מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

יוע"ץ נדל"ן

מיומנו של יועץ נדל"ן,פרק 8 - האוזן המוזיקלית

/ דוד טור
מיומנו של יועץ נדל"ן, פרק 8
 
האוזן המוזיקלית
 
כשהחלטתי להיכנס לעולם העסקים לקח אותי דודי אלברט, איש עסקים עשיר וממולח, שם ידו על כתפי, הניח מכשיר טלפון (חוגה, זה היה מזמן...), הצביע עליו ואמר: "כל מה שאתה צריך דובידל זה לגרום למכשיר הזה לצלצל. השאר יבוא מאליו.
הייתי מאד רוצה להגיד שהמשפט החכם הזה של דוד אלברט היה נר לרגלי שלאורו האירו עסקיי ומילא את כיסי בעשרות אלפי דולרים, שקלים או דרכמות. אבל לא היא.
למרות הכבוד הרב שהיה לי לאלברט (מנוחתו,מאז, עדן לגמרי) החיים שאח"כ דווקא לימדו אותי אחרת. צלצול הטלפון המיוחל הוא רק ההתחלה, התחלה אופטימית אבל רק התחלה. בטח בתחום הזה, יעוץ הנדל"ן.
חובה על יועץ הנדל"ן לפתח אוזן מוזיקלית רגישה שתוכל לעמוד על טיבו של הלקוח שמעבר לקו. תכונה זאת תחסוך לו הרבה זמן, עוגמת נפש שבסופו של דבר מסתכמים, כמובן, בכסף.
אז הרשו לי לחלוק עימכם כמספר תובנות ומסקנות להן הגעתי במשך השנים.
לפעמים מצלצל לקוח עילג לחלוטין שלא שולט היטיב בשפה, מגומגם ומבולבל. האינסטינקט הראשוני אומר ליועץ לסיים את השיחה כמה שיותר מהר. לא מומלץ. יש להקשיב טוב למה שנאמר בין הגמגומים. בהחלט יכול להתברר שמעבר לבליל המילים האיש יודע בדיוק מה הוא מחפש. זה כמובן פלוס גדול. קל יותר לזהות את המחסנים להשכרה, או את מבני התעשייה שהוא זקוק להם, להביא אותו לשם ולסגור עסקה מהירה.
מצד שני כשמצלצל איש היי טק מנוסח היטיב שמטבל את השיחה במילים יפות ובהחלטיות עלק אבל לא צריך להיות בוגר רימון בכדי להבחין שמעבר למילים אין כלום. לאיש אין מושג ירוק איזה משרדים להשכרה הוא מחפש. זה לא אומר שצריך לטרוק לו את השיחה בפרצוף. להיפך, המקרה מצריך טקטיקה שונה לגמרי. כאן יש להתייחס ללקוח כאל חולה. הוא חולה ואתה הרופא שלו. יש לו בעיה, כאב שקוראים לו מציאת משרדים להשכרה. בערמומיות ובהרבה סבלנות על היועץ לקחת את המושכות לידיו, להביא אותו אל המשרד הנכון. לפתור לו את הכאב.
ויש עוד סוג אבל זה כבר עניין אישי שלי. יש מקרים שאני מאבחן אצלו (אצלה) טון דיבור שאני לא יכול לסבול. קשה להגדיר כי זה באמת אינדבידואלי. אני חש שעם האדם הזה, מה שלא יהיה, אני לא אסגור עסקה. ברוב המקרים אני מאבחן זלזול וחוסר הערכה לעבודה שלנו. אז אם אני יודע איך זה יגמר. למה להתחיל?
ידידי יניב שירי, המתווך החולוני הוותיק, חולק עלי ואומר שאני טועה בגדול. הוא טוען שהאיש פשוט משדר על ערוץ אחר ממני. תפקידי כאן הוא לזהות את התדר של הלקוח המעצבן, לעלות עליו, להתיישר איתו ולזרום קדימה לעבר העסקה המוצלחת. הוא אפילו הזמין אותי לקחת חלק בסדנא שתלמד אותי איך עושים את זה. אני שוקל. מי יודע, אולי מחר אשנה את דעתי.
ועל זה כנראה יכתוב היועץ פרק נוסף...
 
דוד טור
עוסק 8 שנים המקצוע, בעל משרד נדל"ן בתל אביב
עוסק 8 שנים המקצוע, בעל משרד נדל"ן בתל אביב
טור נדל"ן
משרד המעסיק עובדים ושלוחות, מתמחה במשרדים להשכרה ולמכירה בתל אביב ובמרכזובהשכרת ומכירת מבני תעשייה ומחסנים מגדרה עד חדרה.
שדרות הצנחנים 19
רמת גן
03-6768976
03-6762170
מימון וכספים - נדלן
תאריך: 7/8/2010
תגיות:   משרדים להשכרה    משרדים להשכרה בתל אביב    מבני תעשיה להשכרה    מחסנים להשכרה    משרדים למכירה    מבני תעשיה למכירה    מחסנים למכירה    חנויות להשכרה    חנויות למכירה    יועץ נדל"ן    ייעוץ נדל"ן    משרדי תיווך.   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מימון וכספים - נדלן

בתים למכירה במודיעין / לילך כהן
בית צמוד קרקע, עם גינה פרטית שבה הכלב או החתול יתרוצצו בחופשיות, הוא החלום של ישראלים רבים. אז איך מוצאים בתים למכירה במודיעין ומה צריך לבדוק? התשובות במאמר הבא.
משרדים להשכרה במודיעין / לילך כהן
אם אתם עצמאיים שעובדים מהבית ורוצים כבר לצאת למשרד משלכם, משרדים להשכרה במודיעין היא אופציה טובה עבורכם. אז מה חשוב לדעת לפני ששוכרים משרד ומתי נכון לעשות את המעבר הזה? כל התשובות כאן.
נכסים למכירה במודיעין / לילך כהן
כסים למכירה, צריך לשים לב לכמה דברים משמעותיים, שיכולים לעשות את ההבדל בין עסקה טובה לעסקה גרועה שרק תגרום לכם צרות. אז מה צריך לבדוק כשמחפשים נכסים למכירה במודיעין? המאמר הבא ייתן לכם את כל התשובות.
קניית דירה במודיעין / לילך כהן
המשפחה מתרחבת, ואתם חושבים על קניית דירה במודיעין, שתענה על המציאות החדשה שתהיה מנת חלקכם בעוד מספר חודשים. אז מה חשוב לבדוק לפני שקונים דירה חדשה? התשובות נמצאות במאמר שלפניכם.
מיסוי מקרקעין מס רכישה / LoadSEO SEO
שירות מיסוי מקרקעין מס רכישה במשרד עורך דין מקרקעין רות אלדן אנו מומחים בנושא חוק מיסוי מקרקעין. הידעת? ההיערכות שלכם למיסוי לא פחות חשובה מהתשלומים עצמם
חוזה קנית דירה / ירון כהן
עומדים בפני חתימה על חוזה קניית דירה ? יש בדרך כמה נקודות שאתם חייבים להיות מודעים אליהן, וסעיפים הנדרשים להופיע בו
עורך דין מקרקעין / ירון כהן
עורך דין מקרקעין הוא האחראי על הצד המשפטי של העסקה, רכישה או מכירה של מקרקעין, כך הוא גורם הכרחי סיוע הנדל"ן.
השקעות נדל"ן בארה"ב, התפתחות, שינויים ותחזיות להמשך. / נמרוד הורביץ
ולט מביניהם הוא העובדה כי בשוק האמריקאי אין נזילות, משמאות הדבר היא כי לאחר שנים שבהן הכסף האמריקאי הפך אווירי בעקבות גלגלו באשראי, כעת יש מחסור בכסף מזומן, דבר המשפיע יותר מכל על השקעות נדל"ן בארה"ב.
חיפוש דירה לקנייה / עו"ד אורי בר
מלאכת חיפוש דירה לקנייה הינה ארוכה ומפרכת. לרוב, כאשר אנו מתחילים בחיפוש אחר דירה לקנייה, אנו נראה דירות שונות, באזורים שונים ובמחירים שונים להן ייחלנו בתחילת דרכנו. לטעמנו ישנם מספר שלבים בחיפוש
טיפים למכירת דירה / עו"ד אורי בר
רובנו אם לא כולנו, מעוניינים לדעת כיצד להעלות את ערך הדירה במכירתה. לא פעם נשאלתי על ידי לקוחותיי, מוכרי דירות, למה הצעות המחיר שהן מקבלים על דירתם המפורסמת למכירה, לא תואמות את מחיר הדירה המבוקש על
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים