מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מכשירי חשמל ביתיים

שימוש נכון במכשירי חשמל ביתיים

/ אודליה משורר
שימוש נכון במכשירי חשמל ביתיים
 
כאשר רוכשים מכשיר חשמלי ביתי חדש – בין אם מדובר במכונת כביסה, מייבש כביסה או מדיח כלים, הרבה פעמים לוקחים את פעולת השימוש בהם כדבר טריוויאלי ומובן מאליו. פשוט להכניס אבקת כביסה, אם לצורך העניין מדובר במכונת כביסה, או נוזל לניקוי כלים, אם לחילופין מדובר במדיח כלים, להפעיל את המכשיר, ופשוט לתת לו לעבוד עד אשר הוא מסיים את פעולתו. ובכן מסתבר שזה לא ממש מדויק – גם מכשירים חשמליים ביתיים צריך לדעת איך לתחזק, או יותר נכון לדעת איך להשתמש בהם בצורה חכמה ונבונה כדי שיעבדו בצורה טובה.
 
הרבה צרכנים עושים, שלא באשמתם (בד"כ זה נובע מחוסר הבנה ומחוסר מודעות) טעויות באופן השימוש במכשירים חשמליים ביתיים למיניהם. עפ"י רוב, זה לא נובע ממקום של להסב נזק למכשיר, אלא להיפך – ממקום של להגביר את יעילות המכשיר ואת צורת עבודתו. מה שאותם צרכנים אינם יודעים זה שהרבה פעמים אותן טעויות לא רק מסתיימות בנזק מכאני שנגרם למכשיר, אלא גם גורמות להפחתה במידת יעילותו (למרבה האירוניה), וגם לבזבוז אדיר של כסף כאשר נדרשים לקרוא לטכנאים לתיקון מוצרי חשמל למיניהם, שיבואו לתקן את התקלות ולפתור אותן. אספנו לכבודכם מספר טיפים לשימוש נבון במכשירים חשמליים, שידריכו אתכם איך לתפעל אותם בצורה נכונה, כדי שגם יאריכו לכם חיים, וגם יחסכו לכם יותר כסף.
 
הטיפ הראשון נוגע למכשיר מכונת הכביסה. הדעה הרווחת היא שכמה ששמים במכשיר יותר סבון, או יותר אבקת כביסה – הכביסה גם תצא יותר נקייה. הנחה זו, לא רק שהיא אינה מדויקת, אלא היא אפילו לא נכונה מיסודה, וטעות ליישם אותה. שימוש יתר באבקות כביסה גורם נזק של ממש גם למכונה, גם לאביזרי הגומי שבה, וגם אפילו יכול להזיק לבגדים. הרבה טכנאי מכונות כביסה, מדווחים כי אחת מהתקלות הנפוצות שבהם הם "זוכים" להיתקל במהלך שגרת עבודתם הן תקלות שנוצרות כתוצאה מהעמסת יתר של חומרי כביסה למיניהם על המכונה. מכונות הכביסה של ימינו, בנויות בצורה כזאת שהן צורכות כמה שפחות מים, ולפיכך אין גם צורך בכמויות של אבקת כביסה לבצע את פעולת הניקיון. מעבר לכך, חומרי הניקיון שמיוצרים היום, הם הרבה יותר חזקים, מאלו אשר יוצרו בעבר, וזו עוד סיבה לא להשתמש בכמויות גדולות שלהם. אל תצפו לראות כמויות של בועות סבון כאשר אתם מפעילים את המכונה. זוהי הנחה מוטעית, וזה גם מה שגורם להרבה צרכנים להזיק למכונת כביסה שלהם. איך תדעו אם העמסתם יותר מדי אבקת כביסה על המכונה? הנה טיפ שאספנו ממומחה לתיקון מכונות כביסה – פשוט הכניסו כמה מגבות יבשות למכונה, הפעילו אותה על פעולת חום בלבד למשך כמה דקות. אם כאשר תוציאו את המגבות תגלו עליהם בועות סבון קטנות, פירוש הדבר שאתם עושים שימוש יתר באבקת הכביסה (מה שזה בעצם אומר זה שהסבון "נשמר" במאגרים של המכונה, עובר לכביסות הבאות, ולפיכך אפשר לראות אותו בצורת בועות סבון גם על כביסה יבשה ונקייה).
 
הטיפ השני, נוגע לאופן השימוש במייבש הכביסה. הרבה אנשים נוטים להעמיס על מכשיר המייבש את אותם דפי ריח, שאמורים לגרום לניחוח טוב גם לכביסה, וגם במכשיר. לשים במכונה דף אחד זה בסדר, אבל חמישה במכה אחת – זו כבר ממש טעות. מעבר לכך מומלץ גם לנקות את הפילטר של המייבש, ואת המקום שעליו הוא יושב, מכל אותם סיבים ושערות שנתפסים בו – זה גם יגרום למייבש לעבוד בצורה יותר טובה, וגם אפילו יעזור לו להיות מעט יותר חסכוני בחשמל.
 
טיפ נוסף, נוגע לאופן השימוש במדיח הכלים. הטיפ של מכונת הכביסה, לגבי שימוש יתר באבקות ניקיון למיניהם, תקף גם במקרה הזה – למכשיר של המדיח. גם כאן, "העמסה" של נוזלים או אבקות לניקוי כלים למיניהן, לא רק שיכולה לגרום לסתימה במדיח ולהזיק למכשיר (ותשאלו טכנאי מדיחי כלים – הרבה מהם נתקלים בתופעה הזו מדי יום ביומו), אלא גם גורמת לכלים עצמם לצאת עמומים ולא נקיים. דבר נוסף שרצוי לזכור, כאשר עושים שימוש במדיח, הוא לא להעמיס עליו יתר על המידה, וגם לגבי אופן הנחת הכלים במכשיר – מומלץ תמיד להניח את הכלים הגדולים בצדדים עם הצד המלוכלך כלפי המרכז, ואת הכלים הקטנים, אם זה ספלים, כוסות צלחות קטנות וסכו"ם בחלק הפנימי של המכשיר (צורת הנחה זו מאפשרת זרימה יותר טובה של מים וחומרי ניקוי במכונה, ולפיכך פעולת הניקיון תתבצע בצורה טובה יותר). עוד דבר אחרון, שמסתבר גם כן למרבה ההפתעה שלא מומלץ לעשות אותו כשמפעילים מדיח, הוא לשטוף את הכלים במים לפני שמכניסים אותם למכשיר. מומחים למדיחי כלים טוענים שפעולה זו לא רק שלא רצויה משום שהיא מבזבזת מים מן הסתם, אלא גם היא מפחיתה את יעילות המכשיר. לטענת המומחים – חומרי הניקיון צריכים משהו שהם יוכלו להיתפס עליו ולעבוד, וכאשר מורידים את אותן שאריות לכלוך במים, למעשה פעולת הניקוי של המדיח מאבדת מהאפקטיביות שלה.
 
 
אודליה משורר
אודליה משורר - מנהלת תוכן ראשית באתר "טובתודה" - אתר להשוואת מחירים בין בעלי מקצוע.
אודליה משורר - מנהלת תוכן ראשית באתר "טובתודה" - אתר להשוואת מחירים בין בעלי מקצוע.
טוב תודה
המאמר באדיבות אתר טוב תודה - אתר להשוואת מחירים בין בעלי מקצוע. האתר מספק מידע רב לגולשים בתחום בעלי המקצוע כגון: טיפים והמלצות בבחירת בעלי מקצוע, השוואת מחירים בין שירותים נפוצים של בעלי מקצוע ועוד.
החשמונאים 91
תל אביב
קישור לאתר
קניות- מוצרי חשמל
תאריך: 13/9/2010
תגיות:   מכונת כביסה    מדיח כלים    מייבש כביסה    טכנאי מדיח כלים    תיקון מוצרי חשמל    טכנאי מכונות כביסה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום קניות- מוצרי חשמל

סוגי מזגנים / מיקי עטיה
יצרנים השונים (?LG אלקטרה? תדיראן? אולי טורנדו?) ומחליטים איך תשלמו או תפרסו את התשלומים, ראשית עליכם לדעת איזה סוגי מזגנים קיימים היום ואיזה אחד יחיד ומיוחד יענה על הדרישות שלכם בצורה הטובה ביותר.
שימוש נכון במכשירי חשמל ביתיים / אודליה משורר
במאמר תינתן הדרכה, איך לעשות שימוש יותר נכון במוצרי חשמל ביתיים כגון: מכונת כביסה, מייבש כביסה ומדיח כלים - כך שיאריכו חיים, וישמרו להרבה יותר זמן.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים