מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

היפנוזה

שימושי ויישומי היפנוזה

/ טליה לוי טיטיון
שימושי ויישומי ההיפנוזה
 
מאת:טליה לוי טיטיון
 
בארץ קיים חוק ההיפנוזה אשר חוקק ב1994, לפיו רק לאנשי מקצוע- רופאים או רופאי שיניים ופסיכולוגים, אשר סיימו קורס מוכר ללימודי היפנוט ועמדו בבחינות של משרד הבריאות, מותר לעסוק בהיפנוזה.
היפנוזה הינה טכניקה באמצעותה ניתן להיכנס למצב מודעות "אחר" אשר הינו מצב היפנוטי. במצב זה, ניתן להפיק תופעות היפנוטיות שונות, הן פסיכולוגיות והן פיזיולוגיות, אשר משמעותן הנה הגברת השליטה של המהופנט על חשיבתו, זיכרונו, תחושותיו ועוד. בהיפנוזה המהופנט נכנס למצב של חשיבה ראשונית, חשיבה האופיינית לחלום (בשונה מחשיבה משנית- החשיבה שלנו בערנות הפועלת לפי כללי לוגיקה ומציאות).
בניגוד למיתוסים הקיימים, בהיפנוזה האדם לא רק שלא מאבד את שליטתו, אלא ישנה הגברה מקסימאלית של שליטתו. תופעות אשר יתוארו להלן, ניתנות להפקה על-ידי מהפנט, אך בעיקר על ידי היפנוזה עצמית אותה ניתן ללמד את המשתתפים באופן אינדיבידואלי או קבוצתי.
מובן שישנם הבדלים בין אישיים ביכולת להיכנס למצב היפנוטי, המושפעים מגורמים כגון יכולת ההיפנוטיביליות והמוטיבציה.
התופעות אשר ניתן להפיק בהיפנוזה הן בין השאר:
  • שינויים בזיכרון: ניתן להפיק היפרמנזיה (הגברת הזיכרון לפרטים מאירוע מהעבר)
  אמנזיה (ירידה בזיכרון לפרטים מאירוע בעבר)
  פרה מנזיה (שתילת זיכרון פיקטיבי או מחיקת זיכרון אמיתי).
  • הגברת היצירתיות: הן הגברת היכולת למצוא פתרונות אשר במצב של ערנות לא מוצאים, והן שיפור ביכולת למצוא אספקטים נוספים באירוע קיים (יכולת להסתכל על אירוע מזוויות לא שגרתיות, כגון להסתכל על מפגש בין שני אנשים, כפי שצולם מגובה של 4 מטרים).
  • הגברת היכולת להתמודדות במצבי לחץ: ניתן ללמוד בקלות רבה ובמהירות, לבצע היפנוזה עצמית אשר באמצעותה ניתן להקטין בצורה משמעותית את רמת הלחץ במצבים השונים, ולהביאה לרמה אופטימאלית הרצויה לביצוע המשימה.
  • שליטה בכאב: ניתן למוד היפנוזה עצמית לשם השגת שליטה בכאבים מסוגים שונים. מידת השליטה בכאב יכולה להיות החל מהקטנת הכאב (אנלגזיה והיפולגזיה), ועד השגת חוסר תחושת כאב (אנסטזיה). את התופעות הללו ניתן להפיק כמעט בכל אחד מהאיברים בגוף, ויישום יכול להיות לצורך עמידה במצבים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים שונים בהן נדרש האדם לתפקד.
  • שיפור היכולת להיכנס לתפקיד/לדמות: במצב היפנוטי האדם ניתן להיות מושפע יותר מסוגסטיות, והוא יכול "לשכנע" את עצמו או לדמיין את עצמו בתפקיד או כדמות מסוימת עד כדי שכנוע אשר יכול להטעות אפילו בבדיקה קפדנית בחקירה. כסיוע נוסף ניתן ללמדו ליצור דיסוציאציה, כלומר התנתקות או הפרדה פסיכולוגית, בינו לבין חלקים באישיותו, זיכרונו או גופו. כלומר, האדם, לדוגמא, "ישכח" שלפני שנה הוא חי בארץ.
  • הטעיית פוליגרף ובדיקות נוספות: היכולת לשליטה בפרמטרים הפיזיולוגיים והפסיכולוגיים אשר חלקם תוארו לעיל, מאפשרים הטעיית חוקר אנושי או בדיקת פרמטרים פיזיולוגיים כגון פוליגרף.
 
 
טליה לוי טיטיון
עובדת מזה 20 שנה כפסיכולוגית קלינית. התמחתה בטיפול על פי הגישה הקוגניטיבית התנהגותית ועל פי הפסיכולוגיה הבודהיסטית.
עובדת מזה 20 שנה כפסיכולוגית קלינית. מומחית בפסיכולוגיה חיובית ושינוי הרגלים.
המרכז הישראלי לפסיכולוגיה חיובית
שינוי הרגלים (גמילה מעישון, גמילה מסוכרים, הרזייה), שיפור הביטחון העצמי בשיטת הפסיכולוגיה החיובית, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, היפנוזה
תל אביב
תל אביב
0544720591
קישור לאתר
טיפולים - גוף נפש
תאריך: 26/8/2010
תגיות:   היפנוזה    פסיכולוגיה    דמיון מודרך   


פרסומות

היפנוזה
הכנסו לאתר ההיפנוזה על מנת ללמוד דברים מרתקים אודות טיפולי היפנוזה
היפנוזה
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום טיפולים - גוף נפש

טכניקת E.F.T / עדנה שלום
שיים ע"י תיפוף עם קצות האצבעות בנקודות דיקור מסוימות בשילוב אמירות מנטליות למצב רגשי שבו רוצים לטפל. השילוב בין התיפוף לאמירת המשפטים מוביל לשינוי חיובי בדפוסי המחשבה והרגש בנושא בו אנו רוצים לטפל.
תרגילי מוח-ברנז'ים / חיה רבי
מהי השיטה
זוהי גבורה אמיתית / חיה רבי
בס"ד זוהי הגבורה האמיתית לקוראים שלום רב. אני פה יושבת מול המחשב,והסמכות הפנימית שלי "דוחפת" אותי לכתוב,מתוך דחףרגשי עז,כן יש לי מה לאמר. הניסיון בחיים תמיד מוסיף לכל מי שרוצה להבין שהכל לטו
שמחת הדברים הקטנים / נחמן אגמון
דברים גדולים משמחים, וזה ברור וטבעי, אך הם קורים רק לעיתים. הדברים הקטנים המשמחים הם הרבה יותר שכיחים ולכן מתקבלים לרוב כמובנים מאליהם. אבל דווקא מהם אפשר לקבל תגבור לשמחה הפנימית שלנו.
את המדיטציה הזאת אי אפשר להפסיק / נחמן אגמון
בוקר, שעון הרדיו מטרטר את מה שהרדיו משמיע בשעה אפס שש שלוש אפס, מהמיטה דרך השירותים וישר למדיטציה כמו שהתרגלתי כמעט מאז ומעולם. כיוון הסלולארי ל- 06:57 ואני בפנים בתוך שמיכת המדיטציה.
התרעננות והתחדשות פנימית עם "מדיטציה מיידית" / נחמן אגמון
ניקוי תת ההכרה באמצעות רגעים של מדיטציה מיידית הוא כלי רב עוצמה המהווה מנוף להתחדשות והתרעננות פנימית ולשנות את צורת ההתמודדות שלנו עם מתחים, טרדות וחרדות.
שימושי ויישומי היפנוזה / טליה לוי טיטיון
היפנוזה הינה טכניקה באמצעותה ניתן להיכנס למצב מודעות "אחר". במצב זה, ניתן להפיק תופעות היפנוטיות שונות, הן פסיכולוגיות והן פיזיולוגיות.לעיתים משתמשים בטכניקת ההיפנוזה בשילוב עם טכניקת דמיון מודרך.
מחלה וריפוי - מתוך הספר "ריפוי בזוהר האור" / מרגלית זהר אילון
גוף האדם תוכנת מטבע בריאתו לרפא את עצמו והוא פועל למטרה זו כל העת, יום ולילה. אם אנו נחתכים מסכין חדה – עובד הגוף לריפוי ואיחוי החתך והוא יחלים מעצמו גם אם לא נטפל בו.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים