מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

טיפולי שיניים לילדים

טיפולי שיניים לילדים - הכנת הילד לפגישה הראשונה במרפאת השיניים

/ הדס כץ שגיא
טיפולי שיניים לילדים - הכנת הילד לפגישה הראשונה במרפאת השיניים
 
תקציר:
המפגש הראשון של הילד עם עולם רפואת השיניים הוא בדרך כלל הבסיס הראשוני לפיו הילד יחווה את הביקורים העתידיים שלו במהלך כל חייו.
כיום ההמלצה היא להגיע למפגש הראשון סביב בקיעת השן הראשונה או עד גיל שנה.
לרוב הילדים אין פחד מולד מרופא שיניים. פחד או חרדה דנטאלית נרכשים מהסביבה.
 
 
המפגש הראשון של הילד עם עולם רפואת השיניים הוא בדרך כלל הבסיס הראשוני לפיו הילד יחווה את הביקורים העתידיים שלו במהלך כל חייו.
על כן ההכנה למפגש הראשון כל כך חשובה. מפגש חיובי יכול מצד אחד להוריד חרדה ופחד ומצד שני לאפשר גישה נכונה, ובהמשך הגעה שגרתית לביקורות ושמירה על שיניים בריאות למשך שנים רבות.
כיום ההמלצה היא להגיע למפגש הראשון סביב בקיעת השן הראשונה או עד גיל שנה. מפגש זה חשוב להורים (בייחוד להורים צעירים וחדשים) שכן זוהי ההזדמנות שהלם לקבל אינפורמציה בכל הקשור לשמירה על הגיינה אורלית והמנעות מהרגלים מזיקים דווקא בגיל הרך. גם הילד מפיק מהמפגש הזה. הבדיקה היא קצרה ונעימה (בעצם רק "סופרים שיניים"), החוויה היא חיובית וההגעה למפגש הבא (כחצי שנה לאחר מכן) כבר נעשית בצורה טבעית יותר, ולמקום מוכר.
 
מהי חרדה דנטאלית?
לרוב הילדים אין פחד מולד מרופא שיניים. פחד או חרדה דנטאלית נרכשים מהסביבה.
בדרך כלל הם שומעים חוויות של אחרים סביבם. כאשר מכינים את הילד למפגש חשוב לא להשתמש במילים "כואב" "זריקה" "קידוח בשן" ועוד, לא מומלץ להשתמש בהליכה למרפאה כעונש או איום "אם תאכל את הסוכריה, תכאב לך השן וניקח אותך לרופא שיעשה לך סתימה"..... כל אלה יכולים לייצר פחד וחרדה.
גם הכנה מוגזמת יכולה להזיק, הרי לפני שהולכים לקנות נעליים לא נהוג להכין את הילד מספר ימים לפני לגבי איך יהיה בחנות ומה בדיוק נמדוד ואיזה צבע נבחר.
עדיף להתנהג בטבעיות ובמידה ויש קושי להשאיר את עבודת ההכנה לצוות המרפאה המיומן. אפשר וכדאי להתייעץ טלפונית ולקבל טיפים להכנה מתאימה.
 
הפגישה הראשונה – אירוע חוויתי
ההגעה למרפאה צריכה להיות נעימה ולהיעשות באווירה נינוחה. במידה ויש אחים קטנים עדיף להשאירם בבית. הילד שמגיע למרפאה צריך את מלוא תשומת הלב ועדיף שאחיו יחוו את החוויה הזו בנפרד ממנו.
חשוב לזכור שלכל ילד יש את הקצב שלו ויכולת ההתמודדות שלו עם הבדיקה הראשונה. במידה ונראה כי דווקא נוכחות של אח גדול יכולה לעזור ניתן להגיע ביחד (יש מצבים שבהם ההשפעה החיובית הזו רצויה אפילו....).
ניתן לספר על הכסא המיוחד (הכסא הדנטאלי), על האור שמאיר את הפה, המראה הקטנה שעוזרת לרופא לספור שיניים, על המצלמה הגדולה שיודעת לצלם בלי פלאש ומצלמת רק את השיניים !! ועוד. ישנם ספרים וסרטים מותאמים לילדים העוסקים בנושא, וניתן להיעזר גם בהם.
לחלק מהמרפאות אתר אינטרנט בו ניתן לפגוש את הצוות המטפל עוד לפני ההגעה. ניתן לבצע סיור וירטואלי באתר כך הילד מרגיש כי הוא מגיע למקום מוכר (אפילו בפעם הראשונה).
היום מאוד מקובל לפנות טלפונית או אפילו במייל ולנסות לדבר עם הרופא עוד קודם. כך אפשר להתייעץ ו"לתפור" ביחד הכנה שתתאים לכל ילד באופן אישי.
מומלץ ביותר לבחור רופא שיניים שהוא מומחה לרפואת שיניים לילדים. למומחים יש את ההכשרה המתאימה, הכלים והניסיון לאפשר מפגש חוויתי גם לילדים רכים.
חשוב לזכור כי למרות כל ההכנות יתכן והמפגש הראשון בכל זאת ילווה בבכי (מהלא מוכר, מהריחות והצלילים השונים). במקרה כזה עדיף להישאר רגועים ונינוחים. הילד קולט שההורה שקט ומרגיש בטוח עם הבחירה שלו - ומיד נרגע.
רופא מיומן בביצוע טיפולי שיניים לילדים יודע להשרות את אווירת "הכל בשליטה" ולהפוך את המפגש לחוויה אמיתית.
בחירה של מרפאת שיניים מותאמת לילדים, רופא מומחה והכנה מתאימה בבית תורמים לפגישה ראשונה מהנה עבור הילד (וההורה).
הדבר מוביל להמשך של ביקורות שגרתיות גם במהלך החיים. כאשר הפגישות השגרתיות אכן מתרחשות בתדירות הנכונה (והרי אין סיבה שלא, כי אם נעים להגיע למרפאה אין סיבה שהילד יסרב) ניתן להבטיח פה נקי וחיוך בריא תמיד !
 
ד"ר הדס כץ שגיא
מומחית לרפואת שיניים לילדים ונוער
 
 
 
אודות
 
פלא - מרפאת שיניים ילדים הוד השרון
כתובת:  רח' ארלוזורוב 27 הוד השרון
טל:  077-4050816
אימייל:  [email protected]
אתר אינטרנט:  www.peledent.co.il
 
 
רשימת ביטויי מפתח:
רופא שיניים לילדים,רפואת שיניים לילדים,טיפולי שיניים לילדים,מרפאת שיניים לילדים,כתר לילדים,רופאת שיניים לילדים,רופא שיניים,שיניים,הלבנת שיניים,יישור שיניים,רפואת שיניים,מרפאת שיניים,מרפאות שיניים,רופאי שיניים,טיפולי שיניים,טיפול שיניים,עזרה ראשונה שיניים,כללית שיניים,צילום שיניים,מרפאת שיניים כללית,מרפאות שיניים כללית,רופאי שיניים לילדים,כתר שיניים,פורום שיניים,השיניים,שיניים ילדים,סייעת שיניים,מרפאת שיניים חירום,רופא שיניים ילדים,רפואת שיניים ילדים,טיפולי שיניים ילדים,מרפאת שיניים ילדים,רופאת שיניים ילדים
 
 
הדס כץ שגיא
מומחית ברפואת שיניים ילדים
מומחית ברפואת שיניים ילדים
פלא - מרפאת שיניים ילדים
פלא - רפואת שיניים לילדים בהוד השרון כתובת: רח' ארלוזורוב 27 הוד השרון טל: 077-4050816 אימייל: [email protected] אתר אינטרנט: www.peledent.co.il
הוד השרון
קישור לאתר
בריאות ורפואה - רפואת שיניים
תאריך: 10/8/2010
תגיות:   רופא שיניים לילדים    רפואת שיניים לילדים    טיפולי שיניים לילדים    מרפאת שיניים לילדים    כתר לילדים    רופאת שיניים לילדים    רופא שיניים    שיניים    הלבנת שיניים    יישור שיניים    רפואת שיניים    מרפאת שיניים    מרפאות שיניים    רופאי שיניים    טיפולי שיניים    טיפול שיניים    עזרה ראשונה שיניים    כללית שיניים    צילום שיניים    מרפאת שיניים כללית    מרפאות שיניים כללית    רופאי שיניים לילדים    כתר שיניים    פורום שיניים    השיניים    שיניים ילדים    סייעת שיניים    מרפאת שיניים חירום    רופא שיניים ילדים    רפואת שיניים ילדים    טיפולי שיניים ילדים    מרפאת שיניים ילדים    רופאת שיניים ילדים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - רפואת שיניים

טיפול אורתודונטי מוקדם - האם מומלץ, האם כדאי או לעשות בגיל מאוחר ודי ? / הדס כץ שגיא
אחת ההמלצות של האגודה האמריקאית לאורתודנטיה היא שכל ילד בסביבות גיל שש-שבע שנים יעבור הערכה אורתודונטית ראשונית.
טיפולי שיניים לילדים - הכנת הילד לפגישה הראשונה במרפאת השיניים / הדס כץ שגיא
המפגש הראשון של הילד עם עולם רפואת השיניים הוא בדרך כלל הבסיס הראשוני לפיו הילד יחווה את הביקורים העתידיים שלו במהלך כל חייו. כיום ההמלצה היא להגיע למפגש הראשון סביב בקיעת השן הראשונה או עד גיל שנה.
מרפאת שיניים לילדים - כיצד לבחור מברשת שיניים בצורה נכונה / הדס כץ שגיא
המפגש הראשון של הילד עם עולם רפואת השיניים הוא בדרך כלל הבסיס הראשוני לפיו הילד יחווה את הביקורים העתידיים שלו במהלך כל חייו. אחד הנושאים החשובים הוא בחירת מברשת שיניים נכונה לילדכם. במאמר נחלק טיפי
רפואת שיניים לילדים - צחצוח שיניים - איך ומתי, ביקור ראשון במרפאה / הדס כץ שגיא
צחצוח שיניים בתינוקות וילדים וביקור ראשון במרפאה חשובים הרבה יותר ממה שרוב ההורים מניחים. שמירה על פה נקי של קטנטנים, היא משימה מאתגרת, אך כניסה לשגרה מוקדם בחיים הופכת את העניינים לקלים ומובנים מאליה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים