מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הומאופתיה מודרנית

הומאופתיה מודרנית

/ כפיר שור
אם אנו חולים היום, אנו יכולים לעשות מספר דברים על מנת שנוכל להחלים. קודם כל, אנו יכולים ללכת לרופא המשפחה או לרופא מומחה, לאבחן את הבעיה באמצעות הבדיקות הרלוונטיות, לקבל מרשם, לקחת את התרופה ולהיפטר מן המחלה ומהתסמינים שלה. אנו גם יכולים ללכת לטיפול אלטרנטיבי, כמו הומאופתיה. הומאופתיה היא גישה שפותחה לפני כ-300 שנים על ידי אדם בשם האנמן, שהחליט לאחר תרגום מאמר רפואי גרמני, שיכולה להיות דרך אחרת להחלים ממחלות, ולאו דווקא בשיטה הקונבנציונאלית, על ידי מתן חומרים עם רעילות גבוהה, על מנת שהגוף יחלים, אלא ניתן ללכת על עבודה עם חומרים מדוללים יותר. אותה הומאופתיה פותחה על ידו לאורך השנים, שבהן הוא בדק את איכויות החומרים שבהם הוא רצה לטפל, והדרך אותה הוא ביקש לפתח, שנקראה הומאופתיה, מבוססת על חומרים מדוללים עד מאוד ומטולטלים עד מאוד.
 
הומאופתיה מדוללת ומטולטלת
הומאופתיה לוקחת חומרים שבהם יש המרכיבים שקשורים לתסמינים הפיזיים, ומדללת אותם עד לכדי מיקרו אחוזים מריכוז החומר המקורי, על ידי מים ואלכוהול, וגם על ידי טלטול ממושמע ומנוסח בכלים מיוחדים. הומאופתיה משתמשת בחומרים המדוללים הללו בכדי לתת לגוף את המינון הטוב ביותר, על פי תפיסתה, על מנת שהוא יוכל להחלים. גישות אלטרנטיביות כמו הומאופתיה ואחרות, טוענות שיש תסמינים מקדימים לסימפטומים שאנו מכירם מן המחלות. את התסמינים הללו הגדיר האנמן כמיאזמות, ועל פי החלוקה שלהן לבעיות הנגרמות בעקבותיהן, חלה החלוקה המסודרת שחל החומרים השונים למחלות השונות. חשוב לומר הומאופתיה נועדה לטפל באנשים חולים. חומר מדולל שישתמש בו אדם בריא יגרום לסימפטומים של המחלה עצמה, ואדם חולה כן יוכל להבריא ממנה.
 
ללכת על הומאופתיה עם ראש פתוח
הומאופתיה היא גישה שחווה לא אחת ביקורת מאוד נוקבת וקשה של הרפואה הקונבנציונאלית. על פי הרפואה הזו, הומאופתיה אינה משתמשת בחומרים שניתן לרפא איתם, כמו גם, הומאופתיה אינה יכולה להתמודד עם הסימפטומים של המחלות השונות בגישה שלא נבדקה מדעית. אך כאן המקום לומר כי גם הומאופתיה, כמו תורות טיפול אלטרנטיביות אחרות, נותנת לאדם את היכולת להאמין בכוח הריפוי שלו עצמו, בנוסף למה שהגוף שלו סופג לאורך הטיפול עצמו. הומאופתיה היא תחום טיפולי שמשלב גם גוף וגם נפש, והחיבור הזה הוא בלתי נפרד. לא ניתן לטפל בסימפטומים פיזיים בעזרת תרופות לסימפטומים הללו בלבד, אלא חייב להיות חיבור טוב ונכון בין הבעיה הרגשית או הנפשית שיצרה את המצב הפיזי, לאור המיאזמה הרלוונטית שיכול המטפל לאתר, לאחר שיחה עם המטופל. כוח החיים של האדם הוא ציר מרכזי בטיפול באמצעות הומאופתיה, והחשיבות של ההכרה בציר המרכזי הזה היא זו שנותנת לגישות כמו הומאופתיה ואחרות את החיוניות הגדולה שלהן. האדם צריך להכיר בעצמו כשלם כאשר מדובר גם בגוף החולה וגם בנפש החולה.
כפיר שור
הומאופתיה
בריאות ורפואה - כללי
תאריך: 17/6/2010
תגיות:   רפואה    אלטרנטיבית    בריאות    הומאופתיה    מודרנית    הרפואה    האלטרנטיבית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - כללי

מיטת שיזוף בעמידה / LoadSEO SEO
מיטת שיזוף בעמידה הינה שיטת השיזוף המתקדמת ביותר שיש. מדובר במיטת שיזוף עוצמתית המפותחת בטכנולוגיות המקדמות ביותר ומאפשרת שיזוף מהיר במיוחד.
טיפול בגלי הלם: טיפול פשוט עם תוצאות / אביב יועצים
המילים "טיפול בגלי הלם" נשמעות מסובכות למדי, נכון? ובכן, אין לכם מה לדאוג. זה שם גדול ומהודר, וטכנולוגיה מרמה גבוה ומתקדמת, אבל בשבילכם זהו הליך פשוט מאוד.
טיפול בגלי הלם: פרטים על התהליך ומה שהוא כולל / אביב יועצים
הטכנולוגייה של גלי הלם הופכת להיות יותר ויותר פופולרית בארץ ובעולם. אך כיצד בעצם גורמים גלי הלם לריפוי של אזורים פגועים?
נחירות בשינה / LoadSEO SEO
מצב של נחירות בשינה יכול לקרות בשל גורמים שונים. אחד הגורמים המרכזיים הוא עודף משקל. איך זה משפיע? רקמות שומן הולכות ומצטברות לא רק באזורים הגלויים לעין, אלא גם ברקמות הרכות אשר מקיפות את צינור האוויר
הפסקת נשימה בשינה / LoadSEO SEO
הפסקת הנשימה או הפסקת נשימה בשינה היא תופעה נפוצה אשר המודעות אליה הולכת וגוברת בשנים האחרונות. תופעה זו שכיחה והיא פוגעת בכ- 4leep Apnea מונעת מחמצן לעבור אל המוח בכמות מספקת.
ניתוחים קטנים / hayde hayde
ניתוחים קטנים, היסטוריה, ועוד. כמו כן, כיום לפני כל ניתוח ודאו שהמנתח הוא מומחה בתחום.
רגע מאושר בחיי ! / בני מרגליות
נוכחות לשם שינוי !
מי כסף קולואידים / לירן EZ100
מי כסף קולואידים - מעוניינים לקרוא מידע נוסף על מקור מי הכסף? כנסו עכשיו
אלרגיות בעונות מעבר-נזלת וליחות / עדנה שלום
ות, הן מבצעות תפקידי חרום כגון עזרה לאיברים אחרים מנקי דם כגון- עור, כליות, ריאות וכבד לנקות את הדם בגוף וכך בעצם הן מתחילות לפלוט כמויות של פסולת חומצית. מצב נזלתי הינו למעשה ליקוי של המערכת כולה.
טיפול בגלי הלם: כתף חמה / אביב יועצים
דלקת גידים קאלסיפית הינה בעיה רפואית אשר מאופיינת בהצטברות של סידן גבישי על גידים בגוף. זהו הזמן להתחיל ולחשוב על טיפול בגלי הלם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים