מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תפריט דיאטה

בניית תפריט דיאטה

/ אלעד ריץ
תפריט דיאטה 
כיצד יש לבנות תפריט דיאטה כך שיתאים לצרכינו, למטרותינו והעדפותינו?
כאשר נעמדת בפנינו מטרה, והיא להפחית במשקל על מנת שנרגיש טוב יותר עם עצמנו, כדאי לתכנן היטב, באופן ריאלי, מעשי ובצורה המתאימה לרצונות האישיים שלנו, את הדיאטה המיועדת לנו. כלומר, יש לקחת בחשבון שכל אדם הוא שונה, ולפיכך מקיים אורח חיים אחר, סדר יום שונה, ובעל תכונות וצרכים אחרים. יכול להיות שדיאטה מסוימת תגרום לאדם מסוים להרזיה, ועל אחר לא תשפיע (או תשפיע באופן פחות משמעותי) למעשה, התאמת תפריט דיאטה לאדם המיועד הוא פן עיקרי ומהותי בהצלחת תהליך זה של דיאטה.
קיימים מספר קריטריונים מנחים התורמים בבניית תפריט דיאטה:
- אלמנט מרכזי בתהליך זה של דיאטה והורדת משקל, הוא כמובן, להישקל תחילה. על מנת שנוכל ליצור עבורנו מדד המעניק לנו אינדיקציה באם אופי התהליך נכון לנו, אינו תורם או שאף גורע מהמטרה, יש לקבוע יום פרמננטי בשבוע, אשר למעשה, יהווה "יום המדד השבועי של השקילה". על פי תוצאות השקילה מידי שבוע, נוכל לבחון באם דיאטה זו שבחרנו היא הנכונה ביותר עבורנו, או שמא כדאי לשנותה.
- גורם נוסף ועיקרי בהצלחת שיטת דיאטה זו הוא אופן בחירת המזונות שאנו אוכלים, ויחסי הכמויות שלהם. בכדי שנשמור על איזון בין אבות המזון (שומן, חלבון, פחמימה, ויטמינים ומינרלים) אנו צריכים להיות מודעים לכמויות ולסוג המזון שאנו צורכים. אי אכילה של אחד מאבות המזון, או לחילופין, אכילת יתר, עשויה לגרום לתפקוד לקוי של הגוף, ומכאן, לעורר מחלות. בכדי להבטיח שבחירותינו תואמות את האיזון הדרוש, כדאי לקיים מידי פעם בדיקת דם אשר מאותתת לנו על המצב.
- פן מרכזי בתהליך דיאטה זה הוא קביעת הכמות הקלורית המותרת ליום. על מנת לחשב את כמות זו במסגרת דיאטת הפחתת המשקל, ראשית אנו צריכים לבחון את מספר הקלוריות שאנו צורכים כיום, עוד בטרם תחילת הדיאטה העתידה לבוא. יש לבחור יום אופייני וממוצע בחיינו (מבחינת הרגלי התזונה שלנו) ולהעריך את סכום הקלוריות הנצרכות. באם אנו מתקשים, ניתן להיעזר במחשבונים קלוריים שונים אשר מצויים בחינם ברשת האינטרנט.
בשלב הבא, לאחר כל הנתונים שאספנו, אנו מוכנים לבחור את תפריט הדיאטה הייחודי לנו. יש הממליצים לבחור את כמות הקלוריות הייעודית באמצעות חישוב פשוט, של החסרת 500 קלוריות מהכמות הקלורית היומית. כך למשל, אם אנו צורכים 2400 קלוריות בממוצע ביום, נתכנן את התפריט הדיאטה הייעודי בהתאם לצריכת 1900 קלוריות.
כעת, בהתאם לסדר היום הייחודי לנו, והעדפות הטעם שלנו, נבחר את מספר המנות ביום ואת סוגי המזון המתאימים לנו יותר.
- קריטריון חשוב בכל שיטת דיאטה היא פעילות גופנית. מלבד היותה תורמת לירידה בקילוגרמים ושומרת על המשקל הנוכחי לתקופה ממושכת, פעילות גופנית משפרת את הבריאות ומעצימה בחוזקה את מערכות הדם, השרירים והלב. לא זאת ועוד, היא מרוממת מצבי רוב, מפחיתה מתח, מגבירה את רובד האנרגיה שלנו ולמעשה, משפרת את איכות החיים הכללית. פעילות גופנית אינה חשובה לתהליכי דיאטה בלבד, אלא לכל אדם באשר הוא, בין אם הוא חפץ לקיים דיאטה ובין אם לא. נוסף לכך, התבצעו מחקרים שסוברים שמחסור בפעילות גופנית עלול להביא למוות מוקדם יותר, למחלות כרוניות ואף למוגבלות.
לסיכום, על מנת לקיים דיאטה שתישא פירות והצלחה, כדאי להתמיד בקריטריונים הנזכרים לעיל ולהימנע מויתור וייאוש. חשוב מאוד שלאחר בניית תפריט דיאטה אידיאלי עבורנו, אנו נחזור ונבדוק מידי שבוע את התקדמות ואפקטיביות תהליך זה.
 
 
 
 
 
אלעד ריץ
בעל סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
קישור לאתר
בריאות ורפואה - דיאטה
תאריך: 27/8/2010
תגיות:   דיאטה    תפריט דיאטה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - דיאטה

אוכל לדיאטה – גם מחוץ לבית / רוני מיכאל
אחד הכללים הבסיסיים בדיאטה הוא להכין את הארוחות לבד, כדי להשיג שליטה על המרכיבים. אבל מה עושים כשהנסיבות דורשות מאיתנו לאכול בחוץ? מאמר זה אמור לעזור לכם לבחור אוכל לדיאטה בצורה אופטימלית
מי הזיז את החופש שלי? / רעות רשף
חזרנו. במאמר הראשון דיברנו על כך שכדי לרזות פעם אחת ולתמיד, על התכנית שלכן לכלול 3 שלבים - הורדה במשקל, שמירה על התוצאות לאורך זמן, והשגת חופש. כן תהיו האדם שאתן רוצות להיות – בגוף שאתן רוצות להיות בו
לרזות? זו לא חוכמה! / רעות רשף
זו לא חוכמה לרזות??? כן, שמעתן אותי. אמרתי שזו לא חוכמה לרזות. רוב הנשים שרוצות להוריד ממשקלן מייצרות תכנית להורדה במשקל, ו… זהו... אבל רגע, זה אמור להיות רק שלב א' בתכנית! למה הכוונה? מיד תגלו...
הטון והטונה - האם קיים קשר של שתיקה ? / יובל לובנשטיין
הטונה הוא מאכל פופלארי בישראל, אולם זיהום מי הים גורם להתצברות של כספית בגופו של דג ענק זה. האם המידע מגיע לצרכנים ? האם זכותם של הצרכנים לקבל מוצר נקי מרעלים ?
הרזיה או דיאטה ? / מואיז אלוש
למרות העובדה כי דיאטה היא תזונה, דיאטה משמש בטעות כמונח שקול לתהליך הרזיה. מהי תזונה לירידה במשקל והאם תוספי מזון יעילים לתהליך הרזיה שכזה?
גילו לך צליאק? מחפש/ת מוצרים ללא גלוטן? מדריך קצר לקריאת תווית מוצר! / תומר בר-מאיר
אחד הדברים הראשונים שצריך לעשות אדם מהישוב ובייחוד זה שאובחן כחולה צליאק או כרגיש לגלוטן (או בעל כל רגישות אחרת כגון סוכר לסוכרתי) הינו ללמוד כיצד לקרוא את תווית המוצר ולהסיק ממנה מסקנה עיקרית אחת...
מספרי E של מוצרי מזון - מה זה? / תומר בר-מאיר
רבים מהצרכנים נתקלים מדי יום בתוויות מוצרים המציינים מספרי E של רכיבי מזון. מספרים אלו יוצרים לרוב קונוטציות שליליות בעיקר בשל העובדה שהצרכן "הקטן" הקורא את התווית אינו מכיר את משמעות המספרים.
תפריט דיאטה של 1800 קלוריות למען ירידה במשקל של 1-2 קילו בשבוע / טלי שחר
תפריט דיאטה של 1800 קלוריות היא הדרך הנכונה והטובה להוריד במשקל. דיאטה של 1800 קלוריות ביום תגרום לך לרזות בצורה סבירה ומאוזנת של 1 עד 2 קג' בשבוע, לאכול נכון ומאוזן, לא להיות רעבים ומותשים, להיות חי
איך להוריד במשקל ולהישאר רזה / טלי שחר
נו לא מצליחים לשמור על משקל מאוזן. איך להתמיד במאזן קלוריות: קלוריות נצרכות מול קלוריות נשרפות. השינוי החשיבתי הנדרש כדי להתמיד ולשמור על משקל נכון. איך למה וכמה צריך לאכול כדי לרזות ולהישאר רזה לתמיד
בניית תפריט דיאטה / אלעד ריץ
כאשר נעמדת בפנינו מטרה, והיא להפחית במשקל על מנת שנרגיש טוב יותר עם עצמנו, כדאי לתכנן היטב, באופן ריאלי, מעשי ובצורה המתאימה לרצונות האישיים שלנו, את הדיאטה המיועדת לנו.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים