מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מעשרות

מעשרות

/ ברק בצלאל

בס"ד

מעשר , מעשר כספים,מעשרות,צדקה הדרך לעשירות


מקורות למצוות מעשר

המושג מעשר לראשונה הוזכר בפרשת  לך-לך (בראשית פרק יד) (כאשר אברהם יצא להציל את לוט אחיינו שנשבה ע"י 4 המלכים) יצא אברהם עם שלל  ממלחמה זו ומשלל זה נתן עשירית למלכי-צדק כהן שהיה מלך שלם.

 

בפעם השני'ה שמוזכר עניין המעשר מוזכר בפרשת ויצא (בראשית פרק כח פס' כב)  כאשר יעקב ברח מעשיו ולן בבית אל הבטיח יעקב להקב"ה שאם ה' יהיה עימו וישמור עליו ייתן הוא עשירית מכך לה' כהודאה.("וכל אשר תתן-לי, עשר אעשרנו לך" בראשית פרק כח פס' כב).

 

מעשר מהתורה/מחז"ל?

ישנה מחולקת האם מצוות מעשרות היא מדאורייתא (מצווה שמקורה בתורה) או מדרבנן (חז"ל)

 

לדעת רבי יואל סירקיש (,הב"ח- מחבר הספר הבית חדש וספרים נוספים) ורבים אחרים  מעשר כספים היא מידת חסידות ואין חיוב הלכתי להפריש מעשר.

 

ולעומת זאת רבי דוד הלוי סגל גורס (הט"ז, מחבר הספר טורי זהב) שאף מצווה זו היא מהתורה כחלק ממעשר עני.(יש שפירשו כך את דבריו שמצווה זו מהתורה ויש החולקים על כך כמו ה"ציץ אליעזר") .

 

מידות בצדקה

מצוות מעשר היא כחלק ממצוות הצדקה, ובה ישנם שלושה שיעורים (מידות)

 

השיעור הנמוך ביותר - פחות מעשירית – עין רעה

לאחר מכן עשירית - מידה בינונית

ולבסוף - עד חמישית (20%) מצווה מן המובחר

 

דינים רבים ישנה במצוות מעשר כספים למי אפשר לתת? לאיזה מטרות?האם לתת מעשר כספים כאשר המצב דחוק ? ועוד שאלות רבות... כדאי לשאול רב אשר יורה כיצד לנהוג .

 

כיצד להגיע לעשירות?

המקור לכך שמצוות המעשר גורמת לעשירות היא מספר מלאכי  (פרק ג פסוק י) ששם כתוב  "הָבִיאוּ אֶת כָּל הַמַּעֲשֵׂר אֶל בֵּית הָאוֹצָר וִיהִי טֶרֶף בְּבֵיתִי וּבְחָנוּנִי נָא בָּזֹאת אָמַר ה' צְבָאוֹת אִם לֹא אֶפְתַּח לָכֶם אֵת אֲרֻבּוֹת הַשָּׁמַיִם וַהֲרִיקֹתִי לָכֶם בְּרָכָה עַד בְּלִי דָי"

 

זאת אומרת הקב"ה מבקש מאיתנו לבחון אותו במצוות הצדקה להביא את המעשר אל בית המקדש ולראות אם (לשון שבועה מצו"ד) הוא לא יפתח לנו את ארובות השמים פירוש: עד- אמר רמי בר חמא אמר רב עד שיבלו(יתייגעו) שפתותיכם מלומר די (מסכת תענית ט) זאת אומרת שפע גדול מאוד.

 

ואסיים עם סיפור ששמעתי מהרב מ"מ  גלוכובסקי – רב קהילת חב"ד ברחובות, אישה לאחר שחרורה מהצבא (לא דתי'ה) שרצתה להתחזק בתורה ומצוות לא ידעה עם איזו מצווה להתחיל, האישה כתבה לרבי מלובאוויטש מכתב שבו היא מבקשת מהרבי שיורה לה כיצד לנהוג? הרבי כתב לה להתחיל עם מצוות מעשר כספים.

 

* את המעשר נותנים מהריווח.

ברק בצלאל
מדריך מחשבים
מדריך מחשבים
ברק שירותי מחשב
הדרכות מחשבים לקבוצות ולפרטיים
052-35-95740
קישור לאתר
אינטרנט - אבטחת מידע
תאריך: 27/10/2010
תגיות:   מעשרות    מעשר    מעשר כספים    צדקה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום אינטרנט - אבטחת מידע

Nod32 ותפיסת האבטחה של עסקים שמשתנה / איל פטרן
מאבטחים ולפרוץ לכספת של הבנק על מנת להצליח לגנוב. היום אפשר לבצע הכול בשלט רחוק ובמקום כסף גונבים נתונים(יקרים מאוד).הפריצה לבנק לאומי שבוע שעבר הזכירה לנו שאף גוף לא חסין מפני פגיעה, גם חברות הענק.
מעשרות / ברק בצלאל
הרבה חבר'ה רוצים להיות עשירים... מאמר זה עוסק במצוות מעשר כספים אשר היא השער להגיע לעשירות... מה המקור למצווה זו?איזה מידות יש במצווה זו ועוד....
אבטחת מידע מתקדמת עם גיבוי מרחוק / איל פטרן
כדי לבצע פעולת גיבוי פשוטה לא נדרשת הכשרה מיוחדת וכל אחד יכול למעשה לעשות גיבוי למחשב שלו. הפעולה הרווחת ביותר תהיה לגבות על הדיסק-און-קי, קלטת גיבוי בשרת העסקי או גיבוי במחשב נוסף. תופעת ה"שכחה לגבו
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים