מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הזעת יתר בכפות הידיים

לשון קשורה, הזעת יתר בכפות הידיים

/ דר שינהר

לשון קשורה היא תופעה שבה הכרום המחבר את הלשון לחלקו התחתון של הפה, קצר מהרגיל. זוהי תופעה שכיחה, במחקרים מהתקופה האחרונה שבדקו את התופעה, דווח על לשון קשורה אצל תינוקות בשכיחות של 4-5 אחוזים. לשון קשורה מעלה מספר בעיות, הראשונה שעולה היא בעיה בהנקה, תופעת לשון קשורה אצל תינוקות גורמת לבעיה אצל התינוק ליצור יניקה נכונה. התינוק לא יקבל את כמות החלב הדרושה לו, ויפגע בפטמות אימו.
בעיה נוספת שעולה מלשון קשורה, היא בעיית שינון, התנועה של הלשון מוגבלת, וכך הילד או התינוק לא מצליח להרחיק שארי מזון מהשיניים. כאשר מתגלה תופעה זו, לפי המחקרים האחרונים, מומלץ להתערב כמה שיותר מוקדם.
בעיית הגייה יכולה להיווצר בעקבות לשון קשורה אצל תינוקות, אך אין זה הכרח, במידה וקיימת בעיית הגיה ניתן לבדוק זאת, במקרה ולשון קשורה היא הגורם לכך, ניתן לפתור אותה.
פתרון בעיית לשון קשורה, הוא תהליך כירורגי, פשוט, מהיר ולא כואב, הנעשה תוך דקות ספורות.


הזעת יתר בכפות הידיים, היא בעיה קוסמטית בעיקרה, וגם אם אין מדובר בבעיה שמסכנת חיים. כל מי שסובל מתופעת הזעת יתר בכפות הידיים, יכול להעיד שתופעה זו אצל ילדים ובני נוער, גורמת לבעיית השתלבות חברתית, ומקבלת בעצם כך מימד של אסון. בני נוער ומתבגרים, הם גם עיקר הסובלים מהבעיה, ששכיחותה בקרבם היא בערך אחוז אחד.


מה היא בעצם תופעת הזעת יתר בכפות הידיים?


התופעה גורמת לבני הנוער (בעיקר) להזיע וממש לנטוף נוזלים מכפות הידיים, בעיקר כאשר הם מתרגשים (אם מדובר בפגישה רומנטית, עם חברים או בכל סיטואציה אחרת). אצל חלק מבני הנוער תופעת הזעת יתר בכפות הידיים כ"כ שכיחה וחריפה, שהם נמנעים מלבוא במגע עם כל אדם שהוא מתוך בושה, או פחד. בעיה נוספת שנגרמת לאותם נערים, היא בכתיבה, היד נוטפת זיעה בעת החזקת העט, וכל הדף נרטב ונהרס.
בני נוער הסובלים מהבעיה לא תמיד יודעים לאן לפנות על מנת לקבל עזרה, ובפעמים רבות, כשהם כבר פונים, העזרה שהם מקבלים לא רלוונטית ולא עוזרת, כגון משחות ודיאודורנטים למיניהם.
הפתרון היעיל והאיכותי לבעיה זו, הוא פיתרון כירורגי, אותו מבצעים כירוגית ילדים. ד"ר שינהר מבצע את הניתוח, בגישה טורקוסקופית, כלומר, ע"י החדרת מצלמת וידאו קטנה. מבצעים חתך קטן בבית השחי, ודרכו מכניסים סיב אופטי שבקצהו נמצא מכשיר קטן שצורב את העצב שאחראי על ההזעה. את הטיפול הרופא מבצע בו זמנית לשני הידיים. הניתוח הזה פותר את הבעיה מיידית ולצמיתות, ובתוצאות ניתן להבחין מיידית.
הזעת יתר בכפות הידיים, אינה בעיה המסכנת חיים, אך אין סיבה לסבול ממנה, בעיקר שהטיפול בה הוא מהיר, פשוט, לא כואב ויעיל ביותר, כאשר הוא מבוצע ע"י כירורג שהתמחותו כירורגית ילדים, כמו ד"ר שינהר, אשר לו מעל עשרים שנות נסיון בתחום.

 

דר שינהר
דר דניאל שינהר - ברית מילה רפואית, מוהל מומחה.
בריאות ורפואה - בריאות ילדים
תאריך: 22/9/2010
תגיות:   לשון קשורה    לשון קשורה אצל תינוקות    הזעת יתר בכפות הידיים    כירורגית ילדים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות ילדים

עידוד פעילות גופנית בקרב ילדים / ofer rashkes
המאמר מפרט חשיבות ודרכים לעידוד פעילות גופנית בקרב ילדים
ילדים זקוקים לפעילות גופנית / ofer rashkes
המאמר מפרט מדוע ילדים זקוקים לפעילות גופנית
חשיבות הספורט בחינוך לחיים בריאים / ofer rashkes
המאמר מציג את חשיבות הספורט בחינוך לחיים בריאים
תזונת תינוקות – משרד הבריאות / LoadSEO SEO
במאמר נלמד כדאי ומה לא בכל הנוגע לנושא תזונת תינוקות. משרד הבריאות הוציא המלצות ברורות בנושא וניתן לעשות בהן שימוש טוב ויעיל למען הילדים הקטנים שלנו.
תזונת תינוקות בגיל שנה / LoadSEO SEO
תזונת תינוקות בגיל שנה צריכה להיות מותאמת לצורת התפתחות התינוק ויכולותיו של התינוק. תזונת תינוקות בגיל שנה דוגלת בפיתוח מיומנויות חיוניות ועתידיות לתינוק.
תזונת תינוקות בשנה הראשונה / LoadSEO SEO
תזונת תינוקות בשנה הראשונה נושפעת בעיקר מריגישותו של התינוק ועמידות מערכת העיכול שלו למזונות מסויימים. תזונת תינוקות בשנה הראשונה
MAYASURF קייטנת גלישת גלים לילדים כפעילות גופנית / מאיה דאובר
קייטנת גלישת גלים של MAYASURF הנה אופציה מצוינת לפעילות גופנית לילדיכם בקיץ אשר יכולה להפוך לתחביב ספורטיבי לכל החיים זהו ספורט שעובד על כול שרירי הגוף וסיבולת לב ריאה ומומלץ להתחילו בגיל צעיר
פעילות גופנית שומרת על בריאות ילדינו / ofer rashkes
היות בריאים ומאושרים יותר. מאמר זה ימנה מספר יתרונות (גם כאלו שרובנו לא מכירים...) שמקנה הפעילות הגופנית בכלל, ולילדינו בפרט, וכך יסביר מדוע זה הכרחי שנעודד אותם להיות כמה שיותר פעילים מבחינה גופנית.
השמנת ילדים, סיבות ודרכי ההתמודדות עימה / ofer rashkes
מחשבה, דאגה, והתערבות. השמנה ילדים עלולה לגרום לבעיות בריאותיות שונות, ואף שהטיפול בה איננו פשוט, ישנה חשיבות מכרעת לעשות זאת בגיל צעיר ככל האפשר. מאמר זה יעסוק בגורמים להשמנת ילדים ובדרכי הטיפול בה.
מדוע חשוב לעודד ילדים לשחק בחוץ? / ofer rashkes
ותו של הילד. ילדים לומדים לשחק ביחד וכך מצליחים לפתח מיומנויות שונות. בעידן הטכנולוגי של היום חשוב יותר מתמיד לעודד את הילדים לשחק בחוץ, לא רק למען ההתפתחות חברתית או הפיזית שלהם, אלא גם עבור בריאותם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים