מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בר מצווה בכותל במערבי

לחגוג בר מצווה בכותל המערבי

/ כפיר שור
המקום הסמלי והאידיאלי ביותר לחגוג בו בר מצווה הוא כמובן הכותל המערבי. אמנם, רבים מאיתנו רוצים לחגוג בר מצווה במסיבה מודרנית ורבת הדר הכוללת תפריט עשיר, די ג'יי וריקודים, אך אין לשכוח כי טקס בר מצווה הוא בראש ובראשונה טקס סמלי, דתי והיסטורי. ביהדות מסמל בר המצווה את שלב המעבר של הנער מילדות לקראת בגרות. בשלב זה נדרש הנער להפוך מזאטוט חסר דאגות לאדם בוגר ובעל מחויבות. מסיבה זו, מהווה בר מצווה שלב בחיים הפרטיים של כל נער וגם חלק בלתי נפרד משרשרת הדורות היהודית והעתיקה, שהחלה לפני אלפי שנים בהר המוריה ובבית המקדש שהכותל הוא שריד ממנו. מטבע הדברים, חגיגות בר מצווה בכותל המערבי בירושלים הן אחת הדרכים הטובות ביותר לציין את היום החשוב.  
 
בר מצווה בכותל המערבי – אירוע בעל ערך מוסף
הכותל המערבי הוא, ללא ספק, אחד המקומות החשובים ביותר לעם היהודי, עבור דתיים וחילוניים כאחד. כולנו מתרגשים לשוב ולראות את תמונות שחרור הכותל על ידי חטיבת הצנחנים של מוטה גור במלחמת ששת הימים, ואין להתפלא על כך. מאז חורבן הבית והיציאה לגלות הפך הכותל המערבי – שריד אחרון מבית המקדש ומתרבות יהודית דתית עתיקה, למקור געגועים ולסמל למורשתו ולכוחו של העם היהודי. יהודים מכל קצוות תבל וגם ישראלים רבים מגיעים מדי יום אל הכותל להתפלל, לבקש בקשות חשובות ולהטמין פתקים בין אבניו. מסיבה זו, הכותל המערבי הוא המקום הסמלי והמיוחד ביותר לחגוג בו בר מצווה.
 
בר מצווה בכותל המערבי – התפילה
עריכת בר מצווה בכותל המערבי כוללת כמה טקסים דתיים שאחד החשובים שבהם הוא התפילה בנוכחות עשרה גברים (אותם נהוג לכנות "מניין"). מדי יום שני וחמישי נערכת העלייה לתורה ברחבת הכותל וחתני בר מצווה מוזמנים לקרוא את ההפטרה. גם בראשי חודשים נוהגים להוציא ספר תורה, ואם יש נער בר מצווה בין המתפללים, הוא מוזמן לעלות לתורה. חתני בר מצווה רבים שוקדים על לימוד קריאת הפרשה כמה חודשים לפני הטקס והם מוזמנים לקרוא אותה מספר התורה כחלק מתפילה הנמשכת בין שעה לשעה וחצי. חתני בר מצווה שלא למדו את הפרשה, אמנם אינם קוראים אותה, אך משתתפים בתפילה לצידו של הרב הקורא בתורה. בר מצווה בכותל ניתן לערוך גם ללא השתתפות בטקס התפילה אלא רק בטקס הנחת תפילין מקוצר.
 
בר מצווה בכותל המערבי – כיצד להתכונן?
את מסיבת בר מצווה בכותל חשוב להתאים לתקופת השנה. כאשר מסיבת בר מצווה נערכת בתקופת הקיץ ובימים חמים מאוד, מומלץ להצטייד מראש במים ובכיסוי ראש. כאשר מסיבת בר מצווה נערכת בתקופת החורף ובימי הגשם, מומלץ להצטייד במטריות ובלבוש חם, שהרי מזג האוויר בירושלים הוא מטבעו קר בייחוד בתקופת החורף. בנוסף לכך, כדי לערוך טקס בר מצווה בכותל, יש צורך גם בתפילין לנער החוגג בר מצווה. אם אינכם רוצים לרכוש תפילין במיוחד עבור טקס בר מצווה, תוכלו להשאיל אותם מהקרן למורשת הכותל. ברחבת הכותל המערבי ישנם סידורי תפילה כמעט בכל הנוסחים הקיימים, המתאימים גם לעריכת טקס בר מצווה. בכל מקרה, תוכלו להצטייד מראש בסידורי תפילה, במטפחות לנשים ובכיפות לגברים, כדי לערוך טקס בר מצווה בהתאם למסורת.
 
כפיר שור
מקדם אתרי אינטרנט
בית ומשפחה - אירועים וחתונות
תאריך: 14/6/2010
תגיות:   בר מצווה    בת מצווה    בת-מצווה    בר-מצווה    לבר מצווה    לבת מצווה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - אירועים וחתונות

מהלך טקס חינה / רחלי פרץ
טקס חינה מרוקאי - מהי החוויה שנקראת חינה מרוקאית ? זוגות רבים נוהגים לחגוג טקס חינה מסורתי ומתייחסים אליו כאל הפקה לשמה, כזו שכרוכה בארגון רב המשווה לחינה טעם של חוויה בלתי נשכחת.
גני אירועים נכונים וגני אירועים מתאימים / אביב יועצים
אין דבר כזה גני אירועים מושלמים; יש רק גן אירועים שמתאים לכם ולכן הוא מושלם עבורכם. מה שאתם צריכים לחפש זו איננה השלמות; עליכם לחפש את ההתאמה – ההתאמה של המקום עבורכם.
גני אירועים אינם מיועדים רק לחתונות / אביב יועצים
לטובת הקוראים שאולי אינם מודעים לחלוטין לאפשרויות הגלומות בכל מיני גני אירועים אציין להלן עוד כמה דברים שאפשר לעשות שם מלבד חתונות מעוצבות וחד פעמיות (פחות או יותר.)
גני אירועים: פרק חובה בהיסטוריה האישית הישראלית / אביב יועצים
השיטוט בין גני אירועים כדי למצוא את אותו גן אירועים אחד ויחיד שיהיה טוב מכל האחרים הפך מזמן לעוד שלב בחייו של כל ישראלי ממוצע: לאחר הצבא והטיול להודו או לדרום אמריקה מגיע גם הרגע הזה.
גני אירועים: שיעור לחיים / אביב יועצים
השיטוט בין גני אירועים שונים כדי למצוא את המקום המתאים והנכון עשוי להיות מסע מפרך ולא תמיד נעים, אני רוצה להזכיר לקורא שהמסע הזה יכול להיות גם חוויה חיובית ובונה אם רק ניגשים אליו מהמקום הנכון.
עוגת דרדסים מבצק סוכר – לשדרג את האירוע לילדים / לילך כהן
הדמויות הכחולות האלו, שליוו אותנו בילדותינו, חוזרות עכשיו בסרט מצויר וזוהי הזדמנות נפלאה לחוות אותן שוב באמצעות עוגת דרדסים מבצק סוכר, או בכל עיר אחרת
עוגת יום הולדת - הפתעה מתוקה מבצק סוכר / לילך כהן
עוגות יום הולדת הפכו להיות תעשייה שלמה, החל מאנשים פרטיים שאופים עוגות נפלאות בביתם, עד לחברות גדולות שזו ההתמחות שלהן. אז איך מוצאים עוגת יום הולדת באיכות טובה? כל הפרטים במאמר הזה.
מועדון בת מצווה: תום עידן התמימות / אביב יועצים
מועדון לבת מצווה הוא הזדמנות מצוינת בשביל הילדה שלכם לעשות "שואו" על החברים. מועדון לבת מצווה מעניק לילדה הזדמנות להפגין ביופייה באופן שלא נראה בעבר ולהרגיש כמו אישה קטנה.
מועדון בת מצווה וניגוד אינטרסים / אביב יועצים
מועדון לבת מצווה היום צריך לעמוד בשתי משימות שהן לגמרי לא קלות, ולמעשה, הן אפילו די סותרות אחת השנייה. מועדון לבת מצווה היום צריך לרצות גם את קהל המבוגרים וגם את קהל הילדים שנמצאים במקום.
היהלומים טבעת אירוסין מחיר,טבעת יהלום מחיר,טבעות אירוסין מחירים ,מה חנויות תכשיטים לא מספרות לכם ??? / יעקב פוגל
ותכשיטים במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה אין מוצר שכל כך קל בו "לעבוד בעיניים" על לקוחות כמו - יהלומים ותכשיטים במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים