מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

פיסורה

פיסורה כרונית- כיצד להתגבר?

/ איציק זילברשמידט

פיסורה היא סדק בפי הטבעת הנוצר בדרך כלל בגלל יציאות קשות, ומסב לסובלים ממנו כאב רב .  התופעה הנה שכיחה, לכעשרים עד ארבעים אחוזים מהחברה יש פיסורה.  לאחר הווצרותו של הסדק ישנו קושי לרפא אותו משום שפי הטבעת מתרחב עם כל יציאה והאיזור איננו נקי מטבעו. במצב שכזה חשוב מאוד לשתות הרבה מים ולדאוג לתזונה טובה ועתירת סיבים, על מנת להקל על הסבל ותהליך הריפוי באמצעות מתן צואה רך
פעמים רבות פיסורה עוברת תוך תקופת זמן קצרה ללא שום התערבות. אך בהחלט ניתן לומר כי אלו שחוו אותה כך הם ברי מזל. כאשר פיסורה איננה עוברת ישנם מספר טיפולים שניתן לעשות. אפרט כאן את אילו שמציעה הרפואה הקונבנציונאלית ואלו שמציעה הרפואה המשלימה.

  • טיפול בפיסורה - קונבנציונאלית- תחילה יוצע למטופל טיפול שמרני הכולל משחות כגון פרוקטו ג'ל ואבקות המכילות סיבים תזונתיים כגון בנפייבר . משלא עזר הטיפול השמרני עוברים לאמצעי קצת יותר פולשני- זריקת בוטוקס לאיזור פי הטבעת. משלא עזרה הזריקה, עוברים לטיפול הפולשני ביותר- ניתוח. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית, המנתח מבצע חיתוך קטן בשריר (תהליך לא הפיך) על מנת שיווצר רפיון באיזור הפיסורה. הניתוח בעל שיעור הצלחה של כ-90 אחוזים. על אף אחוזי ההצלחה המזהירים לכאורה של הניתוח רצוי לדעת כי ניתוח זה כרוך בסיכון איבוד השליטה על סוגרי פי הטבעת, בריחת צואה וגזים. במקרים בהם הניתוח פיסורה לא עזר, לא יהיה לרפואה הקונבנציונאלית פתרון אחר למעט שתיה מרובה ותזונה נכונה.
  • טיפול בפיסורה - רפואה משלימה- רפואה משלימה מציעה גם היא תזונה נכונה הכוללת, פירות וירקות מרובים, עדיף מבושלים משום שצריכה מרובה של ירקות חיים תיצור הרבה גזים שיכולים להכאיב וגם ליצור אי נעימות. כדאי לצרוך שן שום חי אחת בכל יום ולהמנע באופן מוחלט ממוצרי קמח לבן ומדגנים שאינם מלאים (כגון אורז לבן ופסטה). תזונה מאוזנת הנה תנאי הכרחי להחלמת פיסורה

    באופן טבעי אזור פי הטבעת משמש כר פורה להתפתחות תרביות חיידקים, כמו כן באזור זה זרימת הדם נמוכה, שני אלו הנם גורמים המאטים ואף מונעים את החלמתה של הפיסורה. על מנת לטפל בגורמים הללו יש לנקוט בטיפול משולב המערב שמירה קפדנית על היגיינת המקום יחד עם פעילות גופנית הממריצה את זרימת הדם, רכיבה על אופניים הנה ספורט מומלץ עבור אלה שיש להם פיסורה. ישיבה באמבטיית מים פושרים וסבון לאחר כל יציאה (חשוב להקפיד על טמפרטורת המים שכן מים חמים יגרמו להתרחבותם של הנימים והורידים באזור דבר שעלול להיות בעל אפקט שלילי), הוספת תמצית קמומיל הנה מומלצת להרגעה של האזור.

    טיפול בפיסורה באמצעות  בדיקור
    -
    תיעול אנרגיות נכון יביא להקלה בכאב של פיסורה לרוב כבר בטיפול הראשון. סדרת טיפולים בדיקור בשילוב עם שמירה על תזונה, הגיינה ופעילות גופנית יביאו לתהליך החלמה מוצלח.

 

איציק זילברשמידט
איציק זילברשמידט מומחה רפואה משלימה. בעל שתי מרפאות מצליחות במרכז ובדרום ומטפל בקופות החולים. מומחה לטיפול בכאב גב, פיסורה וויטיליגו.
איציק זילברשמידט מומחה רפואה משלימה. בעל שתי מרפאות מצליחות במרכז ובדרום ומטפל בקופות החולים. מומחה לטיפול בכאב גב, פיסורה וויטיליגו.
ממזרח למערב
מרפאות ממזרח למערב מספקות שרותי רפואה משלימים איכותיים. ניתן לקבל במרפאות מגוון רחב מאוד של טיפולים מטובי המטפלים בישראל.
מאירוביץ 15
ראשון לציון
0522727956
קישור לאתר
בריאות ורפואה - מחלות כלי דם
תאריך: 13/12/2010
תגיות:   פיסורה    טיפול בפיסורה    רפואה משלימה    רפואה סינית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - מחלות כלי דם

טיפול בעודף כולסטרול בשיטות טבעיות / יואב ליסוביץ
כולסטרול הוא קודם כל מרכיב חיוני לפעילות תקינה של גוף האדם, אך עודף כולסטרול עשוי לגרום גם לנזקים. במאמר זה נסקור מספר שיטות טבעיות לטיפול בבעיות ובעודף כולסטרול בדם, ללא צרוך בשימוש בתרופות.
פיסורה כרונית- כיצד להתגבר? / איציק זילברשמידט
פיסורה היא סדק בפי הטבעת הנוצר בדרך כלל בגלל יציאות קשות, ומסב לסובלים ממנו כאב רב . התופעה הנה שכיחה, לכעשרים עד ארבעים אחוזים מהחברה יש פיסורה. לאחר הווצרותו של הסדק ישנו קושי לרפא אותו משום שפי..
יתר לחץ דם / ד"ר ריקרדו קדרון
הדם הזורם במחזור הדם מפעיל לחץ על דופנות העורקים. עוצמת הלחץ נקראת ״לחץ הדם׳׳. כאשר הלחץ גבוה מדי, יכולים להתפתח עיוותים בדופנות העורקים והם עלולים להידקק או להתעבות. הלחץ העודף גורם לעומס על הלב.
לחולל חיים! / בני מרגליות
לברוא מציאות אטרקטיבית
ורידים בולטים: שיטות ריפוי חדשות למחלה ידועה / sun clinic
גם אם לעתים נדמה כי מחלת ווריקוז אינה מסוכנת, זה לא ממש נכון, מכיוון שיכולות להיות לה תוצאות מרחיקות לכת. אחד הסיבוכים המסוכנים של ורידים בולטים הינה היווצרות תסחיפי דם, אשר אף יכולים להיות קטלניים!
לא נחים בגלל הטחורים? הרי כל כך פשוט להפטר מהם... / sun clinic
טחורים: חיינו המודרניים אמנם יעילים, נוחים ומתקדמים מצד אחד, אך מצד שני הם מביאים עימם אי נעימויות ומחלות המאפיינות את העולם המערבי. אחת מהן מכונה: טחורים ובשמה המקצועי: Hemorrhoids.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים