מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

סכרת - נטרופתיה

סכרת – מה נטורופתיה מציעה לטיפול בסכרת?

/ actv writings
 
סכרת – מה נטורופתיה מציעה לטיפול בסכרת?
 
סכרת היא מחלה שכיחה שמתאפיינת בעודף או חוסר של גלוקוז בדם. סכרת הינה מצב שנגרם עקב ליקוי בייצור הורמון האינסולין, שאחראי על ויסות רמת הסוכר בדם. כשל זה בתפקוד הגופני, אשר מתבטא בחוסר איזון של רמת הסוכר בדם.
חוסר האיזון בגופו של האדם החולה בסכרת עשוי להביא לבעיות ולסיבוכים מסוגים שונים, ביניהם: התייבשות מסכנת חיים, אובדן הכרה וכניסה לתרדמת, מחלות לב וכלי דם (כגון טרשת עורקים), הווצרות זיהומים, שיבוש בפעולת העצבים (עד כדי אובדן תחושה ואפילו שיתוק), העיניים (עד כדי עיוורון), הכליות, המפרקים ועוד.
הסכרת הנפוצה ביותר היא סכרת מסוג 2, שמתפתחת בעיקר בקרב מבוגרים ומצריכה טיפול תובעני יותר עם השנים.
בנוסף לטיפול הקונבנציונלי קיים לסוכרת טיפול אלטרנטיבי שנשען בעיקר על תזונה נכונה המותאמת למצב החולה והוספת תוספי תזונה טבעיים לתפריט.
 
כיצד מזהים מחלת סכרת?
 
בין התסמינים שעשויים להתריע על קיומה של מחלת הסכרת, על טיפוסיה השונים, ניתן למנות צמא מוגבר, עודף הפרשות (תסמין זה הוא שהקנה לסכרת את שמה הלטיני, Diabetes Mellitus, שפירושו "שתן מתוק"), רעב מופרז, ירידה במשקל, זיהומים תדירים וקהות ראייה.
 
מי עשוי לחלות במחלה?
על אף שהסכרת עוברת פעמים רבות בתורשה, רבים מן החולים בה הם קורבן של תזונה לקויה שמקורה באורח החיים המערבי שמעודד תזונה עתירת פחמימות ונטולת סיבים, שמהווה גורם בפני עצמו לסכרת, ואף יכולה להוביל להשמנה, שמהווה גורם מפתח להתפתחותה של סכרת בגוף. אדם ששומר על משקל תקין מפחית במידה משמעותית את סיכוייו לחלות במחלה.
 
כיצד נטורופתיה מטפלת בסכרת? אכילה נכונה ותוספי תזונה טבעיים
טיפול יעיל בסכרת ישלב יחד טיפול תרופתי עם פעילות גופנית סדירה ותזונה נכונה, לה יש השפעה מכרעת על בריאותו של החולה לפי השקפת הנטורופתיה וגם במקרה זה לפי השקפת הרפואה הקונבנציונלית. ידוע כי יותר ויותר רופאים מייעצים לחולים במצב פחות חמור (שאינם נוטלים אינסולין) שסובלים מתופעות לוואי בשעת נטילת התרופות להפוך את הטיפול הנטורופתי לטיפול המכריע במחלת הסכרת.
טיפול מגישת נטורופתיה מאזן את רמת הסוכר בגוף על ידי אכילת מזון עם אינדקס גליקימי נמוך שמשפיע על רמת הסוכר בדם ועל תחושת השובע לאחר הארוחה, ומזון עתיר סיבים מסיסים לצד המנעות ממזון שמכיל שומן רווי. נטורופת יציע למטופל לקיחת תוספי תזונה טבעיים. תוספי תזונה טבעיים יכולים לכלול ויטמינים שונים כמו ויטמין B ומגנזיום.
 
אכילה נכונה בתוספת תוספי תזונה טבעיים במצב סכרת משפרת את קליטת הגלוקוז, מאטה את קצב ספיגת הפחמימות ומגבירה את רגישות התאים לאינסולין. הנטורופת גם עשוי להסב את תשומת לבו של החולה למצב נפשי בעייתי (כמו מצב ממושך של מתח או חרדה) ולפעול להפגתו, מתוך הכרתה של נטורופתיה בתרומה של מצבים נפשיים לשיפור או להתדרדרות במצב הבריאותי של החולה.
צמחי מרפא אחדים, דוגמת הג'ימנמה, החילבה והשום, וכן תוספי תזונה טבעיים ידועים כיעילים בייצוב רמת הסוכר בדם. יש להתייעץ עם נטורופת מוסמך על מנת להתאים לכל אדם את התפריט ואת תוספי התזונה המתאימים לו ולאורח חייו.
actv writings
40
http://www.biocare.co.il
Biocare Israel LTD
Biocare Israel מתמחה בייצור , שיווק של תוספי תזונה וייעוץ תזונאי.
היוזמה 2
טירת הכרמל
04-8581188
04-8581199
בריאות ורפואה - סכרת
תאריך: 24/6/2010
תגיות:   נטורופתיה    סכרת    סוכרת    תוספי תזונה    רפואה משלימה    רפואה אלטרנטיבית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - סכרת

קצת על סוכרת / עדנה שלום
סובלת מסוכרת כאשר 1/3 מתוכם אינם מודעים לכך שהם לוקים במחלה- סוכרת סמויה. זו סיבת המוות השלישית בישראל. רמות הסוכר יכולות לנוע בין רמה נמוכה מאוד- היפוגליקמיה. לבין רמה גבוהה מאוד- היפרגליקמיה.
סכרת – מה נטורופתיה מציעה לטיפול בסכרת? / actv writings
סכרת היא מחלה שכיחה שמתאפיינת בעודף או חוסר של גלוקוז בדם. סכרת הינה מצב שנגרם עקב ליקוי בייצור הורמון האינסולין, שאחראי על ויסות רמת הסוכר בדם.כשל זה בתפקוד הגופני,מתבטא בחוסר איזון של רמת הסוכר בדם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים