מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מברשת שיניים לילדים

מרפאת שיניים לילדים - כיצד לבחור מברשת שיניים בצורה נכונה

/ הדס כץ שגיא
מרפאת שיניים לילדים - כיצד לבחור מברשת שיניים בצורה נכונה
יפעה עמית, שיננית מוסמכת
 
תקציר:
המפגש הראשון של הילד עם עולם רפואת השיניים הוא בדרך כלל הבסיס הראשוני לפיו הילד יחווה את הביקורים העתידיים שלו במהלך כל חייו.
אחד הנושאים החשובים הוא בחירת מברשת שיניים נכונה לילדכם. במאמר נחלק טיפים חשובים.
 
 
אז מה, יכול להיות שכמעט אף אחד לא יודע לבחור מברשת שיניים טובה ?
לפני כשנה וחצי התחלתי לעבוד בפלא, מרפאת שיניים ייחודית לילדים.  בתקופה זו, הזדמן לי ללמד  צחצוח שיניים נכון מספר לא מבוטל של פעמים.  כמובן שיש הדרכה להורים, במסגרת טיפולי שיניים לילדים, כיצד לנקות ביעילות שיני ילדיהם "ועל הדרך" הם לומדים כיצד יש לצחצח שיניים לעצמם. חשבו על זה פעם האם אי פעם קיבלתם הדרכה מסודרת?
בנוסף, למפגש הראשון, אנו תמיד מבקשים להגיע עם מברשת שיניים, בכדי  שנוכל לתת את הדעת בנוגע למצב ההיגיינה בפה – ולהבדיל בין יכולת הצחצוח, לבין  פוטנציאל המברשת המצחצחת.
כבר ראיתי מבוגרים עם מברשות ילדים, וילדים עם מברשות של סוסים, בקיצור  -  הגיע הזמן לכמה טיפים בבחירת מברשת שיניים, וכדי שיהיה נוח מצורפת רשימה:
 
1.      קושי הסיבים -  ישנן מספר דרגות קושי לסיבי המברשת.
אקסטרה-סופט (רך במיוחד), סופט (רך), מדיום (בינוני)  והארד (קשה).
הרכות המומלצת ביותר היא SOFT. מברשות קשיחות יותר עלולות לגרום נזק לחניכיים, במיוחד אצל המצחצחים הנלהבים. עדיף לצחצח יותר פעמים, בהפעלת כוח צחצוח עדין בצורה סבירה, מאשר לצחצח בכוח.צחצוח בכוח כנגד החניכיים יכול לגרום לנסיגה ולחשיפת שורשים.
 
2.      אורך וגובה הסיבים – ישנן וריאציות רבות לגובה וכיוון הסיבים.
על גובה הסיבים להיות אחיד.
כיום המברשות החדישות מגיעות באריזות מרשימות, עם שמות מפוצצים, צבעים קורצים ומחיר גבוה.  כן, זה בהחלט מושך את העין – וזו גם כנראה המטרה.
המברשת הפשוטה ביותר, הקלאסית, יש שיגידו "רטרו" -  בהחלט עושה את העבודה, ולרוב גם טוב יותר ממברשות הלונה-פארק.
 
3.      צורת ראש המברשת
על ראש המברשת להתכנס בחלקו העליון, ברגע שחלק זה צר יותר – הצחצוח באיזור השיניים האחוריות (בין השיניים ללחי הפנימית / בין השיניים ללשון) – נעשה קל ויעיל יותר.      
 
4.      שמירה על המברשת
לאחר הצחצוח, יש לדאוג לנקות תחת מים זורמים את המשחה שנותרה בין הסיבים, על מנת לשמור על הסיבים לאורך זמן רב יותר.
באם הנכם מניחים מספר מברשות בתוך כוס – יש לדאוג ולהרחיק את ראשי המברשות, מאחר וחיידקים שנותרים בסיבים יכולים לעבור ממברשת למברשת ולהדביק אתכם בחיידקים של 'השכנים' שלכם בצחצוח הבא.
 
ראש הסיב הוא זה המצחצח את השן, לכן – במידה והסיבים 'נכנעו' והתקפלו לצדדים    תוך פחות מ-3 חודשים – הנכם מצחצחים חזק מדי ,  ויש להקפיד  ולשים לב להפעלת הכוח ע"ג המברשת.
חשוב לזכור שקצה הסיב הוא החלק הפעיל בצחצוח, כאשר אינו בא במגע עם השיניים הצחצוח לא יעיל.
תדירות החלפת המברשת – כל  3 חודשים בערך. 
        חשבונית - מתן כהן 010.jpg         
מברשת שיניים במצב טוב –  בעלת סיבים ישרים, אחידים בגודלם, ראש המברשת מתכנס בחלקו העליון.
 
חשבונית - מתן כהן 026.jpg
מברשת שיניים שסיביה נכנעו, והתקפלו לצדדים. הצחצוח במקרה זה אינו יעיל.
 
 
אודות
 
פלא - מרפאת שיניים ילדים הוד השרון
כתובת:  רח' ארלוזורוב 27 הוד השרון
טל:  077-4050816
אימייל:  [email protected]
אתר אינטרנט:  www.peledent.co.il
 
 
רשימת ביטויי מפתח:
רופא שיניים לילדים,רפואת שיניים לילדים,טיפולי שיניים לילדים,מרפאת שיניים לילדים,כתר לילדים,רופאת שיניים לילדים,רופא שיניים,שיניים,הלבנת שיניים,יישור שיניים,רפואת שיניים,מרפאת שיניים,מרפאות שיניים,רופאי שיניים,טיפולי שיניים,טיפול שיניים,עזרה ראשונה שיניים,כללית שיניים,צילום שיניים,מרפאת שיניים כללית,מרפאות שיניים כללית,רופאי שיניים לילדים,כתר שיניים,פורום שיניים,השיניים,שיניים ילדים,סייעת שיניים,מרפאת שיניים חירום,רופא שיניים ילדים,רפואת שיניים ילדים,טיפולי שיניים ילדים,מרפאת שיניים ילדים,רופאת שיניים ילדים
 
הדס כץ שגיא
מומחית ברפואת שיניים ילדים
מומחית ברפואת שיניים ילדים
פלא - מרפאת שיניים ילדים
פלא - רפואת שיניים לילדים בהוד השרון כתובת: רח' ארלוזורוב 27 הוד השרון טל: 077-4050816 אימייל: [email protected] אתר אינטרנט: www.peledent.co.il
הוד השרון
קישור לאתר
בריאות ורפואה - רפואת שיניים
תאריך: 10/8/2010
תגיות:   רופא שיניים לילדים    רפואת שיניים לילדים    טיפולי שיניים לילדים    מרפאת שיניים לילדים    כתר לילדים    רופאת שיניים לילדים    רופא שיניים    שיניים    הלבנת שיניים    יישור שיניים    רפואת שיניים    מרפאת שיניים    מרפאות שיניים    רופאי שיניים    טיפולי שיניים    טיפול שיניים    עזרה ראשונה שיניים    כללית שיניים    צילום שיניים    מרפאת שיניים כללית    מרפאות שיניים כללית    רופאי שיניים לילדים    כתר שיניים    פורום שיניים    השיניים    שיניים ילדים    סייעת שיניים    מרפאת שיניים חירום    רופא שיניים ילדים    רפואת שיניים ילדים    טיפולי שיניים ילדים    מרפאת שיניים ילדים    רופאת שיניים ילדים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - רפואת שיניים

טיפול אורתודונטי מוקדם - האם מומלץ, האם כדאי או לעשות בגיל מאוחר ודי ? / הדס כץ שגיא
אחת ההמלצות של האגודה האמריקאית לאורתודנטיה היא שכל ילד בסביבות גיל שש-שבע שנים יעבור הערכה אורתודונטית ראשונית.
טיפולי שיניים לילדים - הכנת הילד לפגישה הראשונה במרפאת השיניים / הדס כץ שגיא
המפגש הראשון של הילד עם עולם רפואת השיניים הוא בדרך כלל הבסיס הראשוני לפיו הילד יחווה את הביקורים העתידיים שלו במהלך כל חייו. כיום ההמלצה היא להגיע למפגש הראשון סביב בקיעת השן הראשונה או עד גיל שנה.
מרפאת שיניים לילדים - כיצד לבחור מברשת שיניים בצורה נכונה / הדס כץ שגיא
המפגש הראשון של הילד עם עולם רפואת השיניים הוא בדרך כלל הבסיס הראשוני לפיו הילד יחווה את הביקורים העתידיים שלו במהלך כל חייו. אחד הנושאים החשובים הוא בחירת מברשת שיניים נכונה לילדכם. במאמר נחלק טיפי
רפואת שיניים לילדים - צחצוח שיניים - איך ומתי, ביקור ראשון במרפאה / הדס כץ שגיא
צחצוח שיניים בתינוקות וילדים וביקור ראשון במרפאה חשובים הרבה יותר ממה שרוב ההורים מניחים. שמירה על פה נקי של קטנטנים, היא משימה מאתגרת, אך כניסה לשגרה מוקדם בחיים הופכת את העניינים לקלים ומובנים מאליה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים