מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תכשיטי קבלה

תכשיטי קבלה

/ אמיר כהן
תורת הנסתר של העם היהודי נעשתה בעת האחרונה לאחד מהטרנדים הרוחניים החמים ביותר בעולם כולו וסלבריטאים מגבעות הוליווד ועד שדרות רוטשילד מגלים בעת האחרונה את סודות הקבלה ונדהמים מהפשטות ומהחוכמה הרבה. העובדה שלא מעט מובילי דעת קהל כמו מדונה, אשטון קוצ'ר עוד רבים וטובים אימצו את הקבלה  לחיקם ועונדים תכשיטי קבלה גרמה לתורה העתיקה להיות אטרקטיבית בהרבה ובאופן כזה או אחר להיות אופנתית ומסקרנת.

וכמו לכל אופנה, גם לקבלה יש ביטוי מוחשי בדמות תכשיטים שונים ( תכשיטי קבלה שהמאמינים האדוקים, וגם אילו שרק רוצים שתחשבו עליהם שהם אכן כאלו, נוהגים לענוד. על כמה מתכשיטי הקבלה הפופולאריים והיפים ביותר, בכתבה הבאה:

תכשיט קבלה: טבעת חמש המתכות

טבעת חמש המתכות מיוצרת מסגסוגת של זהב, כסף, בדיל נחושת וארד בלילות מסוימים על פי לוח השנה העברי הקדום באופן שמפורט בפירוט רב בספרי המקובלים. על פי הקבלה, מי שעונד את הטבעת זוכה להגנה מפני עין הרע.

תכשיט קבלה: תליון "האר"י הקדוש"

האר"י הקדוש, רבי יצחק לוריא, חי בצפת לפני שנים רבות  ונחשב לאחד מגדולי המקובלים בכל הזמנים. על פי האמונה הרווחת, האר"י שוטט בין סמטאות העיר העתיקה של צפת כשתליון גדול ומרשים מונח על צווארו. על פי עדויות שונות הצליחו תכשיטנים ליצור העתק כמעט זהה של התליון וכיום חסידי הקבלה נוהגים במקרים רבים לענוד אותו.

חוט השני

לא ברור מניין התחיל המנהג הזה וגם לא ברור מהו מקורו אבל יותר ויותר מאמינים נוהגים לענוד חוט אדום פשוט למראה על ידם. החוט האדום ניתן לרוב תמורת שקל אחד שנתרם לצדקה. לא יודע אם אפשר לכנות את החוט תכשיט קבלה, אבל לאור העובדה שמאמיני הקבלה נוהגים לענוד אותו, אני מניח שהתשובה היא חיובית.  

תליון "אותיות הקבלה"

עך פי הקבלה לבורא עולם יש שבעים ושתים שמות שמיוצגים על ידי שלוש אותיות עבריות. כל אחד מהשמות מייצג את אחד מהתכונות הבולטות של הבורא או את אחת מהתועלות שהו מעניק לנו כבני אדם. נהוג מאוד לענוד שרשראות דקיקות עם צירוף המילים אלד שמשמעותו הגנה מעין הרע או סאל שמשמעותו שפע ושגשוג.   

אמיר כהן
שמי אמיר כהן עוסק בקידום עסקים במדיות חברתיות ובגוגל.
שמי אמיר כהן,עצמאי, עוסק בקידום אורגני וכן בקידום אתרים ברשתות חברתיות. כמו כן, עורך סרטונים שיווקיים.
Kadem O.T
תל אביב
0544-960014
153-544-960014
קישור לאתר
יהדות - כללי
תאריך: 23/8/2010
תגיות:   תכשיטי קבלה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום יהדות - כללי

ארון קודש והחשיבות של בית הכנסת לחיים היהודיים / אביב יועצים
בית כנסת הוא יותר מספרי או ארונות קודש. בית כנסת הוא בראש ובראשונה מקום בעל משמעות מיסטית ודתית עבור בני הדת היהודית.
ארונות קודש ובתי כנסת מיוחדים ברחבי העולם / אביב יועצים
בפעם הבאה שתהיו בבית הכנסת שלכם ותביטו בארון קודש, תחשבו על בתי הכנסת שברחבי העולם ותתפללו גם אתם להגיע אליהם יום אחד ולראותם.
ארון קודש כמספר סיפורים / אביב יועצים
ארון קודש הוא אמנם חפץ דומם שאיננו משמיע קול אך כדרכם של הרבה חפצים דוממים, אנשים שומעים אותו הוא מדבר אליהם.
ארון קודש: מה הוא אומר לך? / אביב יועצים
קהילות שונות ואנשים בונים סוגים שונים של ארונות קודש. כשהם רואים ארון קודש, אנשים שונים מגיבים אליו בצורות שונות שכן עבור אנשים שונים הארון מבטא דברים שונים.
תפילין: שעה של מסתורין / אביב יועצים
המראה של החפץ הקדוש והכה מוכר הזה מעורר בי הרגשה מוזרה. אני מביט על תפילין ואני מרגיש שמדובר במין חפץ מסתורי שכולו אפוף בסוד ובניחוח של עולם אחר ורחוק.
תפילין: קנייה כתהליך בונה / אביב יועצים
אפשר להפוך את תהליך הקנייה של זוג תפילין לתהליך בונה שבו לומדים על משמעות המצווה ובונים את הזהות היהודית והאישית בהקשר למצווה הזו.
ארון קודש: לבנות בשכל או ברגש? / אביב יועצים
אם רוצים להקצין את העניין, אפשר לומר שבנייתו של ארון קודש חדש יכולה להיעשות באחת משתי הדרכים הללו: בדרך השכל או בדרך הרגש. במציאות העניין הרבה פחות פשוט.
ארון קודש והידור מצווה מודרני / אביב יועצים
הידור בבניית ארון קודש מבטא גם הכבוד שהקהילה מרגישה כלפי ספרי התורה המונחים בתוך הארון, גם כלפי בית הכנסת שבו הארון שוכן וגם כלפי האמונה בכללותה.
ארון קודש: תורה, תפילה וקהילה / אביב יועצים
ארון קודש מבטא את השילוב בין שלושה ערכים חשובים ביהדות. תורה, תפילה , קהילה: שלושה ערכים שמתבטאים בעצם מהותו של ארון קודש.
ארון קודש: מה שאינו נגלה לעין / אביב יועצים
ארון קודש מסתיר מאחורי הפרוכת ובתוך החומרים שממנו הוא עשוי כמה וכמה דברים שעלולים להיעלם מעינינו.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים