מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

דשא סינטטי

דשא סינטטי - יום הבוחר

/ משה סוכר
דשא סינטטי - יום הבוחר
תקציר:
החלטתם ללכת על דשא סינטטי ועכשיו אתם מתלבטים כיצד לבחור? זה המאמר בשבילכם
 
גוף המאמר:
 
ישראל, כמו מרבית מדינות המזרח התיכון, סובלת מזה מספר שנים מבצורת ארוכה המכה קשות במשאב המים. אקוויפרי ההר והחוף בארץ מתייבשים יותר ויותר מדי שנה, ומפלס הכנרת אינו כתמול שלשום. אי לכך, משימות ההשקיה של משטחי דשא הפכו זה מכבר להוצאה כלכלית כבדת משקל מחד, ופגיעה סביבתית מאידך.
 
בעקבות כך, צרכנים רבים אשר גידלו במשך שנים דשא אורגני – פונים כעת להתקנת משטחי דשא סינטטי. דשא סינטטי הינו מוצר חדשני המעניק לבעליו רעננות ירוקה וחיסכון משמעותי במים ועבודות אחזקה. המודעות הגוברת למשמעת המים בשנים האחרונות, הביאה לארץ דגמים שונים ומגוונים של דשא סינטטי, המותאמים באופן מושלם לאקלים הים תיכוני.  
 
אל תטעו, משטחי דשא סינטטי מותקנים בישראל כבר מעל 15 שנה. עם זאת, בניגוד למשטחים שהותקנו פה בתחילת שנות ה-90, החברות העוסקות בתחום מייבאות כיום דשא סינטטי איכותי ומתקדם ביותר. בנוסף, מתקיני דשא סינטטי בארץ התאימו זה מכבר את המוצרים השונים לתנאי מזג האוויר המתחלפים בין אזור לאזור. במילים אחרות – דשא סינטטי יכול להתאים גם לגינות באילת החמימה, וגם לבתי הקפה היושבים במרומי רמת הגולן.
 
כאמור, דשא סינטטי מגיע לישראל במגוון רחב של דגמים ואיכויות. במאמר זה ננסה להבין את ראשית מלאכת בחירת משטח הדשא הסינטטי. שימו לב, משטחי דשא סינטטי נבדלים זה מזה במספר פרמטרים – צפיפות סיבים, סוגי תפירות, מילויי חול או גומי (עם או בלי), מסנני UV, אורך סיבים ועוד. כמו כן, כל סוג וסוג מתאים לצרכנים אחרים וכמו בכל תחום, גם כאן קיימים הבדלים בין העלויות והאיכויות השונות.
 
צפיפות הסיבים וסוג התפירה
 
תפירתם של סיבי דשא סינטטי נמדדת על פי המרחקים בין התפרים במשטח. כיום, מגיעים לישראל משטחי דשא סינטטי בשני סוגים שונים של תפירות, 4\3 אינץ' ו-8\3 אינץ'. תפירת ה-4\3 נחשבת לתפירה גסה ולא צפופה. לעומתה, סיבים במרחק של 8\3 אינץ' זה מזה מעניקים לצרכן תפירה צפופה ביותר. תפירה ברווח של 8\3 הופכת דשא סינטטי לבעל מראה זהה כמעט לחלוטין לדשא הטבעי. מדובר בתפירה המעניקה למשטח ברק ומרקם המזכירים את הדשא האורגני מצד אחד, ומעניקים את יתרונותיו הרבים של דשא סינטטי מאידך.
 
דשא סינטטי בתפירת 4\3 הינו בעל מראה זול ומלאכותי. כאן המקום לציין כי דשא סינטטי בעל סיבים עם תפירה במרחק של 8\3, מחזיק לאורך זמן ומעניק לבעליו משטח עמיד למשך שנים רבות. באופן זה - דשא סינטטי בתפירה גסה יותר נחשב לפחות איכותי ואורך חייו קצר באופן משמעותי. למעשה, אם נציג את העניין בשפה פשוטה – דשא סינטטי בתפירה גסה מכיל מחצית מכמות הסיבים אשר נמצאים בתפירה הצפופה. אי לכך, סיבי הדשא הסינטטי מתמודדים עם משקל רב יותר, ונשחקים מהר יותר. מדובר באחד מהמקורות להבדל בין דשא סינטטי איכותי לבין דשא מלאכותי ברמה נמוכה יותר.
 
מילוי חול או גומי
 
משטחי דשא סינטטי מסוימים דורשים מילוי של גרגרי חול או פתיתי גומי. עניין זה טומן בחובו חסרונות רבים מהם סובל הלקוח אשר התקין דשא סינטטי מסוג זה. מילויי חול וגומי אינם מתאימים בדרך כלל לאקלים הישראלי ומהווים מטרד תחזוקתי והיגייני למשתמשים בדשא סינטטי.
 
לדוגמא, גרגרי חול המפוזרים בין סיבי דשא סינטטי עלולים לגרום להתפתחות עשביה ואף להוות מוקד משיכה לחרקים ומזיקים. במקרים אלו מאבד הדשא הסינטטי כמה מיתרונותיו הבולטים על פני הדשא האורגני. פתיתי הגומי המפוזרים על משטחי דשא סינטטי (ומאפיינים בעיקר משטחים באצטדיוני כדורגל ומתקני ספורט) הינם למעשה שאיריות של צמיגי רכב. אי לכך, מדובר בגורם זר ולא בריאותי, המדיף ריח רע ופוגע בסביבה.
 
בנוסף, בגין מזג האוויר החם במדינת ישראל, פתיתי גומי גורמים פעמים רבות להתחממות גדולה של הדשא הסינטטי. בימי קיץ חמים במיוחד, עלול דשא סינטטי אשר מפוזרים בין סיביו פתיתי גומי, לצבור חום ברמה של למעלה מ-10 מעלות בהשוואה לסביבה. זאת ועוד, חום זה פוגע פעמים רבות גם בצמחיה השתולה בצידי דשא סינטטי שכזה.
 
בעיה נוספת אשר טומנים בחובם משטחי דשא סינטטי הממולאים בגומי וחול היא הדרישה הבלתי נפסקת לתחזוקה תקופתית. אחד מן היתרון הגדולים של דשא סינטטי על פני דשא אורגני הוא התפעול הנמוך אשר דורש המשטח המלאכותי. לדוגמא, בניגוד לדשא אורגני, דשא סינטטי איננו דורש השקיה, כיסוח, הדברה, שזרוע וכדומה. עם זאת, דשא סינטטי אשר מפוזרים עליו פתיתי גומי או חול דורש מילוי תקופתי ועבודה להשוואת הפיזור. כמו כן, ניקוי דשא סינטטי נעשה אחת לכמה זמן על ידי שואב, מפוח אוויר או כלי שטיפה. במידה והדשא הסינטטי מכיל חול או גומי, מדובר במשימה מורכבת יותר הדורשת תשומת לב רבה. זאת בניגוד לדשא סינטטי ללא מילויים, אשר הניקיון והתחזוקה שלו פשוטים להפליא.
 
עניין אחרון אשר בגינו עדיף לשקול התקנת דשא סינטטי ללא מילויי גומי או חול הוא שבימים גשומים עלולים פתיתי הגומי וגרגירי החול להיתפס בסוליות הנעליים. במקרים אלו, לעיתים ניתן למצוא את מילויי הדשא הסינטטי ברחבי הבית ושבילי הגינה.
 
לסיכום,
מתקינים ממליצים על רכישת משטח דשא סינטטי מחברה המציגה מוצר איכותי ללא מילויים ובצפיפות גבוהה. שימו לב, דשא סינטטי איננו עניין הרוכשים בכל יום. אי לכך, עדיף להשקיע מעט יותר בעבור מוצר איכותי. באופן זה תזכו לדשא ירוק ורענן למשך שנים רבות.
 
משה סוכר
משה סוכר, הבעלים של חברת דשא קבוע המייבאת ומשווקת מרבדי דשא סינטטי איכותיים המיוצרים בטכנולוגיה חדשנית, ללא תחזוקה או מילוי חול.
משה סוכר, הבעלים של חברת דשא קבוע המייבאת ומשווקת מרבדי דשא סינטטי איכותיים המיוצרים בטכנולוגיה חדשנית, ללא תחזוקה או מילוי חול.
דשא קבוע
חברת דשא קבוע – ייבואנית דשא סינטטי בטכנולוגיה חדשה וחסכונית, ייבוא דשא מלאכותי, התקנת דשא סינתטי ללא חול ותחזוקה. 7 שנות אחריות !
הדקל 20
מושב נוה ימין
077-2150031
09-7668817
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - גינון
תאריך: 11/8/2010
תגיות:   דשא סינטטי    דשא סינתטי    דשא קבוע    דשא מלאכותי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - גינון

דקים ופרגולות במודיעין / לילך כהן
הקיץ החמים חשוב להצל את המרפסת, כך שהאורחים שלכם לא ייצלו בשמש הלוהטת, כאשר יושבים לאכול בחוץ. אז מה חשוב לדעת בבחירת חברה העוסקת בבניית דקים ופרגולות במודיעין? כל התשובות לכל השאלות, במאמר שלפניכם.
גננים במודיעין / לילך כהן
תם בעמל רב, אך אבוי, אחרי זמן קצר הם נבלו. גננים במודיעין ישמחו לסייע לכם בטיפים לגבי הצמחים המתאימים לגינה שלכם ובכלל, כל בעל גינה זקוק לגנן, לפחות מידיי פעם. אז איך בוחרים אותו? המשיכו לקרוא ותגלו.
אחזקת גינה בחדרה / לילך כהן
חדרה היא אחת הערים המתפתחות ביותר מבחינת בנייה בשנים האחרונות, ואחת המטופחות
אחזקת גינות בצפון / לילך כהן
צפון הארץ מאופיין בהרבה ירוק בעיניים, צמחייה ציבורית ומדשאות אותן יש לטפח. חברת גינתי מעניקה שירות של אחזקת גינות בצפון, תכנון, בנייה וייעוץ, והכול לפי צרכי הלקוח, סגנונו ותקציבו.
גנן באזור השרון / לילך כהן
אזור השרון מאופיין ביישובים ובערים עם ניחוח כפרי ובעלות גינות מטופחות מאוד. גינות אלו מאופיינות בשימוש באלמנטים עיצוביים, בנוסף לצמחייה ולמדשאות, כגון ריהוט גן, מסלעות ושימוש באבני נוי.
גנן בזכרון יעקב / לילך כהן
עיצוב הגינה הופך בשנים האחרונות למגמה פופולארית מאוד המחייבת קשר הדוק עם גנן מקצועי
גנן בפרדס חנה / לילך כהן
חברת "גינתי" בבעלותו של איתן – גנן בפרדס חנה, מתמחה במתן שירות מקיף, אמין ומקצועי בתחום הגינון למעלה מעשרים וחמש שנה.
גננים בחדרה / לילך כהן
תחזוקת הגינה דורשת הרבה משאבים וידע: שתילת דשא, טיפול בהעשרת הקרקע, התאמת צמחייה, ובעיקר תכנון נכון ומתאים לנתוני הקרקע ולאילוצים השונים. מומלץ לפנות לגורם מקצועי ומנוסה בכל הקשור לטיפול השוטף בגינה
גננים בקיסריה / לילך כהן
קיסריה היא עיר יוקרתית המאכלסת את האלפיון העליון ומאופיינת בבתים ובגינות נוי מרשימות. זאת הסיבה המסבירה מדוע גננים בקיסריה מחזיקים במשרה מבוקשת במיוחד
הקמת גינות בצפון / לילך כהן
צפון הארץ מאופיין בגינות רחבות ידיים, צמחייה רבה ומדשאות ירוקות, הודות לאקלים אידיאלי וריבוי יישובים כפריים המשקיעים בטיפוח הנוי
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים