מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בדיקת פוליגרף

בדיקות פוליגרף ובדיקות מהימנות עובדים בקבלה לעבודה

/ צפריר עפרוני

בדיקות פוליגרף ובדיקות מהימנות עובדים בקבלה לעבודה

 

מאת:

צפריר עפרוני, בודק פוליגרף

אימות - מכון לבדיקות פוליגרף

אתר הבית: http://www.poly-graph.co.il

 

כל הזכויות שמורות - ©

 

 

מעת לעת מתעורר הצורך בקרב חברות וארגונים לגייס עובדים חדשים לתפקידים שונים. תהליך הקבלה לעבודה הינו תהליך מורכב אשר במהלכו נבחנים מגוון רחב של כישורים ואיכויות שונים אצל המועמדים. תחום חשוב אשר לו השפעה רבת משקל על הארגון הקולט הינו מידת המהימנות של המועמדים השונים.

 

המועמדים המגישים את מועמדותם לעבודה מעוניינים "למכור" עצמם ולהציג דמויות מושכות ככל הניתן בעיני הגוף והגורמים הבוחנים את קליטתם. כך למשל יש נטיה למועמדים לא להציג אלמנטים לא סימפטיים מבחינתם בעברם דוגמת פיטורים ממקומות עבודה על רקע של מעילה בכספים ובאמון, גניבות, הטרדות מיניות, עבר פלילי ועוד.

 

ארגונים וגופים המעוניינים לקלוט עובדים מנסים לוודא את מהימנות המועמדים   בדרכים שונות. כך למשל היה נהוג לבקש ממועמדים להציג אישור ממשטרת ישראל על העדר רישום פלילי - ר"פ ("תעודת יושר"). לאחרונה הדבר נאסר על ידי ערכאות משפטיות ולא ניתן יותר לדרוש הצגת ר"פ. כמוכן, יש לכלי הזה מגבלה הנובעת מכך שרישום פלילי יתקיים רק במידה ואותו אדם אכן יבוא במגע עם רשויות אכיפת החוק. במידה ולא נתפס, לא יהיה לו רישום פלילי.

 

על מנת לבסס את המהימנות של מועמדים למשרות קיימים מספר כלים אשר ניתן לעשות בהם שימוש במהלך תהליך הגיוס וסינון העובדים. אחד הכלים בהם משתמשים לביסוס מהימנותם של מועמדים למשרות היא בדיקת המהימנות באמצעות פוליגרף. בדיקת הפוליגרף משמשת מזה זמן ככלי חשוב ומרכזי לסינון מועמדים למשרות ולתפקידים רגישים במגוון של תחומים וגופים, במגזר הממלכתי/ממשלתי וכן במגזר הפרטי. 

 

בדיקת מהימנות בקבלה לעבודה נערכת על ידי בודק הפוליגרף בתיאום עם הגורם המזמין והיא במידה רבה "נתפרת" על פי מאפייני הארגון והמשרה אליה אמור המועמד להתקבל. השאלות אותן נשאלים המועמדים במהלך בדיקת המהימנות הינן מגוונות ונוגעות בין השאר למידת מהימנות המידע אותו מסר המועמד במהלך הליכי הקבלה (תעודות, המלצות, שאלונים, ראיונות וכו'), רקע ועבר פלילי,  שימוש בסמים ואלכוהול, הימורים, הסתבכויות בחובות כספיים, קשרים עם גורמים פליליים, קשרים עם גורמים עוינים לארגון, פיטורין ממקומות עבודה על רקע של מעילה באמון מעסיקים, השתלה על ידי גורמים מתחרים, לחץ ואיומים מצד גורמים עבריינים ועוד.

 

בדיקת מהימנות קבלה לעבודה משמשת ככלי סינון עובדים מהימן המסייע לקבלת החלטה בעת הליכי גיוס העובדים. בדיקת המהימנות באמצעות פוליגרף לפני הקבלה לעבודה מקנה למזמין הבדיקה תמונה אמינה באשר למידת המהימנות והיושר של המועמדים למשרה. לאחר קבלת העובד לעבודה ניתן לבצע בדיקות מהימנות תקופתיות על מנת לוודא לאורך זמן שמירה על נורמות של טוהר מידות ומהימנות העובדים.

 

כל הזכויות שמורות - ©

 

צפריר עפרוני
בודק פוליגרף, חבר איגוד ישראלי לבודקי פוליגרף ממוחשב - ICPA ואיגוד הפוליגרף האירופי - EPA.
בודק פוליגרף, חבר איגוד ישראלי לבודקי פוליגרף ממוחשב - ICPA ואיגוד הפוליגרף האירופי - EPA.
אימות - מכון לבדיקות פוליגרף
איבחון וביצוע בדיקות פוליגרף בכל התחומים והנושאים: 1. אימות גירסאות וחשדות בעקבות ארועים. 2. בדיקות מהימנות תעסוקתית - בדיקות רקע וקבלה לעבודה, בדיקות מהימנות עובדים תקופתיות. 3. חוות דעת לבתי משפט.
אחד העם 25
רחובות
1700-706-126
08-9362924
קישור לאתר
חוק ומשפט - פוליגרף
תאריך: 28/9/2010
תגיות:   פוליגרף    מכונת אמת    מכוני פוליגרף    בודקי פוליגרף    בדיקות פוליגרף    בדיקות מהימנות    בדיקות רקע    קבלה לעבודה    סינון עובדים    משאבי אנוש    בדיקות עובדים    גניבות עובדים    אמינות עובדים    נאמנות עובדים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - פוליגרף

שימוש בפוליגרף והיפנוזה - בחקירות פליליות וביטחוניות / אברהם פכטר
בדיקת פוליגרף בנויה על "תגובות" של הנחקר ולא על מחשבתו, רצונותיו שאיפותיו ועל ידיעתו פרטים מהאירוע. היפנוזה בחקירות ביטחוניות, לצורך זיהוי מקומות, אנשים, מצבורי נשק, מכוניות תופת חיוניות וחשובה.
על בדיקת הפוליגרף - שאלות ותשובות נפוצות / צפריר עפרוני
בדיקת הפוליגרף הינה נושא המעורר מידה לא מעטה של חששות וחוסר ידיעה לגבי מהותה והאופן בו היא מתבצעת. במאמר זה סדרת שאלות נפוצות ותשובות עליהן הנוגעות לבדיקות הפוליגרף.
בדיקות פוליגרף ובדיקות מהימנות עובדים בקבלה לעבודה / צפריר עפרוני
מאמר זה מתאר מהן בדיקות מהימנות עובדים בקבלה לעבודה וכיצד ניתן לעשות בהן שימוש מושכל בעת תהיליכי הקבלה לעבודה של מועמדים למשרות בארגונים וחברות.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים