מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

שמחה

שמחת הדברים הקטנים

/ נחמן אגמון
דברים גדולים משמחים, וזה ברור וטבעי, אך הם קורים רק לעיתים. הדברים הקטנים המשמחים הם הרבה יותר שכיחים ולכן מתקבלים לרוב כמובנים מאליהם. אבל דווקא מהם אפשר לקבל תגבור לשמחה הפנימית שלנו.
ה"שמחות הקטנות" מצויות בתוכנו ומסביבנו, דוגמת מציאת מקום חנייה בתל אביב, קבלת תשובה חיובית, הגעה בזמן לפגישה על אף פקקי הבוקר, מציאת חפץ שנעלם, מכשיר כספומט שהיה תקין ועוד. אנחנו מתרגלים להפיק שמחה גם מכך שדברים לא קרו: לא קיבלנו דו"ח חנייה,  לא גנבו לנו את האופניים ועוד. בנוסף אנחנו זוכרים לשמוח על כך שלא קורים דברים גרועים יותר.
כדברי אבי האופטימיות היהודית ר' נחמן מברסלב "אין שום ייאוש בעולם". ככל שנתמיד בתרגול השמחות הקטנות הן יהפכו להיות הרגל ויעצימו את תחושת האופטימיות ושמחת החיים שלנו. כדברי הרמב"ם: "המחשבה בדברים משמחים מרחיבה את פעולות הנפש ומחזקת את הגוף".
תובנה זו יסודה בתשומת לב לדברים הקטנים הטובים והשמחה שהם יכולים להעניק. שנות המדיטציה הרבות חיזקו אצל נחמן אגמון את תחושת האופטימיות ובמהלכן הוא פיתח גם את "שמחת הדברים הקטנים".
נחמן אגמון, מהנדס, יועץ ופיילוט אנושי המנסה על עצמו את טכניקות המדיטציה השונות אשר פיתח. כיום, אחרי 30 שנה, עקב ההצלחה והתוצאות המדהימות הוא מקנה אותן לאחרים.
ביסוד ה"מדיטציה המיידית" שפיתח נחמן, רעיון ריקון תת ההכרה מעומס המחשבות והטרדות הרובצות שם. את תת ההכרה אפשר לדמות למעין מחסן של מחשבות כאשר ללא ריקונו אין מקום למחשבות רעננות. ריקון כזה לתת ההכרה מתאפשר כשאין חשיבה (מצב של מדיטציה). אנחנו מורגלים בלחשוב כל הזמן ולכן מצב של חוסר אנטי חשיבה מתקבל כשמלמדים את תת ההכרה להתמקד ב"סתם". כלומר במקום שתת ההכרה תעסוק בחשיבה כלשהי, בין חיובית וודאי שלא שלילית, היא תעסוק ב"סתם" שאין בו חשיבה.
ב"מדיטציה המיידית" ה"סתם" יכול להיות מיוצג על ידי מילים, צלילים, צבעים או שילוב שלהם. אין "סתם" אחד סטנדרטי ואין "סתם" מומלץ. לכל אחד יכול להתאים "סתם" כזה או אחר בהתאם להעדפותיו האישיות. ה"מדיטציה המיידית" מתאימה לביצוע בכל מקום, זמן וסביבה. היא ניתנת לביצוע בישיבה, בשכיבה ואף בעמידה. ל"מדיטציה המיידית" לא נדרש כל אמצעי עזר ולכן היא מתאימה לביצוע במשרד, בבית, במפעל, ברכב, בטיסה ואפילו בשירותים. הכול מתבצע פנימית בראשו של המתרגל.
 
נחמן אגמון
אל עולם המדיטציה הגיע נחמן תוך חיפוש אחר התרגעות, שחרור מתחים וחרדה. פתרון מעשי, פשוט ללמידה ושניתן יהיה להתמיד בו בכל גיל וזמן.
אל עולם המדיטציה הגיע נחמן תוך חיפוש אחר התרגעות, שחרור מתחים וחרדה. פתרון מעשי, פשוט ללמידה ושניתן יהיה להתמיד בו בכל גיל וזמן.
Medit now
תל אביב
קישור לאתר
טיפולים - גוף נפש
תאריך: 2/9/2010
תגיות:   מדיטציה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום טיפולים - גוף נפש

טכניקת E.F.T / עדנה שלום
שיים ע"י תיפוף עם קצות האצבעות בנקודות דיקור מסוימות בשילוב אמירות מנטליות למצב רגשי שבו רוצים לטפל. השילוב בין התיפוף לאמירת המשפטים מוביל לשינוי חיובי בדפוסי המחשבה והרגש בנושא בו אנו רוצים לטפל.
תרגילי מוח-ברנז'ים / חיה רבי
מהי השיטה
זוהי גבורה אמיתית / חיה רבי
בס"ד זוהי הגבורה האמיתית לקוראים שלום רב. אני פה יושבת מול המחשב,והסמכות הפנימית שלי "דוחפת" אותי לכתוב,מתוך דחףרגשי עז,כן יש לי מה לאמר. הניסיון בחיים תמיד מוסיף לכל מי שרוצה להבין שהכל לטו
שמחת הדברים הקטנים / נחמן אגמון
דברים גדולים משמחים, וזה ברור וטבעי, אך הם קורים רק לעיתים. הדברים הקטנים המשמחים הם הרבה יותר שכיחים ולכן מתקבלים לרוב כמובנים מאליהם. אבל דווקא מהם אפשר לקבל תגבור לשמחה הפנימית שלנו.
את המדיטציה הזאת אי אפשר להפסיק / נחמן אגמון
בוקר, שעון הרדיו מטרטר את מה שהרדיו משמיע בשעה אפס שש שלוש אפס, מהמיטה דרך השירותים וישר למדיטציה כמו שהתרגלתי כמעט מאז ומעולם. כיוון הסלולארי ל- 06:57 ואני בפנים בתוך שמיכת המדיטציה.
התרעננות והתחדשות פנימית עם "מדיטציה מיידית" / נחמן אגמון
ניקוי תת ההכרה באמצעות רגעים של מדיטציה מיידית הוא כלי רב עוצמה המהווה מנוף להתחדשות והתרעננות פנימית ולשנות את צורת ההתמודדות שלנו עם מתחים, טרדות וחרדות.
שימושי ויישומי היפנוזה / טליה לוי טיטיון
היפנוזה הינה טכניקה באמצעותה ניתן להיכנס למצב מודעות "אחר". במצב זה, ניתן להפיק תופעות היפנוטיות שונות, הן פסיכולוגיות והן פיזיולוגיות.לעיתים משתמשים בטכניקת ההיפנוזה בשילוב עם טכניקת דמיון מודרך.
מחלה וריפוי - מתוך הספר "ריפוי בזוהר האור" / מרגלית זהר אילון
גוף האדם תוכנת מטבע בריאתו לרפא את עצמו והוא פועל למטרה זו כל העת, יום ולילה. אם אנו נחתכים מסכין חדה – עובד הגוף לריפוי ואיחוי החתך והוא יחלים מעצמו גם אם לא נטפל בו.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים