מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תמ"א 38 פרויקטים משותפים

תמ"א 38 פרויקטים משותפים

/ איל פטרן

תמ"א 38 פרויקטים משותפים

לאחרונה ישנו רעיון חדש בקרב יזמי התמ"א, שיפוץ וחיזוק משותף של מספר מבנים צמודים במקביל. מבחינת היזם היתרון הוא בריכוזיות של הפרויקט, במקום לעבור מעיר לעיר ולשנע את החומרים ופועלי הבניין ניתן לרכז את הפעילות באותו רחוב.  מבחינת עירונית יש פה הזדמנות לחדש את פני הרחוב כולו ולא רק בניין בודד. הפעילות המשותפת מקלה על שלבי המדידות ושלבי הביצוע בפרויקט מכיוון שהמבנים דומים ויושבים על אותה קרקע. החיסכון של החברה יכול להיות לא קטן ופוטנציאל הרווחי עולה מדירות בודדות למכירה לעשרות דירות.

עד כאן היתרונות, אבל בחיים אין מתנות חינם. הבעיה הראשונה עם פרויקט מסוג זה היא הדיירים. כוח המיקוח של הדיירים עולה ועכשיו במקום לשכנע בניין אחד עם 30 דירות(שזו בפני עצמה משימה ממש לא קלה) יש לנו 120 דירות לשכנע ובטוח שמספר הבעיות והמכשולים יעלה. הדיירים יודעים שקשה ליזם לוותר על פרויקט בקנה מידה כזה בגלל סירוב של דייר בודד וידעו לנצל זאת. הבעיה השנייה היא תוספת בירוקרטיה, במועצות מסוימות דורשים הגשה של מסמכים ותוכניות נוספות כאשר מדובר על שיפוץ של רחוב שלם, גם ככה הבירוקרטיה הנוכחית היא אחד המעצורים החזקים לתמ"א 38. הבעיה השלישית היא גיוס הון – פרויקט של תמ"א 38 בדרך כלל דורש הרבה כסף למימון, כאשר הפרויקט נעשה בהיקף של רחוב הדבר יגדיל באופן משמעותי את הצורך בגיוס הון.

לסכום פרויקט משותף נראה מאד קוסם אבל לתפיסתי הוא רק מקצין את החסרונות של תמ"א 38 ומסבך את הביצוע. היום תמ"א עדיין תקועה וזקוקה לשינוי באופן דחוף( עד עכשיו פרויקטים בודדים בלבד הגיעו לגמר ביצוע), אם יש לכם רעיון או הצעה כיצד להניע את תמ"א 38 ומה הם השינויים שצריכים לקרות. שגרו אותו אלינו באתר צוק איתן: תמ"א 38  בצור קשר ואולי נפרסם אותו בעמודי המאמרים. 

 

איל פטרן
מנהל מחלקת קידום אתרים בחברת פרומו מקבוצת קומליין.
בנייה ושיפוצים - נדלן
תאריך: 13/10/2010
תגיות:   תמ"א 38    תמא 38    תמה 38    תמ א 38    


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - נדלן

המדריך המלא למחפשים דירה למכירה / אלעד בונדק
קניית דירה הינה אחת ההחלטות החשובות שתידרשו לקחת בחייכם. במדריך זה ננסה לענות על השאלות החשובות והמורכבות שקשורות לקניית דירה, נבדוק את השלבים השונים של המשכנתא, בדיקת הדירה ולבסוף, קניית הדירה.
בתים להשכרה במודיעין / לילך כהן
שכרה במודיעין, כמו בכל עיר, זה עסק לא פשוט. צריך לראות כמה בתים כדי למצוא את האחד שיענה על כל הדרישות והתנאים ושיתאים בדיוק לצרכים. אז איך מוצאים בית להשכרה בצורה הטובה ביותר? כל התשובות במאמר שלפניכם
דירות למכירה במודיעין / לילך כהן
רה מושפע מאוד מתנודות במשק. כמות התחלות הבניה משפיעה על המחירים ועל יכולת ההתמקחות שלכם, כשאתם באים לשכור דירה. אז איך מוצאים דירות למכירה במודיעין ומה צריך לבדוק לפני שקונים? כל הפרטים במאמר שלפניכם.
השכרת דירה במודיעין / לילך כהן
מצוא שוכרים טובים, כאלו שמשלמים בזמן ולא הורסים יותר מידיי את הדירה ולדאוג לתחזוקה שוטפת, אלו משימות לא קלות. השכרת דירה במודיעין לא חייבת להיות כזה סיוט, אפשר לעבור את זה בקלות. איך? כל התשובות כאן.
משרדים למכירה במודיעין / לילך כהן
לשלם שכר דירה חודשי, מובילה רבים להחליט על קניית משרד, שממנו יעבדו בשנים הבאות. אז מה חשוב לבדוק לפני שקונים משרד ובמה שונים משרדים למכירה במודיעין מדירות מגורים? התשובות לכל השאלות במאמר שלפניכם.
נכסים במודיעין / לילך כהן
אם אתם מחפשים דירה חדשה, משרד או בית קרקע, אתם בעצם מחפשים נכס חדש לרכוש או להשכיר. אז איך מחפשים נכסים במודיעין ומה חשוב לבדוק לפני? התשובות במאמר שלפניכם.
דירות להשכרה במודיעין / לילך כהן
חיפוש דירות להשכרה יכול להיות תהליך מתיש וארוך, כמו שיודע כל מי שאי פעם עבר דירה. אך לא תמיד זה חייב להיות כך. איך מוצאים דירות להשכרה במודיעין בלי לבזבז הרבה זמן? כל התשובות כאן.
משרדי תיווך במודיעין / לילך כהן
ה לא מעט עסקאות נדל"ן שונות ומגוונות. מודיעין היא עיר שעדיין לא סיימה להתפתח ומעבר לגידול הטבעי שלה אנו רואים כיצד קבלני העיר מציעים פרויקטים שונים בכדי להגדיל עוד יותר את אוכלוסייתה של עיר צעירה זו.
נדלן במודיעין / לילך כהן
טח מסחרי או קרקע, לא משנה מה אתם קונים או שוכרים, כל זה נכלל בקטגוריית הנדל"ן. אז מה צריך לדעת לפני שקונים נדל"ן להשקעה או למגורים, ואפילו לפני שכירת נדל"ן במודיעין? המאמר שלפניכם ייתן את כל התשובות.
הכל על דירות כפר סבא הירוקה ועל שכונה ירוקה כפר סבא / gidi didi
בשנת 2007 החלו עבודות בעיר כפר סבא להקמת שכונה ירוקה ולבניית דירות כפר סבא הירוקה. שכונה ירוקה כפר סבא היא אחת השכונות הירוקות הראשונות שהוקמו בישראל.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים