מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

אמון בוטיק

אמון בוטיק

/ איתי ברנר
אמון בוטיק – מאת יעל עופר
 
את הדרך מהכניסה למצפה ועד לחווה של עדנה ואיל חפר עשינו כטרמפיסטים על ה"רומנטי=קאר", רכב פתוח שנטען חשמלית, שדרוג של איל למען הסביבה והעסקים. שאפנו אוויר הרים צח, פגשנו סוס לבן ועוד שניים בצבע קוניאק מבהיק בדרכם לשוקת, שלושה חתולים ג'ינג'ים ידידותיים, עזים בדיר קטן וצימרים מבודדים. כל אלה חברו יחדיו לאווירה פסטורלית מושלמת שעמה התעורר התיאבון.
 
בני הזוג חפר חשבו על כל הפרטים והפתיעו את המטיילים הרעבים והצמאים שמתרגשים פעמיים: בפעם הראשונה כשהם מוצאים מקום פתוח לאוכל ולשתייה בכל שעות היממה ובפעם השנייה כשהם נוכחים ששיטת השירות העצמי כוללת גם תשלום עצמי המבוסס על אמון. את הסיפור שמאחורי המיזם אפשר לקרוא בשלט המקדם את פני הבאים: "פעם, כשגדלנו כילדים במושבי השרון, עבדנו ללא פועלים. כאשר התיישבנו כאן החלטנו לשמור על אותם כללים. הקמנו דיר עזים ובבוקר אנו חולבים ומאכילים אותן ומטפלים בסוסים, אחר כך מכינים גבינות וגם מנקים את הצימרים. מכיוון שאנו עסוקים כל היום, חיפשנו דרך להיות פתוחים לאורחים בכל שעה שיחפצו, הצבנו מקרר ובו יוגורט וגבינות טריות, יינות וזיתים. הקנייה בשירות עצמי - משלמים, לוקחים עודף מהקופסה, אוכלים ונהנים".
 
"עדנה היא מחלבה של אישה אחת", אומר בעלה איל. במרתף הגבינות שהם מכנים אותו "המערה" מגבנת עדנה גבינות עזים בסגנון גלילי אותנטי כפי שלמדה משכניה. את הגבינה הצ'רקסית הפשוטה, הניטרלית בטעמה ובעלת חיי המדף הקצרצרים, היא מגוונת בשמונה טעמים שונים עם עשבי תיבול ואגוזים למיניהם. למרקם גבינה קשה בנוסח טום היא מוסיפה טעם של קממבר ויוצרת שילוב טעמים מקורי. מפתיעה גם גבינת השמנת שאינה שמנה והיוגורט הטבעי המרענן המשווק בבקבוקים המזכירים את בקבוקי החלב הנוסטלגיים. כל התוצרת משווקת בעיקר במקום ומשמשת גם כחומר גלם במסעדת מורל (ראו אייטם).
 
"דיר קפה" – שלט מעוטר בראש של עז מוביל לפינת קפה בשירות עצמי בחיק הטבע, כמו "הסניף" הראשי שבכניסה. לאחר שניסינו לשלוף מהמקרר יוגורט מרווה ונוכחנו שהשיטה עובדת, מילאנו סלסלת פיקניק במעדנים וביין, עלינו על הרומנטי=קאר ונסענו לעבר השקיעה.
 
מקום בלב טל' 052-5832632.


 
איתי ברנר
כתב ועורך תוכן במספר אתרים, חלקם עצמאיים וחלקם עם שותפים
כתב ועורך תוכן במספר אתרים, חלקם עצמאיים וחלקם עם שותפים
אוכל ומתכונים - מסעדות
תאריך: 15/8/2010
תגיות:   גליל   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום אוכל ומתכונים - מסעדות

מסעדות במודיעין / לילך כהן
אות כיצד חיי הלילה של העיר מודיעין מציעים יותר ויותר אפשרויות. אם בתחילת דרכה של עיר זו היו בה מספר מצומצם של מקומות בילוי הרי שכיום יש בה מרכזים מפותחים יותר ומספר מכובד של מקומות לאכול בהם כמו שצריך
הזמנת סושי: בין טהרנות לפיוז'ן / אביב יועצים
את מנות הסושי השונות, את המסעדות השונות המציעות מאכלים יפניים ואת המקומות השונים שמספקים שירותי הזמנת סושי ניתן למקם על ציר ארוך שנמתח בין שני קטבים: טהרנות ופיוז'ן מוחלט.
הצוף של החיים! / בני מרגליות
נפלאות הבריאה!
סושי: איך ליהנות בפעם הראשונה? / אביב יועצים
האם את חדשים בתחום של אכילת סושי? אני מקווה שהמדריך הזה יציע לכם קצת מידע שיעזור לכם למצוא את "שביל הזהב" אל עבר אכילת סושי, אם אתם חדשים בתחום.
הקמת מסעדה / יוני פרסקי
הקמת מסעדה
סושי: איך אוכלים? / אביב יועצים
כמו שיש הרבה מאד סוגים של סושי, יש גם הרבה מאד שיטות שונות לאכול סושי. ייתכן והמילה שיטה היא לא המילה המתאימה בהקשר הזה. למעשה מדובר בדרכים שונות שבהם אנשים שונים ניגשים לאכילת סושי.
סושי וההשפעה היפנית / אביב יועצים
היפנים הם אנשים מיוחדים. תמיד הם עושים דברים אחרת. למרות שהם היו בין העמים הראשונים שאימצו את המערב ואת המודרניזציה, הם הצליחו לשמור על צביון ייחודי.
סושי: אירוח בסטייל / אביב יועצים
סיפור אמיתי שאולי קרה על אירוח בסטייל בזכות הזמנת סושי מוצלחת.
סושי: הרבה יותר מטעם / אביב יועצים
את הסושי היפנים אוכלים כבר אלפי שנים ומחקרים מראים כי תוחלת החיים הגבוהה שלהם קשורה לתזונתם הצמחונית ולעובדה שהם אוכלים הרבה דגים.
סושי: מעט הוא הרבה / אביב יועצים
על סושי היה אפשר לומר: מעט שהוא הרבה, קטן שהוא גדול ועני שהוא עשיר.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים