מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הרצאה מלחמת לבנון השניה

תיאור הרצאה מדהימה בענין מלחמת לבנון השניה

/ יוסף גליקמן

בס"ד

בעקבות תחקיר שאני עורך על מלחמת לבנון השניה, הוזמנתי להרצאה במדרשת הגולן העוסקת בתחום זה,ושם נחשפתי לחוויה מיוחדת מרגשת ומרוממת שממשיכה ומשפיעה עלי עוד לזמן רב!
הגעתי למדרשת הגולן, ונכנסתי להרצאה של יוני גלר מחספין. יוני לוחם מילואים בחטיבת כרמלי מתאר ברגש ובחום את קורותיהם החל מרגע הגיוס הפתאומי למלחמה באמצע הלילה ועד ההחלמה שלו מפציעה.
ההרצאה שאורכה כשעה וחצי, העוברות ביעף ובחוסר רצון לסיים ולהפרד מהדברים, מלווה במצגת מולטימדיה מיוחדת עם תמונות אמיתיות ממלחמת לבנון השניה והקלטות מרגשות, המשרות תחושה של הצטרפות עם הלוחמים לשדה הקרב ושותפות עם תחושותיהם.
בתחילת השיחה מתאר יוני את הקשר המיוחד בתוך הפלוגה, את ההכנות המיוחדות לקראת היציאה לקרב, ובעיקר את ההכנות הרוחניות שעשה יחד עם חבריו הדתיים והחילונים לפני היציאה. יוני מתאר ברגש איך היתה קשה בעיניו ההמתנה חסרת המעש שלו ושל חבריו לערב ולכניסה למלחמה, לכן פנה לחבריו ואמר להם: "יש גמרא שאומרת תורה מגנא ומצלא (מגינה ומצילה) בואו נלמד תורה והיא תציל את הפלוגה שלנו" החברים מקבלים את ההצעה והחבורה מתחילה ללמוד. כאן מתאר יוני את העצמה שבלימוד המשותף ותחושת הקדושה שמתווספת לו ולחבריו.
בהמשך כאשר כבר יוצאים ומגיעים לגבול, לפתע מתפנה מעט זמן, מתאר יוני את תפילת קבלת שבת וערבית של שבת שהתפללו ממש על הגבול. את השותפות של כל חלקי הפלוגה דתיים וחילונים יחד בתפילה העוצמתית והמרגשת.
כבר בנסיון הפריצה הראשון של המחלקה לבית בכפר עיתא אשעיב בגזרה המערבית, יוני נפצע מרסיס החודר לצווארו ומתקשה לנשום, בשלב מרגש זה של השיחה יוני מתאר בכישרון רב את רגע הפציעה את התחושות והמחשבות שעוברות בראש באותם הרגעים.
למחרת במהלך יום שלם, יוני ופלוגתו נמצאים בתוך בית ומופגזים בעצמה על ידי המחבלים אך בניסי ניסים (כלשונו) שום פגז או טיל לא פוגע בבית!
בשלב זה מגיעה המצגת לשיא עצמתה כאשר ברקע נשמעים קולות הפגזים הנופלים בצמוד לבית ונראות תמונות של ההפגזה מבפנים.
בהמשך מתחיל הבית לספוג התקפת טילי נ"ט, כאן מתאר יוני בחן האופיני לו את התחושות כאשר אתה שומע את הטיל מתקדם במהירות לכיוונך וכמעט ופוגע בבית. בשלב זה בשיחה נשמעים הקולות המצמררים של הטילים הטסים ומתפוצצים. אין ספק שזה אחד מהרגעים החזקים והמרגשים ביותר במהלך ההרצאה.
אולם גם אז ממשיכות התורה והתפילה לשמור על חיילינו מכל פגע וכל הפגזים והטילים שנורים על הכח לא פוגעים.
רק באמצע הלילה הבא, מצליח כח חילוץ להגיע לבית המופגז ולחלץ את יוני (רגלית אגב) לארץ.
כשמגיע יוני לבית החולים מתברר לו גם גודל הנס הפרטי לו, הרסיס שחדר לצווארו שפשף את העורק הראשי וכמעט והרג אותו.
יוני מסיים את ההרצאה בהפיכת הסיפור שלו למסר עבור כולנו, שכח התורה התפילות האמונה והמצוות שלנו איננו משהו סתמי שרק נכתב עליו בספרים, אלא דבר אמיתי וממשי.
לדעתי המסר הזה הוא מסר חזק וחשוב לכולם להרגיש את הכח והחשיבות שיש לנו בלימוד התורה וקיום מצוותיה גם בהגנה וההשפעה שלה על חיינו ועולמנו כאן.
בהמשך המעקב שלי אחר ההרצאה המרתקת ראיתי שהיא מוצגת בפני סוגי קהל שונים: נוער ומבוגרים, דתיים וחילונים ואף לציבור החרדי, ימנים ושמאלנים, חיילים ופנסיונרים.
כאמור, השיחה ששמעתי בצרוף המצגת הנפלאה שערוכה בטוב טעם הנשאירו עלי רושם בל ימחה, רצון לשמוע אותה שוב ובעיקר הבנה וחיזוק ההרגשה של הרלוונטיות של קיום תורה ומצוות בימינו.
אם ברצונכם להזמין את ההרצאה המרתקת התקשרו ישירות ליוני: 0544562091
לסיום אספר לכם כי נודע לי, שיוני ערך הרצאה נוספת וחדשה על סיפור גבורתו המדהים של רס"ן בניה ריין הי"ד אחד מגיבורי ישראל שנפל במלחמת לבנון השניה לאחר שהציל עשרות חיילי!
אך על ההרצאה המדהימה והחשובה הזו בעז"ה במאמר הבא...
 
יוסף גליקמן
מבצע תחקירים בנושאים שונים ומגיש אותם לרווחת הציבור
מבצע תחקירים בנושאים שונים ומגיש אותם לרווחת הציבור
תיחקור
תחקירים
רח' ציון 3
חיפה
04
יהדות - כללי
תאריך: 30/6/2010
תגיות:   יוני גלר    גבורה    אמונה    הרצאה    שיחה       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום יהדות - כללי

ארון קודש והחשיבות של בית הכנסת לחיים היהודיים / אביב יועצים
בית כנסת הוא יותר מספרי או ארונות קודש. בית כנסת הוא בראש ובראשונה מקום בעל משמעות מיסטית ודתית עבור בני הדת היהודית.
ארונות קודש ובתי כנסת מיוחדים ברחבי העולם / אביב יועצים
בפעם הבאה שתהיו בבית הכנסת שלכם ותביטו בארון קודש, תחשבו על בתי הכנסת שברחבי העולם ותתפללו גם אתם להגיע אליהם יום אחד ולראותם.
ארון קודש כמספר סיפורים / אביב יועצים
ארון קודש הוא אמנם חפץ דומם שאיננו משמיע קול אך כדרכם של הרבה חפצים דוממים, אנשים שומעים אותו הוא מדבר אליהם.
ארון קודש: מה הוא אומר לך? / אביב יועצים
קהילות שונות ואנשים בונים סוגים שונים של ארונות קודש. כשהם רואים ארון קודש, אנשים שונים מגיבים אליו בצורות שונות שכן עבור אנשים שונים הארון מבטא דברים שונים.
תפילין: שעה של מסתורין / אביב יועצים
המראה של החפץ הקדוש והכה מוכר הזה מעורר בי הרגשה מוזרה. אני מביט על תפילין ואני מרגיש שמדובר במין חפץ מסתורי שכולו אפוף בסוד ובניחוח של עולם אחר ורחוק.
תפילין: קנייה כתהליך בונה / אביב יועצים
אפשר להפוך את תהליך הקנייה של זוג תפילין לתהליך בונה שבו לומדים על משמעות המצווה ובונים את הזהות היהודית והאישית בהקשר למצווה הזו.
ארון קודש: לבנות בשכל או ברגש? / אביב יועצים
אם רוצים להקצין את העניין, אפשר לומר שבנייתו של ארון קודש חדש יכולה להיעשות באחת משתי הדרכים הללו: בדרך השכל או בדרך הרגש. במציאות העניין הרבה פחות פשוט.
ארון קודש והידור מצווה מודרני / אביב יועצים
הידור בבניית ארון קודש מבטא גם הכבוד שהקהילה מרגישה כלפי ספרי התורה המונחים בתוך הארון, גם כלפי בית הכנסת שבו הארון שוכן וגם כלפי האמונה בכללותה.
ארון קודש: תורה, תפילה וקהילה / אביב יועצים
ארון קודש מבטא את השילוב בין שלושה ערכים חשובים ביהדות. תורה, תפילה , קהילה: שלושה ערכים שמתבטאים בעצם מהותו של ארון קודש.
ארון קודש: מה שאינו נגלה לעין / אביב יועצים
ארון קודש מסתיר מאחורי הפרוכת ובתוך החומרים שממנו הוא עשוי כמה וכמה דברים שעלולים להיעלם מעינינו.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים