מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

עיצוב גינות ציבוריות

עיצוב ותכנון גינות ציבוריות

/ shai webi

עיצוב גינות ציבוריות - כאשר מתכננים ומעצבים גינה ציבורית, התכנון והעיצוב שונה במהותו מאשר גינה פרטית.

 המרחבים בגינה ציבורית הם הרבה יותר גדולים  וגם אחזקת הגינה הציבורית היא שונה. עיצוב בגינה הציבורית משתנה לפי מהותה ותפקידה. עיצוב גינות לוקח תפקיד גדול בנושא מכיוון  שיש גינות ציבוריות שונות, כמו גינה משותפת לדיירי בניין, גינה של כניסה לבית, גינה של בריכות, גינה ציבורית כמו פארק משחקים או פארק שעשועים, מגרש ספורט ועוד, לכן תכנון מקדים יהיה צעד שאסור לותר עליו.

תכנון גינות ציבוריות

 כדי לעצב גינה זו צריך לבדוק ראשית מיהו הגוף האחראי ולעצבה בהתאם לדרישותיו. לדוגמא גינה ציבורית של פארק תהייה לרוב מדשא ירוק וטבעי, לעומת מגרש כדורגל, שבשנים האחרונות הפך להיות עם דשא סינטטי. במקום כמו בריכה צריך לקחת בחשבון את השפעת המים והכלור-החמרים של הבריכה על הצמחייה. בנוסף מומלץ לשתול ליד או על המדשאות עצים גדולים שיטילו צל, כדי שלרוחצים בבריכה יהייה מקום מוצל לשבת בו. בעיצוב גינה של בניין דירות, מומלץ להקצות איזור לדשא ואיזורים אחרים לעצים ולפרחים.

אחזקה של גינות ציבוריות

 מבחינת האחזקה, לרוב בגינה של בניין יש שירות על ידי וועד הבית של הבניין על ידי חברות גינון ושירותי אחזקת גינון ציבוריות. פעמים רבות הגינות הציבוריות שייכות לערייה או הרשות המקומית. לרוב, הן גדולות אך לא מכילות יותר מידי צמחים מורכבים או טיפול מסובך. רוב הטיפול יהייה כיסוח הדשא, גיזום שיחים ותלישת עשבים שוטים וכמובן השקיה.

 

shai webi
מקדם אתרים מקצועי
מקדם אתרים מקצועי
עיצוב גינות
בנייה ושיפוצים - גינון
תאריך: 24/10/2010
תגיות:   גינון    עיצוב גינות    תכנון גינות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - גינון

דקים ופרגולות במודיעין / לילך כהן
הקיץ החמים חשוב להצל את המרפסת, כך שהאורחים שלכם לא ייצלו בשמש הלוהטת, כאשר יושבים לאכול בחוץ. אז מה חשוב לדעת בבחירת חברה העוסקת בבניית דקים ופרגולות במודיעין? כל התשובות לכל השאלות, במאמר שלפניכם.
גננים במודיעין / לילך כהן
תם בעמל רב, אך אבוי, אחרי זמן קצר הם נבלו. גננים במודיעין ישמחו לסייע לכם בטיפים לגבי הצמחים המתאימים לגינה שלכם ובכלל, כל בעל גינה זקוק לגנן, לפחות מידיי פעם. אז איך בוחרים אותו? המשיכו לקרוא ותגלו.
אחזקת גינה בחדרה / לילך כהן
חדרה היא אחת הערים המתפתחות ביותר מבחינת בנייה בשנים האחרונות, ואחת המטופחות
אחזקת גינות בצפון / לילך כהן
צפון הארץ מאופיין בהרבה ירוק בעיניים, צמחייה ציבורית ומדשאות אותן יש לטפח. חברת גינתי מעניקה שירות של אחזקת גינות בצפון, תכנון, בנייה וייעוץ, והכול לפי צרכי הלקוח, סגנונו ותקציבו.
גנן באזור השרון / לילך כהן
אזור השרון מאופיין ביישובים ובערים עם ניחוח כפרי ובעלות גינות מטופחות מאוד. גינות אלו מאופיינות בשימוש באלמנטים עיצוביים, בנוסף לצמחייה ולמדשאות, כגון ריהוט גן, מסלעות ושימוש באבני נוי.
גנן בזכרון יעקב / לילך כהן
עיצוב הגינה הופך בשנים האחרונות למגמה פופולארית מאוד המחייבת קשר הדוק עם גנן מקצועי
גנן בפרדס חנה / לילך כהן
חברת "גינתי" בבעלותו של איתן – גנן בפרדס חנה, מתמחה במתן שירות מקיף, אמין ומקצועי בתחום הגינון למעלה מעשרים וחמש שנה.
גננים בחדרה / לילך כהן
תחזוקת הגינה דורשת הרבה משאבים וידע: שתילת דשא, טיפול בהעשרת הקרקע, התאמת צמחייה, ובעיקר תכנון נכון ומתאים לנתוני הקרקע ולאילוצים השונים. מומלץ לפנות לגורם מקצועי ומנוסה בכל הקשור לטיפול השוטף בגינה
גננים בקיסריה / לילך כהן
קיסריה היא עיר יוקרתית המאכלסת את האלפיון העליון ומאופיינת בבתים ובגינות נוי מרשימות. זאת הסיבה המסבירה מדוע גננים בקיסריה מחזיקים במשרה מבוקשת במיוחד
הקמת גינות בצפון / לילך כהן
צפון הארץ מאופיין בגינות רחבות ידיים, צמחייה רבה ומדשאות ירוקות, הודות לאקלים אידיאלי וריבוי יישובים כפריים המשקיעים בטיפוח הנוי
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים