מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הזמנה לחתונה

הכל על הזמנות לחתונה

/ נטע לופו

הכל על הזמנות לחתונה

 

הזמנות לחתונה - מאיפה מתחילים?

בניגוד להרבה דברים שמכינים ורוכשים לערב החתונה, ההזמנה לחתונה היא מזכרת שאפשר לשמור אותה ואף לצרף לאלבום החתונה, ולא בהכרח זורקים אותה לפח אחרי החתונה כמו שרבים טועים לחשוב. לפיכך כדאי להשקיע זמן ומחשבה בבחירות שאתם עושים לגבי ההזמנות לחתונה שלכם ולא להתפשר.

דוגמאות להזמנות לחתונה -

דבר ראשון שכדאי לעשות בדרך להפקת ההזמנות לחתונה הוא לראות דוגמאות של הזמנות. לרוב אפשר לראות את דוגמאות להזמנות באינטרנט באתרים של מעצבים גרפיים ובמקומות שמספקים שירותי הפקות דפוס. חפשו עד שתמצאו הזמנה שמוצאת חן בעיניכם. כעת עדיף לראות את ההזמנה המודפסת כפי שהיא נראית באמת. לשם כך תוכלו לתאם פגישה עם המקום או לבקש שישלחו לכם בדואר הזמנה אחת לדוגמה.

 

איפה מזמינים הזמנות לחתונה?

יש מגוון רחב של מקומות שמספקים שירותי הזמנות לחתונה. ניתן לחלק אותם בכלליות לשניים:

1.      בתי דפוס - ישנם בתי דפוס שמספקים בין היתר הזמנות לחתונה. החיסרון הברור בבחירה בבית דפוס להפקת ההזמנות לחתונה היא שבתי דפוס מתמחים בהדפסה ולא בעיצוב, לכן רוב הסיכויים שההזמנה שתבחרו בבית דפוס לא תהיה מרשימה מבחינה עיצובית ולא כדאי להתפשר על הזמנה עם עיצוב ברמה נמוכה.

2.      מעצבים גרפיים / סטודיו לעיצוב - כדאי לבחור במקום שבו יש מעצב גרפי מקצועי שמוביל את כל תהליך הפקת ההזמנות לחתונה משלב תכנון ועיצוב ההזמנה עד השלב הסופי של הדפסת ההזמנות. זאת על מנת שההזמנות יהיו ברמה איכותית גבוהה ככל הניתן.

כדאי שבמקום שבו אתם עושים את ההזמנות לחתונה יהיה איש קשר שיתן מענה לשאלות שלכם ושיהיה קשוב וסבלני. רצוי שאיש הקשר יהיה מעצב ההזמנה שלכם, כך תוכלו להימנע מ"טלפון שבור" ותחסכו מעצמכם אי הבנות.

 

באיזה גודל ההזמנה צריכה להיות?

המעטפות שמספק האולם לרוב בגודל 19X13 ס"מ או בגודל 23X11 ס"מ, לכן לרוב ההזמנות לחתונה הן בגודל 17X12 ס"מ או 20X10 ס"מ. אם אתם מעוניינים בהזמנה מתקפלת, צריך לדאוג שהגודל שלה במצב מקופל יהיה 17X12 ס"מ או 20X10 ס"מ. חשוב לבדוק עם האולם מה גודל המעטפות שיספק לכם לפני שאתם מתחילים בתהליך הפקת ההזמנות לחתונה.

 

כמה הזמנות להדפיס?

בדרך כלל רשימת המוזמנים עדיין לא סגורה באופן סופי בשלב שבו העבודה על ההזמנות שלכם מתחילה. נהוג לחשב את מספר ההזמנות לפי 50% ממספר המוזמנים ועוד 15% ליתר ביטחון, כלומר סך-הכל 65% ממספר המוזמנים. לדוגמה, אם יש לכם 300 מוזמנים, אתם צריכים 195 הזמנות. בכל מקרה עדיף שישארו לכם הזמנות מיותרות מאשר שיחסרו לכם הזמנות. להדפיס מספר קטן של הזמנות יעלה משמעותית את עלות כל יחידה, לכן אם אתם מתלבטים ולא בטוחים אם כמות ההזמנות תספיק לכם עדיף ללכת על בטוח ולהזמין יותר.

 

מהם המחירים של הזמנות לחתונה?

כמו במוצרים רבים קיים טווח רחב של מחירים להזמנות לחתונה. יש הזמנות שמחירן 2 ש"ח להזמנה ויש כאלה שמחירן 10 ש"ח להזמנה. כל אחד בוחר את ההזמנה שמתאימה לו.

מחירי ההזמנות לחתונה תלויים בכמה דברים:

1.      סוג ההזמנה - אם ההזמנה מודפסת על צד אחד של הנייר או על שני צדיו. הדפסה על צד אחד של הנייר תעלה פחות מהדפסה דו-צדדית. הזמנה מתקפלת תעלה יותר מהזמנה דו-צדדית רגילה ("גלויה") מכיוון שהיא יותר גדולה וגם משום שצריך להוסיף את עלות עבודת המכונה שעושה את הפס שמאפשר לקפל את ההזמנה בצורה מדויקת ואסתטית.

הזמנה מתוך מאגר הזמנות או קטלוג של הזמנות בעלות עיצוב מוכן תעלה פחות מאשר הזמנה עם עיצוב אישי, שהיא למעשה הזמנה לפי בקשתכם שבה אתם בוחרים מה תכיל ההזמנה והמעצב עושה לפי מה שאתם מבקשים בהתאמה אישית.

2.      גודל ההזמנה - המחירים משתנים לפי גודל ההזמנה. הזמנה קטנה תעלה פחות מאשר הזמנה גדולה.

3.      סוג הנייר - יש מגוון רחב של סוגי ניירות. יש ניירות מיוחדים עם טקסטורות שמחירם גבוה יותר מאשר נייר כרומו. בחירה בנייר כרומו מבריק 300 גרם להדפסת ההזמנות לחתונה תשיג הדפסה איכותית והמחיר יהיה לא גבוה יחסית לאיכות שהנייר יספק.

4.      כמות ההזמנות - מחיר ההזמנות לחתונה משתנה לפי כמות ההזמנות שאתם צריכים. כמובן, ש-100 הזמנות תעלינה פחות מ-400 הזמנות, אך ככל שכמות ההזמנות תהיה גדולה יותר, כך המחיר ליחידה יהיה קטן יותר.

 

מתי נהוג לשלם על ההזמנות לחתונה?

אם בחרתם בהזמנה מתוך מאגר של דוגמאות להזמנות לחתונה, תתבקשו להעביר את התשלום לפני שההזמנות נשלחות לדפוס.

אם אתם מזמינים עיצוב אישי להזמנה בדרך כלל משלמים מקדמה כמחצית מסכום עלות ההזמנות לפני תחילת העבודה ואת היתר לפני שההזמנות נשלחות לדפוס.

 

מתי לשלוח את ההזמנות לחתונה?

נהוג לשלוח את ההזמנות לחתונה כשלושה שבועות עד חודש לפני החתונה. זאת על מנת לאפשר למוזמנים שלכם לשריין עבורכם את המועד שנקבע לחתונה ולאשר את הגעתם. מעבר לכך, זה יותיר לכם מספיק זמן לוודא מי מהמוזמנים מגיע לחתונה ומי לא.

אם יש לכם מוזמנים מחו"ל עדיף לשלוח מוקדם יותר (אפילו חודשיים מראש) כדי לאפשר להם להתארגן בהתאם.

 

נוסח ההזמנה לחתונה

כל אחד בוחר את הנוסח המתאים להזמנה שלו, אך לרוב ישנו מבנה כללי אחיד לטקסט שמופיע בהזמנה לחתונה. בחזית ההזמנה (אם אינה הזמנה בעלת צד אחד) נהוג לרשום את שמות הזוג המתחתן. לרוב שם הכלה מופיע ראשון ואחריו שם החתן. אחרי שמות הזוג כותבים "מתחתנים" או "נישאים" ומציינים את תאריך החתונה.

בצדה השני של ההזמנה או בפנים ההזמנה במקרה של הזמנה מתקפלת נהוג לרשום ציטוט הקשור לאהבה/לחתונה.

לאחר מכן נהוג לרשום שוב את שמות המתחתנים.

אחריהם כותבים "הנכם מוזמנים לחגוג עמנו את יום נישואינו" או "אנו שמחים ומתרגשים להזמינכם לחגוג עמנו ביום נישואינו".

לאחר מכן מציינים את מועד, מקום החתונה ושעת ההגעה.

"נשמח לראותכם בין אורחינו".

מציינים את שמות הורי הכלה ושמות הורי החתן.

"נא אשרו הגעתכם" או "נא אשרו השתתפותכם".

בסוף מציינים פרטים ליצירת קשר- מספרי טלפון וכתובת מייל במידת הצורך.

 

לדוגמה:

בחזית ההזמנה -

דנה ואיתי מתחתנים

14.6.2009

 

בצד האחורי או בפנים ההזמנה -

דנה ואיתי מתחתנים

"מכל האהבות שיש לחלום ביקשתי לי אותך"

שמחים ומתרגשים להזמינכם לחגוג עמנו ביום נישואינו

שיערך ביום ראשון, כב' בסיוון התשס"ט

14.6.2009

באולם "הנסיכה" בחיפה

קבלת פנים בשעה 19:30

חופה וקידושין בשעה 20:30

נשמח לראותכם בין אורחינו

הורי הכלה                    הורי החתן

 

נא אשרו הגעתכם:

דנה: 054-5444444, איתי 054-5555555                  

 

כאן ניתן לראות דוגמאות להזמנות לחתונה

 

אילו מוצרים נלווים אפשר להזמין כשעושים הזמנות לחתונה?

אפשר לעשות עם עיצוב תואם להזמנה גם מגנטים, מדבקות לסגירת המעטפה, לוחות שנה והדפסות על קנבס שאפשר לתלות בבית.

 

מזל טוב!

 

אפשר לפנות אליי להתייעצות ועזרה בנושא.

 

דוגמאות להזמנות לחתונה שעיצבתי

 

נטע לופו

מעצבת גרפית

כניסה לאתר

 

נטע לופו
הסטודיו "Neta Designs" מציע מגוון שירותים בעיצוב הגרפי: הזמנות לאירועים, עיצוב אתרים, לוגואים, הפקות דפוס, מודעות, עלונים, כרטיסי ביקור ועוד
הסטודיו "Neta Designs" מציע מגוון שירותים בעיצוב הגרפי: הזמנות לאירועים, עיצוב אתרים, לוגואים, הפקות דפוס, מודעות, עלונים, כרטיסי ביקור ועוד
Neta Designs
בסטודיו "Neta Designs" תוכלו לזכות באיכות גבוהה, יחס ושירות טובים במחיר מעולה. העבודה נעשית בהתאמה אישית לצרכי הלקוח וקהל היעד שאליו הוא מעוניין לפנות. העבודה מתבצעת עד לשביעות רצון מלאה של הלקוח.
חיפה
054-5493904
קישור לאתר
בית ומשפחה - אירועים וחתונות
תאריך: 4/10/2010
תגיות:   הזמנות לחתונה    הזמנה לחתונה    עיצוב הזמנה    מתחתנים    חתונות    עיצוב גרפי    דפוס    הדפסה    סטודיו לעיצוב   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - אירועים וחתונות

מהלך טקס חינה / רחלי פרץ
טקס חינה מרוקאי - מהי החוויה שנקראת חינה מרוקאית ? זוגות רבים נוהגים לחגוג טקס חינה מסורתי ומתייחסים אליו כאל הפקה לשמה, כזו שכרוכה בארגון רב המשווה לחינה טעם של חוויה בלתי נשכחת.
גני אירועים נכונים וגני אירועים מתאימים / אביב יועצים
אין דבר כזה גני אירועים מושלמים; יש רק גן אירועים שמתאים לכם ולכן הוא מושלם עבורכם. מה שאתם צריכים לחפש זו איננה השלמות; עליכם לחפש את ההתאמה – ההתאמה של המקום עבורכם.
גני אירועים אינם מיועדים רק לחתונות / אביב יועצים
לטובת הקוראים שאולי אינם מודעים לחלוטין לאפשרויות הגלומות בכל מיני גני אירועים אציין להלן עוד כמה דברים שאפשר לעשות שם מלבד חתונות מעוצבות וחד פעמיות (פחות או יותר.)
גני אירועים: פרק חובה בהיסטוריה האישית הישראלית / אביב יועצים
השיטוט בין גני אירועים כדי למצוא את אותו גן אירועים אחד ויחיד שיהיה טוב מכל האחרים הפך מזמן לעוד שלב בחייו של כל ישראלי ממוצע: לאחר הצבא והטיול להודו או לדרום אמריקה מגיע גם הרגע הזה.
גני אירועים: שיעור לחיים / אביב יועצים
השיטוט בין גני אירועים שונים כדי למצוא את המקום המתאים והנכון עשוי להיות מסע מפרך ולא תמיד נעים, אני רוצה להזכיר לקורא שהמסע הזה יכול להיות גם חוויה חיובית ובונה אם רק ניגשים אליו מהמקום הנכון.
עוגת דרדסים מבצק סוכר – לשדרג את האירוע לילדים / לילך כהן
הדמויות הכחולות האלו, שליוו אותנו בילדותינו, חוזרות עכשיו בסרט מצויר וזוהי הזדמנות נפלאה לחוות אותן שוב באמצעות עוגת דרדסים מבצק סוכר, או בכל עיר אחרת
עוגת יום הולדת - הפתעה מתוקה מבצק סוכר / לילך כהן
עוגות יום הולדת הפכו להיות תעשייה שלמה, החל מאנשים פרטיים שאופים עוגות נפלאות בביתם, עד לחברות גדולות שזו ההתמחות שלהן. אז איך מוצאים עוגת יום הולדת באיכות טובה? כל הפרטים במאמר הזה.
מועדון בת מצווה: תום עידן התמימות / אביב יועצים
מועדון לבת מצווה הוא הזדמנות מצוינת בשביל הילדה שלכם לעשות "שואו" על החברים. מועדון לבת מצווה מעניק לילדה הזדמנות להפגין ביופייה באופן שלא נראה בעבר ולהרגיש כמו אישה קטנה.
מועדון בת מצווה וניגוד אינטרסים / אביב יועצים
מועדון לבת מצווה היום צריך לעמוד בשתי משימות שהן לגמרי לא קלות, ולמעשה, הן אפילו די סותרות אחת השנייה. מועדון לבת מצווה היום צריך לרצות גם את קהל המבוגרים וגם את קהל הילדים שנמצאים במקום.
היהלומים טבעת אירוסין מחיר,טבעת יהלום מחיר,טבעות אירוסין מחירים ,מה חנויות תכשיטים לא מספרות לכם ??? / יעקב פוגל
ותכשיטים במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה אין מוצר שכל כך קל בו "לעבוד בעיניים" על לקוחות כמו - יהלומים ותכשיטים במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים