מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

שעון נוכחות

שעון נוכחות וחישוב שכר

/ זלדה חן

פורסם בתאריך 26.10.10 באתרי מאמרים :

                          שעון נוכחות וחישוב שכר

 

כל תוכנת הנהלת חשבונות, בין אם הפרימיטיבית ביותר ובין אם המתקדמת ביותר, מתבססת על שעון נוכחות. אין ספק שהדרך היעילה ביותר לעקוב אחרי נוכחותם של העובדים במשרד היא באמצעות חישוב שעון נוכחות. בצורה זו כל אחד דואג באופן אישי לאשר את הגעתו לעבודה ואת עזיבתו מבלי שהמנהלים יהיו מעורבים בעניין ויתנו לעובדים תחושה של מחנק.

 

חשיבות שעוני הנוכחות

 

חשוב ביותר להתקין את שעוני הנוכחות במקום הנכון, כלומר בכניסה וביציאה, שבמרבית המקומות מדובר באותו המקום. בצורה זו העובדים לא ישכחו להעביר כרטיס. שעון נוכחות צריך להיות גם נוח להפעלה ולשימוש משום שהוא צפוי להיות בשימוש אינטנסיבי של הרבה אנשים.

מיותר לציין ששעון הנוכחות צריך להיות תקין כל הזמן, תקלות חוזרות ונשנות יובילו לטעויות בחישוב השעות הכללי של החודש שיביאו לפגיעה ישירה בחישוב שכר החודשי. יש להימנע ככל הניתן ממתן האפשרות לרישום שעות באופן ידני משום שבצורה זו העובדים יוכלו "לחתוך" כמה שעות מפה ומשם. עדיף להשקיע בשעון נוכחות איכותי שלא יתקלקל מאשר לספוג את ההפסדים הנגרמים מרישום שעות באופן ידני.

חשיבותו של שעון הנוכחות באה לידי ביטוי בחישוב השכר. כזכור, מרבית השכירים בשוק מקבלים את משכורתם בהתאם לשעות העבודה שלהם. עובדה זו נותנת לעובדים תמריץ לעבוד יותר שעות. מסיבה זו גם חשוב מאוד ששעון הנוכחות יעבוד בצורה תקינה. אנשים לא אוהבים ש"גוזלים" להם זמן שהיו יכולים לבלות עם המשפחה שלהם, גם אם מדובר על 5 דקות בלבד. טעויות של שעון הנוכחות לטובת העובד יובילו לתשלום בעבור שעות שהעובד לא עבד וטעות של שעון הנוכחות לטובת המעביד תגרום לתחושה קשה של העובד. חשוב להימנע משתי האפשרויות הללו.

 

חשיבות חישוב השכר

 

בכל חברה יש את שיטות החישוב שלה בהקשר של שעות עבודה של העובדים. כך למשל, ישנם מקומות עבודה אשר מחשבים את שעות הנוכחות בצורה הבאה: אם העובד נכנס לעבודה 5 דקות לפני 8 בבוקר, הוא יקבל שכר רק החל מ- 8, אך אם נכנס ברבע ל- 8, יקבל שכר מ- 7:30. חשוב ששעוני נוכחות יהיו מותאמים לחישוב השעות, והתאמה זו תאפשר לחשב נכון יותר את משכורתו של העובד.

יש לזכור שדיני עבודה בישראל נוקשים מאוד, והחוק אינו סולח למעבידים המנסים לשחק עם שעון נוכחות כדי לשלם לעובדים פחות. חשוב ביותר שאף אחד לא "יישחק" עם שעון הנוכחות. יתרה מזאת, יש לבצע בדיקות תקופתיות למערכת על מנת לוודא שאין תקלות לטובת שום צד. במידה ותגיע תביעה לבין משפט לענייני עבודה יהיה קשה מאוד להוכיח מדוע לא ננקטו צעדים בזמן על מנת לתקן את שעון הנוכחות.

לאור כל האמור בהקשר לחשיבותו של שעון הנוכחות, יש לפנות לחברה גדולה ומוכרת שתספק לכם את המכשיר הזה ותדאג גם לתחזק אותו לאורך השנים. שעון נוכחות תקין יאפשר לכם להיות הוגנים עם העובדים ועם עצמכם.

 

זלדה חן
אני אוהבת אוכל טוב.מי שאוהב אוכל ברמה -מוזמן.
עסקים - משאבי אנוש
תאריך: 26/10/2010
תגיות:   שעון נוכחות    חישוב שכר   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - משאבי אנוש

חברת השמה / ישראל 1948
חברת השמה כפיתרון יעיל עבור מעסיקים פוטנציאליים המעוניינים בגיוס עובדים חדשים.
מתנות לעובדים: דרוש מחפש מתנות / אביב יועצים
רעיונות טובים למציאת מתנות תוכלו למצוא בחברות המתמחות בנתינת מתנות לעובדים ומתנות למטרות אחרות, חברות אשר לא תמצאו מעבר לסף דלתן רעיונות קיטשיים ומאוסים.
מתנות לעובדים: לא הביישן מנצח / אביב יועצים
לפעמים, לא תמיד, צריך להכיר במציאות ולא להילחם נגדה. לפעמים יש אנשים שטובים מאיתנו במשהו. לפעמים מותר לבקש עזרה; למשל כשאנו מחפשים מתנות לעובדים.
מענק עבודה מועדפת / LoadSEO SEO
מענק עבודה מועדפת, הוא מענק אשר ניתן לאוכלוסיית החיילים המשוחררים, במידה ועבדת בעבודה המוגדרת בחוק עבודה מועדפת, במשרה מלאה, למשך שישה חודשים . עוד - בהמשך.
עבודה מועדפת בתחנות דלק / LoadSEO SEO
ברגע שמדובר על עבודה מועדפת החשיבה ראשונה שעולה היא עבודה מועדפת בתחנות דלק, זוהי העבודה הפופולרית עבור חיילים משוחררים. למה דווקא בתחנות דלק? התשובות בהמשך
פרגון עצמי – אפשר לחלק את האטום במקום? להיות1 / להיות 1
אוי... כמה קשה לנו לפרגן לעצמנו. נסו לחשוב על 25 תכונות טובות שקיימות בכם. לא, אסור להיעזר בחברים, משפחה או חבר טלפוני. לא, במרבית מקומות העבודה חיבה לאלפקות לא אוי... כמה קשה לנו לפרגן לעצמנו.
חפש מי יעסיק אותך! בסדר, אבל איפה? (טיפים לחיפוש עבודה) להיות1 / להיות 1
כל הכבוד! נעזרתם בשירותי להיות1 וכעת יש בידיכם מסמך קורות חיים שיווקי, ייצוגי, מכובד, ובקיצור – בונבוניירה של קורות חיים. היעזרו בטיפים המפורטים מטה לגבי משלוח קורות חייכם
חברים ועסקים - האם כדאי לצרף חבר לעסק משפחתי? / חדוה יוסף
המלצה חברתית בלתי כתובה טוענת כי "לא כדאי לערב חברים עם עסקים" כי סיכוי סביר שהחיבור לא יצלח. שילוב חבר בעסק משפחתי הוא אתגר מורכב לשני הצדדים, עם מאמץ ורצון טוב ניתן להגיע לידי הצלחות והישגים ביחד.
מה בין עסק משפחתי ואריכות ימים / חדוה יוסף
מחקרים רבים הוכיחו שעסק משפחתי מצליח כאשר המשפחה מנהלת נכונה את הקשר שבין המשפחה לעסק, מצליחה לשלב בין השניים, ומכניסה את תרבות המשפחה לעסק. במאמר זה נדון בגורמים העיקריים לכך.
מתנות לעובדים: להגיד תודה ולהתכוון לזה / אביב יועצים
כאשר נותנים מתנות לעובדים הגישה צריכה להיות שונה לחלוטין. הנתינה מבטאת הכרת תודה וכאשר אומרים תודה צריך להתכוון לזה.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים