מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

התקנת פרקט

התקנת פרקטים מעץ איך מתקינים פרקט עץ

/ תומר פרקט

התקנת רצפות פרקטים מעץ מוצלחת של תומר פרקט תלויה בתכנון וביצוע נכון של כל השלבים הדרושים להתקנת ריצוף מעץ. התקנה של רצפת פרקט עץ אפשרית כמעט בכל מקום בבית, באמצעות תחזוקה נכונה רצפת פרקט מעץ יכולה לתפקד שנים רבות, לבד מתחזוקה שוטפת התקנה מקצועית כמו בכל הליך בניה היא גורם משמעותי, מתקין פרקטים מעץ מיומן ומנוסה ובחירת בעלי מקצוע מיומנים בעבודות עץ הכרחית.
יש לבחון את התשתית על גביה
מתקינים פרקטים מעץ, ריצוף פרקט עץ ניתן להתקנה על גבי מספר תשתיות כולל בטון, אריחים ועץ. יש להתקין על גבי משטח ישר, יבש ומפולס בלבד, מומלץ להוביל אריזות פרקט מעץ טבעי לאתר לפחות 48 שעות לפני התקנה. להגדיר מראש כיווני התקנת לוחות פרקט, לאורך או לרוחב החדר ולאפיין נקודת התייחסות בהתאם לכניסה או לקירות. התקנת פרקט מעץ על גבי חימום תת רצפתי דורשת בדיקת יצרן והכנה מקדימה הכוללת הפעלת החימום שלושה שבועות לפני הרכבת פרקטים, יש לקחת בחשבון שבמהלך התקנת פרקטים מעץ שיעור הפחת הוא כ-8%. מומלצת התקנת פרקט עץ טבעי בשלב הבניה הסופי כדי לצמצם את מספר בעלי המקצוע הנוספים שעלולים לגרום נזק תוך כדי עבודה על גבי ריצוף עץ ולהקפיד על אוורור טבעי ויבוש התשתית בבית לפחות שבוע לפני התקנה, חובה לבדוק לחות לפני תחילת הרכבה.
ריצוף פרקט מעץ טבעי מושפע מתנאי אויר, לחות ואור. כמוצר טבעי יש לצפות לשינוי בצבע העץ שבדרך כלל מכהה וזאת בחשיפה לאור טבעי או מלאכותי ובייחוד לקרינת שמש ישירה. קורות רצפת פרקט עץ טבעי מתרחבות ומתכווצות בהתאם לשינוי טמפרטורה ולחות עונתי, תזוזת רצפות פרקטים מעץ היא טבעית, יש לצפות למרווחים בין לוח פרקט אחד לשני בתנאי יובש, בעליית לחות המרווחים יסגרו.


התקנת רצפת פרקט עץ טבעי בסיכות או מסמור ישיר:
פרקט עץ גושני ורב שכבתי ניתן להתקנה על ידי שיטת המסמור, שימוש בסיכות או מסמרים במכשיר פנאומטי המחדיר את הסיכות או המסמרים בלחץ אויר. קורות פרקט מעץ מוצמדות לתשתית עץ
O.S.B, אין להשתמש בשיטה זו במרתפים. ללא קשר לשיטת הרכבה אין להתקין רצפות פרקטים מעץ גושני בקומות מרתף הבנויות מתחת לפני השטח ובעלות רמות לחות ורטיבות גבוהה, יציקות בטון חדשות הן בעלות רמת לחות גבוהה.
יש להעדיף התקנת ריצוף פרקט מעץ טבעי בסיכות או מסמור ואף לשלב הדבקה ככל שקורות העץ עבות, רחבות וארוכות. על גבי משטח גדול במיוחד התזוזה של כל לוח פרקט עץ גדולה יותר בהתאם לזן העץ.

התקנת ריצוף פרקט מעץ טבעי בהדבקה:
הרכבת פרקטים מעץ טבעי מבוצעת באמצעות דבקים אפוקסיים חזקים וגמישים במיוחד, יש אפשרות להדביק פרקט עץ גושני מלא במידה ואינו עבה ללא כל בעיות מיוחדות, תמיד יש לבדוק המלצות יצרן פרקטים ואת הוראות יצרן הדבקים בכדי להתאים סוגי דבקים לבין סוגי פרקטים מעץ, שיטה זו נפוצה בהתקנת רצפת פרקט עץ רב שכבתי. ניתן להשתמש בשיטה זו בכל מפלס בבית, יש להקפיד על מריחת דבקים בצורה אחידה.

התקנת פרקטים מעץ טבעי בשיטה הצפה:
הרכבת רצפות עץ בשיטה זו מומלצת אך ורק בהרכבת פרקטים רב שכבתיים. הנחה של יריעה מוקצפת שמונעת מעבר לחות על המשטח הקיים, להפחית רעשים וליצור גמישות. קורות פרקט עץ מונחות מעל היריעה, החיבור נעשה רק אחד לשני באמצעות דבק או קליק. שיטה זו היא מהירה קלה וזולה יותר משיטות התקנה אחרות בצורה משמעותית, בכל מקרה מומלצת תמיד התקנה בהתאם להוראות יצרן.http://www.timber-tom.com/Instructions.htm

Copyright © 2010 Tomer Parquet All Rights Reserved

תומר פרקט
תומר פרקט מתמחה ביבוא ריצופי עץ, פרקטים, דקים, חיפוי עץ, התקנת פרקטים מעץ, התקנת דקים, נגרות, שיפוץ וחידוש דקים, חידוש פרקטים מעץ
תומר פרקט מתמחה ביבוא ריצופי עץ, פרקטים, דקים, חיפוי עץ, התקנת פרקטים מעץ, התקנת דקים, נגרות, שיפוץ וחידוש דקים, חידוש פרקטים מעץ
תומר פרקט - רצפות פרקטים מעץ
בית עיצוב פרקטים תומר פרקט מתמחים בנישה יחודית של רצפות עץ. יבוא בלעדי של פרקטים מעץ מלא, דקים אקזוטיים, חידוש רצפות עץ, פרקטים, דקים בידי בעלי מקצוע, ביצוע עבודות עץ נגרות מקצועית בעיצוב פנים.
ידידיה פרנקל 25
תל-אביב
03-6828899
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - טיפים והמלצות
תאריך: 21/10/2010
תגיות:   תומר    פרקט    פרקטים    עץ    מעץ    עצים    דק    דקים    פרגולות    נגרות    ריצוף    רצפות    רצפת        שיווק    מכירה    חנות    תצוגה    תל    אביב    פלורנטין    ישראל    התקנה    הרכבה    התקנת    הרכבת    שיפוץ    חידוש    ליטוש    תיקון    תחזוקה    תחזוקת    ניקוי    ניקיון    מתקין    מתקינים    בעלי    מקצוע    נגר    נגריה    ריהוט    רהיט    רהיטים    פרגולה    אדריכל    אדריכלות    עיצוב    פנים    בניה    בנין    יבוא    יבואן    יבואנים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - טיפים והמלצות

איטום גגות רעפים לעומת איטום גגות שטוחים / ענת דורי
כאשר בעלי בית מעוניינים לבצע איטום בגג ביתם, חשוב להיות מודעים להבדלים הקיימים בין גגות רעפים לבין גגות שטוחים. באופן כללי לרוב, ניתן לראות גגות שטוחים בבנייני מגורים רבי קומות ואילו גגות רעפים ניתן ל
איטום קירות – חשיבות ויתרונות לבעלי בתים / ענת דורי
רבים, מי הגשמים או אדי מי הגשמים עלולים לחדור לתוך בית שלא התבצע בו איטום נכון, או שלא התבצע בו איטום כלל. לכן, חשוב לבצע איטום קירות חיצוניים ופנימיים, איטום גגות ואיטום חדרי הבית על מנת למנוע זאת.
איטום גגות / ענת דורי
זה קרה קצת אחרי שהתחילו הנזילות בבית, איטום גגות הינו פעולה הכרחית לכל מבנה. כאשר פונים לקניית מוצרי איטום גגות, ניתן לראות שקיים מגוון רב של חומרים המספקים פתרון לבעיות מרובות ולסגנונות מבנים שונים.
סוגי חומרי איטום לכל בעיה / ענת דורי
תפתח והחל לבנות לעצמו מחסה מחומרים שונים אשר התגלו במהלך הזמן. שנים רבות עברו והגענו למציאות של היום למאה ה21, מחסה היום הפך לבית, אשר בין תפקידיו המרובים משמש כמקום לשקט, ליצירה עצמית, ולהקמת משפחה.
הדרך הקצרה לביובית / eran ss
איזה תהליך הצרכן עובר עד להזמנת הביובית
חומרי איטום גגות / ענת דורי
כאשר פונים למלאכת איטום הגג הדבר יכול לנבוע מסיבות רבות, בין אם נזכרים בזמן, ובין אם זה קרה קצת אחרי שהתחילו הנזילות בבית, איטום גגות הינו פעולה הכרחית לכל מבנה.
איטום מרפסת - באילו מקרים? / ענת דורי
איטום חלקי הבית השונים יכנס לפעולה בדרך כלל בתקופת החורף או לפניה, בין אם ומדובר באנשים אשר מתכננים מראש, או אנשים שנמצאים במהלך תהליך שיפוץ או בנייה תמיד מגיע שלב פעולת האיטום/
תריסי גלילה / אלכס בונר
יתרונות תריסי גלילה יתרונות תריסי גלילה הינם רבים ומגוונים. בכל אלמנט עיצובי זה או אחר, ישנה סיבה שעמדה מאחוריו לשם המצאתו, ואותה ניתן לבחון.
בריכות ספא: זה לא חלום / אביב יועצים
ודאי יעניין אתכם לדעת כי התקנת בריכות ספא בחצר הבית הפכה להיות טרנד של ממש. יותר ויותר אנשים יאמרו לכם כי הם מעדיפים בריכות ספא תחת כיפת השמיים מאשר בתוך הבית.
סוככים זה עניין ישראלי / אביב יועצים
סוככים הם פתרון קל ונוח ולא יקר שעוזרים לנצח את השמש החמה של חודשי הקיץ הישראלים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים