים בתחום הפסיכולוגי, ישנם בשטח המדע הפסיכיאטרי.ישנם בתחום הרוחני על שלל המטפלים בשטח התקשור, הריפוי ההוליסטי וכו'. אולם ישנו כלי חשוב אשר נשמט מעינינו לא מעט ואשר יכול להביא תוצאות מרביות והוא כלי האבחון בעקבות ציורים ופענוח משמעותם.זהו כלי אשר באמצעות הציורים מאפשר להבין ולפענח בעיות עומק ושאלות עומק בכל הקשור ליחסים בין אישיים,התרחשויות ואירועי עבר, פוסט טראומות וכו'.כלי האבחון בעקבות ציורים ופענוח משמעותם הופך יותר ויותר וצובר תאוצה כאחת הדרכים המתקדמות הקיימות לזיהוי מצוקות ובעיות הן בשטח הנפשי והן בשטח הפיזי.
 פענוח ציורים בקרב מבוגרים-זיהוי בעיות
לא מעט אנשים בעולמינו חווים אלימות ,התעללות בתוך המשפחה. לא מעט אנשים הולכים בקרבינו עם טראומות וסודות אשר שמורים עימם. ישנם אנשים אשר חוו אונס או הטרדה מינית. ישנם אנשים אשר נוצלו וחוו חוויות טראומטיות לא מעטות בתחום הרגשי. בעיות לא מעטות ,תחושות וחוויות אשר חוו אנשים יכולים להיחשף באמצעות ציורים, הן על פי כתב היד, הן על הצבעים ,הן על פי גודל הסימנים,הצורות, הדמויות ,הגדלים. ניתן להעיז ואף לומר כי לו היתה התייחסות מספקת עשור ושני עשורים קודם לכלי אבחוני חשוב ויקר מפז זה, בעיות רבות היו ניתנות לזיהוי ולאבחון באופן מוקדם יותר. שני המחקרים הבאים המובאים שלפנינו רק ממחישים על בעיות מסוג זה בקרב מבוגרים ועל השימוש באמצעות ציורים ככלי לאבחונם.
פענוח ציורים בקרב מבוגרים לזיהוי נטיות אלימות
נושא ציורי מבוגרים ופענוחם בקרב גברים מסוג זה, עד כמה שישמע מפתיע יכול להוות גורם מרכזי בזיהוי ואיתור בעיות אלימות ואף במניעתן.אם ניקח ונמיין כמה קבוצות גברים קבוצה ראשונה, של גברים מכים ומתעללים הקבוצה השניה של גברים שאינם אלימים יהיה ניתן לראות שינויים באמצעות מבחן הציור.ההבדלים בקרב גברים מכים או מתעללים לבין גברים  שאינם אלימים כלל , את השינויים ניתן לראות ע"י ציורי דמויות למשל, בציור דמות אדם ישנם סימנים רבים המעידים על התעללות כגון: שיניים חשופות המעידות על אלימות מילולית, ידיים מושחרות או ידיים עבות במיוחד המעידות על אלימות פיזית, דמות מפחידה עם שיער שחור ומצויר בקווים חזקים, זיפי זקן, גבות עבות וכד'.
בקרב הגברים  שאינם אלימים לא נראה דמויות כאלו, אלא פרצופים נעימים יותר, פרופורציות בין חלקי הגוף בד"כ ולא יהיו השחרות.
פענוח ציורים בקרב מבוגרים לזיהוי התעללות ומצוקות
היבט נוסף וזווית ראייה נוספת וחשובה המתקשרת בעקיפין לדוגמא הקודמת היא זיהוי אנשים אשר עברו התעללות מינית או רגשית באמצעות ציורים. הממצאים יכולים להיות כה שונים בין אלו אשר עברו טראומות לבין אלו שלא, הגם אם שאר הנקודות דוגמת גיל, סטטוס משפחתי, דרך חיים, מצב סוציו-אקונומי וכו'.יהיו זהים.הפרמטר כמו גם לגביי אנשים אלימים  יהיה זהה לצייר דמות אדם. התוצאות בין אלו שחוו ניצול רגשי/ניצול מיני/התעללות רגשית/התעללות מינית   יהיו דיכוטומיים ביותר. אנשים אשר חוו פגיעה מינית יציירו סנטר כפול, עיניים חלולות או שמוטות, חגורה וידיים שמוטות במקרים מיוחדים אף חתוכות. אנשים אשר לא חוו התעללות לא יצירו סימנים מסוג זה..
 
פענוח ציורי מבוגרים -אספקטים ואפשריות נוספות
הדוגמאות הללו  רק מצביעות על המגמה ההולכת וגוברת כיום :שימוש במבחני ציור וציור דמויות, סמלים חפצים ןכו' בכל סקטור אפשרי. זה יכול לזהות, כאמור, בעיות של אלימות, זה יכול להוות כלי לאבחון עובד בקליטתו ובמיונו למקום עבודה . זה יכול אף לסייע במציאת בני זוג מתאימים, בפתרון בעיות משפחתיות ובפתרון בעיות במערכות יחסים. מבחן הציור יכול להוות כלי יעיל ביותר, בעל מדדים מדויקים אשר יכול לשנות עולמות ולהציל מאסונות .ההתאמה הגרפולוגית מאפשרת אף בדיקה במקביל של פלוני זה או אחר בהשוואה למעסיקיו, לבני זוגו ולמשפחתו.
 
בקרב נשים שעברו התעללות ניתן לראות סימני מצוקה כגון הסתרה של הצוואר ע"י צעיף לדוגמא, דבר המלמד על הסתרה ( לא מעוניינת לספר את הסוד), סימן נוסף לשמירת סוד נוכל לראות בציור דמות- סנטר כפול.בנוסף, נשים שחוו אלימות נוכל לראות למשל , בציור משפחה דמויות מנייטורות – האישה מציירת עצמה כל כך קטנה ,ביטחון עצמי נמוך כל כך , עד שמעוניינת להעלם.
בציורי משפחה נוכל לראות גם את האב או הבעל עם ידיים עבות, מושחרות , גדולות ומאיימות.
 
טלי ירדני
טלי ירדני גרפולוגית מוסמכת, בעלת מכון לגרפולוגיה בת"א, חוות דעת למעסיקים,פענוח ציורי ילדים, ייעוץ ואימון אישי, הרצאות, סדנאות וקורסים.
טלי ירדני גרפולוגית מוסמכת, בעלת מכון לגרפולוגיה בת"א, חוות דעת למעסיקים,פענוח ציורי ילדים, ייעוץ ואימון אישי, הרצאות, סדנאות וקורסים.
מכון לגרפולוגיה-טלי ירדני
מכון לגרפולוגיה ופענוח ציורי ילדים, אנו עוסקים במתן חוות דעת למעסיקים, ייעוץ ואימון אישי, הרצאות ,סדנאות וקורסים.
תל אביב
03-6810786
050-2343341
רוחניות - גרפולוגיה
תאריך: 14/7/2010
תגיות:   ציורים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום רוחניות - גרפולוגיה

עבודת הגרפולוג – ייעוצים זוגיים / חנה קורן
מפגש בין שני אנשים הוא מפגש בין ה"אגו" החיצוני של כל אחד מהם, האנימה והאנימוס החבויים שבהם, מפגש בין ה"אני האידיאלי" של כל אחד מהם עם ה"אני" האמיתי של כל אחד מהם.
שנה טובה- פענוח ציורי ילדים / טלי ירדני
לנוער בסיכון, התבקשתי לבחון ציורים וכתבי יד של בני נוער לקראת השנה החדשה. מכיוון שילדים בגילאי ההתבגרות כמעט ואינם מציירים באופן חופשי, התבקשו הילדים לצייר תפוח בדבש והתוצאות המדהימות בהמשך הכתבה.
פענוח ציורים בקרב מבוגרים / טלי ירדני
דע הפסיכיאטרי. ישנם בתחום הרוחני על שלל המטפלים בשטח התקשור, הריפוי ההוליסטי וכו. אולם ישנו כלי חשוב אשר נשמט מעינינו לא מעט ואשר יכול להביא תוצאות מרביות והוא כלי האבחון בעקבות ציורים ופענוח משמעותם.
מבחן השלכתי- ציור העץ / טלי ירדני
ו - אפשר לראות את אישיותו של האדם. מאחר שהעץ מציג לפני כול את נופו ואת צמרתו , את גזעו ואת שורשיו והילד הקטן אוהב להתבונן בטבע, קל לגרפולוג לראות בציור העץ של הילד, דבר מה בעל משמעות על אופיו ונטיותיו
מהי גרפולוגיה? / טלי ירדני
גרפולוגיה היא מקצוע , המאפשר להכיר את אופי האדם על פי כתב ידו. לכל אדם כתב המיוחד רק לו. זוהי מעיין טביעת האצבע של האדם בעולם. ניתן לומר כי הגרפולוגיה היא למעשה ה"פסיכולוגיה של כתב היד".
משמעות החתימות / טלי ירדני
ום.אין פה כללים. איש איש וחתימתו. ואולם, השינויים בחתימה במהלך החיים מעידים, בדרך כלל על שינויים שחלו אצל הכותב. נוכל לבדוק את מידת ההערכה העצמית שלו , את מהימנותו, יחסו למשפחה , למקצוע ,לזוגיות ועוד.
האם הוא או היא מתאימים לי? זוגיות על פי כתב היד / מאיה הראל-פרטוק
המאמר עוסק באבחון טיפוסים שונים במערכות יחסים על פי סימינים גרפולוגים בכתב ידם
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים