מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

אבן שיש / אבן כורכר

אבן שיש או אבן כורכר

/ כפיר שור
כאשר מגיע היום ואנו בונים לעצמנו בית חדש, אנו צריכים להחליט כמה החלטות של עיצוב ומעבר לכך, אנו צריכים לדעת שכל החלטה שנקבל צריכה להיות לטווח ארוך, ולכן חשוב מאוד לעצב עם חומרים שמחזיקים מעמד. לא אחת אנשים מתלבטים האם לעשות חיפוי חיצוני לביתם באמצעות אבן שיש או באמצעות אבן כורכר. לכל אחת מן האבנים יש תכונות אחרות שנותנות לה יתרונות על פני שיטות חיפוי אחרות, אך גם אבן שיש וגם אבן כורכר יכולות לעשות את העבודה. כמובן שצריך לדעת מהם ההבדלים במחירים בין אבן שיש ובין אבן כורכר, אך השיקולים הם גם במסגרת תקציב הבנייה הכללי שיש לנו בבית בכלל.
 
מה זו אבן שיש ?
אבן שיש זהו מחצב שמורכב משלושה מינרלים, סרפנטין, דולומיט וקלציט. אבן שיש היא בעצם אבן גיר שעקב שינויים שכולים לחץ מאוד גבוה וחום רב בתוך פנים כדור הארץ, היא התגבשה לכדי החומר שאותו חוצבים. אבן שיש ידועה בחוזק שלה וביופייה הרב, ומכיוון שיש מספר סוגים של אבן שיש נהוג לראות כל אחד מן הסוגים כבעל נתונים מסוימים שיכולים להתאים לסוג מסוים של בניה או חיפוי. אם אנו מבקשים לעצמנו אבן שיש, ההמלצה היא לפנות לאנשי מקצוע, על מנת שאלה יוכלו להתאים בין אבן שיש כזו או אחרת, ובין הצורך של הצרכן. ניתן למצוא את אנשי המקצוע הללו בחברת אבן אם, שם ניתן לקבל תשובות על כל השאלות ומתן עזרה בכל מה שנחוץ בתחום.
 
מה זו אבן כורכר ?
בניגוד לאבן שיש, אבן כורכר  זוהי אבן רכה יותר, אך יפה לא פחות. אבן הכורכר מגיע מאזור מישור החוף ההררי, שם ניתן למצוא מרבצים של תרכובות של קוורץ וחול ים, מה שהופך לאחר תהליך מסוים לאבן כורכר. אבן כורכר מתאימה גם כן לחיפוי, אך יש לשים לב לגבי אורך הזמן שיש לאבן כשכבת חיפוי חיצונית וכיוצא בזה. ההבדלים הללו בין שני סוגי האבנים יכולים להבהיר לנו היכן אנו רוצים להשתמש בכל אחת מן האבנים, וכמובן שגם ההבדלים במחירים יכולים לתת לנו את האינדיקציה שתכריע בנקודות מסוימות שעליהן אנו צריכים לחשוב.
 
שימושים של אבן כורכר ואבן שיש
את אבן השיש אנו יכולים לראות במקומות רבים מאוד בתוך הבית ומחוצה לו. אנו משתמשים באבן שיש גם בחדר האמבטיה, גם במטבח, אנו יכולים להשתמש בה גם לריצוף וגם לציפוי וחיפוי קירות. אבן כורכר מתאימה לחיפוי חיצוני יותר, אך בניגוד לאבן השיש, את אבן הכורכר אנו יכולים לעבד בצורה קלה יותר וזולה יותר. שני הסוגים הם איכותיים ביותר, וכדאי מאוד להתייעץ עם אנשי המקצוע הרלוונטיים על מנת שניתן יהיה להחליט היכן מומלץ למקם כל אבן ואבן.
כפיר שור
אבן אם
בנייה ושיפוצים - טיפים והמלצות
תאריך: 28/6/2010
תגיות:   בנייה    אבן    אבנים    עיצוב    ריצוף    חיפוי    שיש    כורכר    בונים       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - טיפים והמלצות

איטום גגות רעפים לעומת איטום גגות שטוחים / ענת דורי
כאשר בעלי בית מעוניינים לבצע איטום בגג ביתם, חשוב להיות מודעים להבדלים הקיימים בין גגות רעפים לבין גגות שטוחים. באופן כללי לרוב, ניתן לראות גגות שטוחים בבנייני מגורים רבי קומות ואילו גגות רעפים ניתן ל
איטום קירות – חשיבות ויתרונות לבעלי בתים / ענת דורי
רבים, מי הגשמים או אדי מי הגשמים עלולים לחדור לתוך בית שלא התבצע בו איטום נכון, או שלא התבצע בו איטום כלל. לכן, חשוב לבצע איטום קירות חיצוניים ופנימיים, איטום גגות ואיטום חדרי הבית על מנת למנוע זאת.
איטום גגות / ענת דורי
זה קרה קצת אחרי שהתחילו הנזילות בבית, איטום גגות הינו פעולה הכרחית לכל מבנה. כאשר פונים לקניית מוצרי איטום גגות, ניתן לראות שקיים מגוון רב של חומרים המספקים פתרון לבעיות מרובות ולסגנונות מבנים שונים.
סוגי חומרי איטום לכל בעיה / ענת דורי
תפתח והחל לבנות לעצמו מחסה מחומרים שונים אשר התגלו במהלך הזמן. שנים רבות עברו והגענו למציאות של היום למאה ה21, מחסה היום הפך לבית, אשר בין תפקידיו המרובים משמש כמקום לשקט, ליצירה עצמית, ולהקמת משפחה.
הדרך הקצרה לביובית / eran ss
איזה תהליך הצרכן עובר עד להזמנת הביובית
חומרי איטום גגות / ענת דורי
כאשר פונים למלאכת איטום הגג הדבר יכול לנבוע מסיבות רבות, בין אם נזכרים בזמן, ובין אם זה קרה קצת אחרי שהתחילו הנזילות בבית, איטום גגות הינו פעולה הכרחית לכל מבנה.
איטום מרפסת - באילו מקרים? / ענת דורי
איטום חלקי הבית השונים יכנס לפעולה בדרך כלל בתקופת החורף או לפניה, בין אם ומדובר באנשים אשר מתכננים מראש, או אנשים שנמצאים במהלך תהליך שיפוץ או בנייה תמיד מגיע שלב פעולת האיטום/
תריסי גלילה / אלכס בונר
יתרונות תריסי גלילה יתרונות תריסי גלילה הינם רבים ומגוונים. בכל אלמנט עיצובי זה או אחר, ישנה סיבה שעמדה מאחוריו לשם המצאתו, ואותה ניתן לבחון.
בריכות ספא: זה לא חלום / אביב יועצים
ודאי יעניין אתכם לדעת כי התקנת בריכות ספא בחצר הבית הפכה להיות טרנד של ממש. יותר ויותר אנשים יאמרו לכם כי הם מעדיפים בריכות ספא תחת כיפת השמיים מאשר בתוך הבית.
סוככים זה עניין ישראלי / אביב יועצים
סוככים הם פתרון קל ונוח ולא יקר שעוזרים לנצח את השמש החמה של חודשי הקיץ הישראלים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים