מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

לימוד שוק ההון

לימוד שוק ההון ככלי להגלת ההון האישי

/ יוסי רוז

לימוד שוק ההון הוא כלי חשוב מאין כמוהו עבוד אנשים שמעוניינים להגדיל את ההון האישי שלהם.
אמנם רובנו התחנכנו שצריך ללכת לעבוד ולחסוך לפנסיה אבל היום גיל הפרישה הוא 67 לגברים ורק עולה.

למי שבאמת מחפש עצמאות כלכלית יש בעצם רק אפשרות אחת והיא לצבור מוקדם ככל האפשר מספיק נכסים שייצרו עבורו הכנסה פאסיבית. הכוונה של הכנסה פאסיבית כשמה כן היא הכנסה מבלי שאתה צריך לעשות כלום, מבלי אפילו לצאת מהמיטה.

ישנם שלושה סוגים נכסים שמייצרים הכנסה פאסיבית נדלן (שכירות), הקמת עסק (אם הצלחתם להעביר את הניהול שלו למישהו אחר ואתם נהנים מהדבידנדים / הרווחים של העסק והסוג השלישי הוא ניירות ערך. לפני שנפנה להסביר בקצרה מהם ניירות ערך חשוב להדגיש שבאמצעות לימוד שוק ההון והשקעה בו ניתן לקבל השקעה עם יתרונות שאין בשתי האופציות האחרות: נזילות וסכום השקעה נמוך. המשמעות היא שכל אחד מאיתנו יכול גם אם יש לו מעט כסף להשקיע בניירות ערך ובכל עת שהבורסה פתוחה הוא יוכל להמיר אותם חזרה למזומנים. לשם ההשוואה השקעה בנדלן דורשת הון התחלתי גבוה ועל פי רוב לקיחת משכנתא מהבנק כלומר לקיחת התחייבות גדולה.

באמצעות לימוד שוק ההון נגלה שישנם מגוון אפשרויות השקעה בשוק ההון אך העיקריות שבהם הן: איגרות חוב ומניות.
אגרות חוב (אג"ח) הם למעשה התחייבות של חברה מסוימת או ממשלה להחזיר למי שהלווה לה כספים את מלוא הסכום שהוא הלווה לה בתוספת ריבית מסוימת בתקופות שנקובות על האיגרת. למעשה סכומי הכסף שנקובים על האיגרת מבטאים ריבית מסוימת שמשקפת את הריבית אותה המלווים רוצים לקבל תמורת ההלוואה כלומר הסיכון שהם רואים באי יכולת החברה לעמוד בהתחייבויותיה כנגד האלטרנטיבות בשוק. במהלך חייה האיגרת נסחרות ומחירה מושפע ממשתני השוק כגון הריבית בשוק אבל אם המלווה (מחזיק האיגרת) ימתין עד למועד פירעון האיגרת הוא יקבל את הסכומים הנקובים בה אלא אם החברה הפכה להיות חדלת פירעון כלומר פשטה את הרגל ואין לה נכסים שניתן לממש ולשלם את התחייבויותיה.

ניירות מסוג אחר שלימוד שוק ההון ירחיב עליהם הם מניות. מניות הם בעתם חלקים בבעלות על חברה. כאשר חברה רוצה לגייס הון היא יכולה (אם היא עומדת בקרטריונים מסוימים) להנפיק חלק מהמניות שלה בבורסה. מאותו רגע שהמניות הונפקו ניתן לסחור בהם באופן רציף במהלך שעות הפעילות של הבורסה בה היא פועלת.
השקעה במניות יכולה להניב רווחים אינסופיים אבל ההפסד מוגבל לסכום ההשקעה שכן החברה היא חברה בעירבון מוגבל והמשקיע בה לא ערב להתחייבויות שלה במקרה של פשיטת רגל.

הסיבה שלימוד שוק ההון כל כך חשובה נובעת מהעובדה שעלינו לדעת לנתח את הדוחות הכספיים של החברה על מנת שנוכל לנתח את כדאיות השקעה בה.

לסיכום, לימוד שוק ההון והשקעה בניירות ערך יכולה להתאים לכל אחד, היא לא דורשת הון התחלתי גדול והיופי בה היא שניתן להשקיע בכל תעשייה, בכל אזור גיאוגרפי וכל זאת מבלי לצאת מהבית באמצעות לחיצה על כפתור.

לימוד שוק ההון יכול התבצע על ידי קריאה מספרים, רישום לקורסים מעשיים או לימוד ותרגול מאתרים העוסקים בכך. בכל מקרה רק לאחר שתרגישו שאתם מספיק מנוסים עליכם לפתוח חשבון מסחר אמיתי אצל ברוקר ולסכן כסף אמיתי. קפיצה ישירות לשוק ההון יכולה להיות כואבת ללא לימוד מקדים של שוק ההון.

יוסי רוז
בן 50 אב לשלוש בנות חמודות ופעיל בשוק ההון
בן 50 אב לשלוש בנות חמודות ופעיל בשוק ההון
טופ סטוקר
אתר טופ סטוקר מספק פלטפורמה חינמית ללימוד שוק ההון ויישום הלימוד
תל אביב
קישור לאתר
מימון וכספים - שוק ההון
תאריך: 24/10/2010
תגיות:   לימוד שוק ההון    מניות    אגרות חוב   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מימון וכספים - שוק ההון

תוכניות חיסכון והלוואות – הפכים שמשלימים אחד את השני / ירון כהן
תוכניות חיסכון והלוואות – הפכים שמשלימים אחד את השני
החודשים האחרונים היו קשים למשקיעים בבורסה / ירון כהן
החודשים האחרונים היו קשים למשקיעים בבורסה, אבל לא רק הם אלא גם לך. אי אפשר להתחמק מהבורסה , גם אם אתה חושב שאין לך השקעות בבורסה, תדע שיש לך בצורה עקיפה
הדרכת מסחר באופציות / LoadSEO SEO
הדרכת מסחר באופציות מעו"ף תלמד אותנו איך הופכים מסוחר מתחיל למומחה לאופציות. שימוש בתכנת Options-Expert כדאי שתתחיל להרוויח. מסחר באופציות טומן בחובו הזדמנויות לרווחים גדולים אך גם להפסדים כבדים.
להרוויח ממסחר באופציות / LoadSEO SEO
מכיוון שהצלחת מסחר באופציות תלויה ביכולת הסוחר לזהות את כיווני השוק או לבצע מהלכים התואמים את מגמת השוק - ניתן לגזור מספר פרמטרים להצלחת סוחרי האופציות.
ניהול השקעות באינטרנט / LoadSEO SEO
כאשר הבחירה היא לפנות למומחה לצורך ניהול תיקי השקעות, האינטרנט מהווה כלי עזר למשקיע בכך שהוא פורש באופן נגיש כמויות מידע הנוגעות להשקעותיו ולשוק ההון.
השוואת בתי השקעות / ירון כהן
מהם הפרמטרים בהם נוואה בין בתי ההשקעות בשיראל ומהם ההבדלים בין בתי ההשקעות לבין חברותה ביטוח?
שוק ההון – מסחר בבורסה - סוגי מסחר באופציות מעו"ף / Best Trader
וק ההון – מסחר בבורסה - סוגי אופציות בבורסה לניירות ערך בת"א נסחרות כמה וכמה סוגי אופציות. במאמר זה נעשה מעט סדר בכל הקשור לסוגי האופציות הנסחרות בארץ ובעולם. ונחיב מעט על ההבדלים בין סוגי אופציות.
לימודי שוק ההון עם "תשואות" / אלה קדושי
בימים אלה מביאה רשת מכללות מעוף בשורה חדשה ומרעננת, ומציעה לקהל הרחב מגוון רחב של קורסים בתחום לימודי שוק ההון. הקורסים מיועדים לכל מי שמתעניין בתחום ואינם דורשים ידע מוקדם!
ניתוח טכני לעומת פנדומנטלי / אסף לוי
ניתוח טכני היא אחת משתי שיטות מרכזיות לניתוח של השוק. ניתוח טכני היא שיטה אחת וניתוח פנדומנטלי היא השיטה השניה.
לימוד שוק ההון ככלי להגלת ההון האישי / יוסי רוז
המאמר מסביר את החשיבות של לימוד שוק ההון ומסביר באופן בסיסי את אפשרויות ההשקעה בשוק ההון והיתרונות שלהם
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים