מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הרחקת יונים

שיטות חדשות להרחקת יונים

/ ניר מובדלי

דרכים מקוריות להרחקת יונים

הרחקת יונים בישראל הפכה מעיסוק זניח בשוליים של חברות ההדברה, לעסק משגשג עבור בעלי מקצוע רבים המתמחים רק בזה. הסיבה לכך ברורה, אוכלוסיית היונים הולכת וגדלה ומפגעי היונים הולכים ורבים. הפתרונות הקיימים להרחקת יונים כוללים בעיקר רשתות ודוקרנים, אולם ישנם פתרונות יצירתיים ומקוריים הברה יותר שיתנו פיתרון כולל לבעיה, מי ירים את הכפפה ויתחיל לפתח?

תחום הרחקת היונים בישראל מתפתח מאוד בשנים האחרונות, מהסיבה הברורה שאוכלוסיית היונים הולכת וגדלה וכמות מפגעי היונים גדלה גם כן. לפני 6 שנים היו בארץ אולי שלושה בעלי מקצוע שהתמחו בהרחקת יונים, כל השאר היו חברות הדברה שנתנו שירות בתחום הזה. היום לעומת זאת יש עשרות חברות ובעלי מקצוע המתמחים רק ביונים, וחברות ההדברה פיתחו נישה מיוחדת של יונים ומשקיעות בתחום משאבים רבים.

השיטות השונות להרחקת יונים כמעט זהות בין החברות ובעלי המקצוע, דוקרנים נגד יונים – למניעת נחיתת יונים על מרפסות, מרזבים, קצות מבנה ועוד. רשתות נגד יונים למניעת כניסת יונים למסתורי כביסה וגגות רעפים. כמעט כולם משתמשים באותן הרשתות ובאותם הדוקרנים, עם הבדלים קטנים באיכות ובמחיר.

אבל האם לא הגיע הזמן לחשוב יצירתי ולהתחיל לספק פתרונות מקוריים לבעיה, פתרונות שאינם רק מעולם החסימה ומניעת הגישה. ישנם כמה מוצרים פורצי דרך, למשל מכשירי אולטרא סוני להרחקת יונים. מכשירים אלו משמיעים תדרים המפריעים ליונים ובכך מגרשים אותם מאזור המפגע. הבעיה עם מכשירים אלו שהתדרים שמשמיעים ליונים מפריעים גם לבני אדם והמכשיר הופך מפגע יונים למפגע רעש. מוצר אחר הוא הדחלילים, יונים מפחדות מעורבים ולכן ישנם דחלילים בצורת עורבים הניתן להתקין ובכך למנוע כניסה לאזור המפגע. הבעיה עם דחלילים שבמידה וליונה יש יכולת לתצפת על מיקום הדחליל היא תבין עד מהרה שמדובר בבובה ולא בדבר האמיתי. ולכן דחליל עורב טוב להתקנה אך ורק באזורים מסוימים אליהם היונה חודרת רואה את העורב וישר בורחת. מקומות בהם אין לה יכולת לעמוד ולהסתכל זמן רב.

פתרונות מקוריים כמו בובת עיט המשמיע קול של עייט ועפה באוויר באופן קבוע ומגרשת יונים, או פיתרון כולל ומקיף כגון עיקור יונים ובכך עצירת הגידול הטבעי של האוכלוסייה. תחנות האכלה בפאתי הערים. תפישת יונים ומכירתם כבשר לאוכלוסיות מסוימות. כל אלו פתרונות טובים שמועד יישומם רחוק מן העין. ועד שייושמו נמשיך לסגור מסתורי כביסה ברשת ולהתקין דוקרנים. אבל אל ייאוש ככל שחולף הזמן הופכת בעיית היונים לגדולה וחמורה יותר וכמו כל דבר, לאחר שהרגע האחרון עובר, כולם מתעשתים ומוצאים את הדרך לפיתרון שניתן היה להגיע אליו כבר מזמן

ניר מובדלי
ניר מובדלי מנכ"ל ובעלים חברת ירוק הרחקת יונים והדברת מזיקים
ניר מובדלי מנכ"ל ובעלים חברת ירוק הרחקת יונים והדברת מזיקים
ירוק - הרחקת יונים והדברת מזיקים
ירוק - הרחקת יונים והדברת מזיקים פועלת לשיפור איכות החיים של לקוחותיה על ידי מניעה והדברת מזיקים לבני אדם ולסביבתו. לירוק ניסיון עשיר במציאת פתרונות מותאמים אישית לכל לקוח ולכל בעיה
הרצל 160 ת"א
ת"א
1-800-222-662
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - בית חכם
תאריך: 21/9/2010
תגיות:   הרחקת יונים    הדברה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - בית חכם

מדריך לבחירת מצלמות אבטחה / גנדי מליס
איך לבחור מצלמת אבטחה מתאימה לצרכים שלכם? איך לדעת, שקיבלתם את המצלמה עם מפרט טכני אמיתי שאתם צריכים? במאמר תוכלו לקבל כמה טיפים מאוד חשובים לבחירת מצלמה המתאימה לכם, מיבואן מצלמות אבטחה.
לוחות חשמל / יובל אבל
חשיבות ייצור לוחות החשמל במפעל לייצור לוחות.
חשמל חכם-מושגים / יובל אבל
מושגים בעולם החשמל החכם.
כיצד לנתח הצעת מחיר / יובל אבל
עקב ריבוי הספקים והפתרונות המוצעים ללקוחות, ישנה חשיבות רבה להבנת ההצעות השונות הניתנות ללקוחות. http://www.yasmarthome.com/
מערכת אזעקה פימא האנטר פרו 832/896 / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכל לקרוא על יתרונותיהן של מערכות אזעקה פימא האנטר פרו 832 והאנטר פרו 896
גלאי אאוטלוק של חברת מקסימום / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכלו לקרוא על יתורנותיו הרבים ועל תכונותיו של גלאי אאוטלוק מבית מקסימום.
גלאי קרן / גלאי וילון חיצוני-במה לבחור? / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכל לקבל תשובות ועזרה בבחירת הגלאי הנכון והמתאים למערכת האזעקה שהותקנה בביתך. גלאי קרן או גלאי וילון חיצוני- במה לבחור?
מערכת אזעקה אלחוטית -ויסוניק-פרדוק-ריסקו / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכל לקרוא על יתרונותיה של מערכת האזעקה האלחוטית ועל החברות השנות בינהן : מערכת אזעקה אלחוטית ויסוניק,מערכת אזעקה אלחוטית פרדוקס ומערכת אזעקה אלחוטית ריסקו.
בחירת מערכת אזעקה לבית / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכלו להעיזר בכלים שחברת דביר מיגון ותקשורת נותנת לכם בבחירת מערכת האזעקה המתאימה לכם.
שואב אבק מרכזי / תומר מזרחי
שואב אבק מרכזי הוא תחום שהולך ונהיה נפוץ בישראל על מנת שתדעו קצת יותר על עולם מערכת שאיבה מרכזית החלטנו לרשום לכם 10 דברים שלא ידעתם על שואבי אבק מרכזיים
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים