מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בעיות שינה תינוקות

לישון כמו תינוק - בעיות שינה אצל תינוקות

/ רתם הרפז
לישון כמו תינוק - בעיות שינה אצל תינוקות
שנת התינוק נתפסת כשינה טהורה, התינוק הישן כשפניו רגועות כפני מלאך, כשראשו נקי מדאגות (המבוגרים) ובמוחו מתנהלים תהליכי התפתחות שונים ופניו המחייכות תוך כדי שינה, נותנים השראה קסומה.
אך האם באמת התינוקות ישנים או שזה תמיד רק אצל השכנה?
בחודש הראשון ישן התינוק כשני שליש מהיממה. לאט לאט ובהדרגה, משך השינה מתקצר עד לשליש מהיממה בגיל מבוגר. השינה היא מאוד משמעותית אצל תינוקות. בזמן השינה אוגר התינוק אנרגיה החיונית לו לצורך גדילה והתפתחות. במהלך השינה התינוק מתנתק מהגירויים החדשים שלהם הוא נחשף וכך מאפשרת את התפתחות המוח, עיבוד המידע החדש וקליטתו בזיכרון.כאשר תינוקות סובלים מחוסר שינה זהו מצב שפוגע בתפקודים פיזיים כמו גדילה, מערכת חיסונית וחילוף חומרים. כמו כן גם תפקודים נוספים נפגעים כמו רמת הקשב ויכולת הריכוז, למידה וזיכרון.
מחקרים הראו כי מועד הלידה ותהליכים שונים בהריון, משפיעים על דפוסי השינה. אצל תינוקות "בשלים" השינה רגועה יותר ושקטה יותר מאשר שנתם של תינוקות פגים. תינוקות פגים, ממשיכים את שלב ההבשלה וגיבוש הדפוסים מחוץ לרחם. במהלך החודשים הראשונים, התינוק עובר תהליכים המתבטאים בקיצור שעות השינה ביממה וריכוזם בשעות הלילה. כאשר תינוק אינו מגיע לשלב של שנת לילה רצופה ומתעורר מספר רב של פעמים במהלך הלילה הוא יוגדר כסובל מהפרעות שינה.
במצב תקין, תינוק בן שלושה שבועות ישן כ-16 שעות ביממה כאשר 3.5 שעות שינה רצופה וכשעתיים ערנות. בגיל חצי שינה התינוקות ישנים 12 שעות כאשר בשעת הלילה 5 מתוכן באופן רצוף ובנוסף ישנים שני פרקי שינה במהלך היום. בעיות שינה אצל תינוקות נקבעות על סמך איכות השינה והתנהגות התינוק במהלך היום. לא כל הפרעות השינה נגרמות כתוצאה מהרגלים לקויים או תגובת ההורים לבכי התינוק בלילה.
אופי התינוק נקבע לעיתים טרם לידתו. תינוקות עם מזג קשה, מתקשים להסתגל למצבים חדשים ולכן הם בעלי סף גירוי נמוך, דבר שיקשה עליהם להירדם או יגרום להם להתעורר לעיתים תכופות. בעיות שינה אצל תינוקות יכולות להתרחש בעקבות תנאים לא נוחים של חדר, רעב, תזונה לא מתאימה או רבה מדי, גזים, עוויתות מעיים, בקיעת שיניים, מחלות שונות פריחות וגרד בעור. סיבות נוספות לפיתוח בעיות שינה אצל תינוקות קשורות בהקניית הרגלים לא תקינים, חרדה של ההורים לגבי טיפול בתינוק-דבר המגביר את אי השקט של התינוק משום שהוא חש בכך, בהלה של התינוק כאשר הוא מתהפך למצב שאינו מצליח לחזור ממנו ומצבים בהם התינוק בוחן את הוריו.
חשוב לזכור שחלק לא מבוטל מדפוסי השינה מובנה בתינוק ואינו קשור לסביבה או להתנהגות ההורים אך מצבים אלו, יכולים להיות מוחמרים בהתנהגות לא מתאימה של ההורים ומעוצבים לטובה בהתנהגות של ההורים המתאימה לתינוק. סדר יום, ארוחות בזמנים קבועים ותגובות מתאימות לזמן שבין ארוחות כמו הרגעה באמצעות ליטוף, טיול, שיר, מוצץ או מים מפתחים אצל התינוק הרגלי שינה תקינים. במידה ולמרות כל זאת עדיין קיימת בעיות שינה אצל התינוק, נדרשת עזרה מקצועית.
רתם הרפז
רתם הרפז הינה בוגרת לימודי רפואה סינית, מטפלת מוסמכת בהילינג, בוגרת קורסים בפסיכולוגיה, בחינוך ובפסיכולוגיה התפתחותית ומטפלת בתינוקות.
רתם הרפז הינה בוגרת לימודי רפואה סינית, מטפלת מוסמכת בהילינג, בוגרת קורסים בפסיכולוגיה, בחינוך ובפסיכולוגיה התפתחותית ומטפלת בתינוקות.
baby heal
קלינקה בייבי היל מתמחה בטיפול בתינוקות בנושאי שינה ומערכת עיכול. כל הטיפולים בקלינקה הינם טבעיים ובטוחים ומבוססים על עקרונות ההילינג, הטיפול במגע וצמחי המרפא הסיניים.
פתח תקווה
0507257426
קישור לאתר
בריאות ורפואה - תינוקות
תאריך: 14/9/2010
תגיות:   בעיות שינה אצל תינוקות    הפרעות שינה    גזים אצל תינוקות.   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - תינוקות

סוגי מנשאים - יתרונות וחסרונות / LoadSEO SEO
כיום, רבים מכירים בחשיבות של נשיאת התינוק על הגוף לאחר לידתו, ומחפשים פתרונות נוחים, נעימים ואיכותיים לעשות כן. המבחר העצום של המנשאים שקיים בשוק הוא מבחר מבלבל במיוחד
לשון קשורה הנקה / דר שינהר
לשון קשורה (באנגלית Tongue-tie, בלטינית Ankyloglossia), זוהי בעיה מולדת אשר בה הרקמה שמחברת את הלשון לחלק התחתון של הפה (רצפת הפה) קצרה ממה שהיא אמורה להיות, או שהקשר המחבר נמצא בחלקה הקדמי של הלשון.
לישון כמו תינוק - בעיות שינה אצל תינוקות / רתם הרפז
שנת התינוק נתפסת כשינה טהורה, התינוק הישן כשפניו רגועות כפני מלאך, כשראשו נקי מדאגות ובמוחו מתנהלים תהליכי התפתחות שונים ופניו המחייכות תוך כדי שינה, נותנים השראה קסומה. אך האם באמת התינוק ישן טוב?
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים