מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תג מחיר

"תג מחיר" = תג אסיר

/ אברהם פכטר

"תג מחיר" = תג אסיר

 

 

יש למגר ומהר את התופעה של בריוני "תג מחיר" – המביאים נזק עצום לתדמית ישראל ולממשלת ישראל.

השב"כ נמנם עד עתה – צה"ל והמשטרה ביש"ע פישלו עד עתה בטיפול בנוער הגבעות ובספחיהם שמהם יצאו קומץ מבעירי השטנה תחת מסווה של "תג מחיר".

"מעצר מנהלי" – ליהודים קיצוניים – ומנהיגי הקבוצה המסיתים למעשי פשע.

 

* מאת: עו"ד אברהם פכטר

 

 

הטיפול הרשלני בתופעה של מאחזים לא חוקיים, השתוללות קבועה של נוער הגבעות, זריקות אבנים, כריתת עצי זית ועד שריפת בתים ומסגדים – עברה את גבולות המותר וגבולות שממשלה ריבונית יכולה להרשות לעצמה.

מועצת יש"ע אמנם מתנערת ומגנה את המעשים אבל בקול רפוי, מצטדקת ולא עושה די לביעור התופעה.

חבורת "תג מחיר" – מביאה אסון חברתי ופוליטי על יחסי ישראל עם העולם, עם הקהילייה האירופית ועם הפלסטינים.

ברור לכולי עלמא – שמדובר בקבוצה קטנה, אנרכיסטית, רדיקלית, שמעשיהם החריגים, הקיצוניים הלא חוקיים, נעשים בכוונה תחילה, לעורר מהומה תקשורתית ופוליטית – מבלי לתת דין וחשבון על ההשלכות.

שלא תהיה אי הבנה בנושא – גם בצד הפלסטיני, יש קבוצות קיצוניות שלא מעוניינות בשקט או יחסי ידידות.

הקבוצות הקיצוניות, שבתוך חמאס עזה, חזבאללה וגם בפת'ח/אש"ף ביש"ע, יש להם אינטרס פוליטי, לעורר מהומות ולשמור על מצב מתוח ביטחוני חברתי ופוליטי.

הטילים/גרדים המופיעים לעיתים – אינם בהכרח בידיעת ובהסכמת חמאס עזה אלא עבודה עצמאית של קיצוניים, שהשקט פועל לרעתם.

לדעת הקיצוניים – משני הצדדים, שקט, כלכלה פורחת, יחסים קרים אבל סבירים, המשך "הודנא" פוליטית, אינה פועלת לטובתם. לכן, עליהם לפוצץ את "הבלון" – כדי שיהיה רוגז ו"תג מחיר" – נגדי וחוזר חלילה.

הפתרון המוצע הוא פשוט – למרות שהביצוע מסובך יותר.

נתניהו הצהיר – "רתחתי – מזעם", כששמעתי על הצתת המסגד והורה לשב"כ לחקור את המעשה.

על השב"כ, צה"ל, משטרה ביש"ע ובישראל – לתת לנושא עדיפות ראשונה לבצע מעצרים מנהליים, מעצרים שיובילו למשפטים פליליים, להטיל עונשים קשים ולבער את התופעה.

חבל, שזרועות הביטחון – ישנו וגמגמו  עד עתה ונתנו לקומץ להפוך לקומץ גדול יותר, וכך גדל "השד הקטן" והפך למסוכן לחברה בישראל, למתנחלים, ליחסי ישראל ובעיקר לממשלת ישראל, שעומדת בימים אלה, במצב פוליטי קשה ומסובך באו"ם לעניין המדינה הפלסטינית.

ישראל מסובכת עם הקוורטט ואירופה, כאשר אנגל'ה מרקל, שתמכה בביבי לאורך התקופה, קיבלה סתירת לחי, עם אישור הבנייה, בעיתוי אומלל, בגילה. אישור הבנייה עכשיו, חלמאות פוליטית במיטבה.

מיגור קומץ "תג מחיר" – יכול להחזיר לממשלת ישראל, שליטה ביש"ע שהתרופפה לאחרונה, חיזוק תדמית ישראל כלפי פנים וחוץ – והוכחה שמדובר במדינה דמוקרטית, שיודעת איך להגן על הדמוקרטיה ואזרחיה כלפי פנים וכלפי חוץ.

הערות והרהורים בענייני דיומא:

1.     לעניין האמצעים שניתן להפעיל כלפי נוער הגבעות ו"תג-מחיר" – ראה את מאמרי באתר זה "מעצר מנהלי" – גם ליהודים קיצוניים", "מעצר מנהלי – סקירה כללית".

2.     כולם מתנערים מהמעשה, ביבי, מועצת יש"ע הרבנים הראשיים, אריה דרעי אמר שלא רק שהמעשה אסור עפ"י ההלכה, אלא זה מוציא "דין רודף" על קהילות ישראל – ולכן עת לעשות – ולא להשמיע התנצלויות.

3.     ומי הם מבצעי "תג-המחיר", אותם נערים וגברים שיצאו מתוך היהדות הדתית, מתוך היהדות הציונית, מתוך תורת המתנחלים ביש"ע. מה חבל ועד כמה הדבר כואב ומאכזב.

4.     זה כבר לא עשבים שוטים – מדובר בשדות בר על כל המשמעויות.

5.     גם הרב דרוקמן פרסם הודעה ("מעריב" 4.10.11) שהמעשה נוגד את הדת, את אהבת ארץ ישראל, ואם המתנחלים עשו זאת – אז אבוי לנו ולהם.

6.     עת לעקור נטוע זה מתוך יש"ע.

 

 

                                                                                                                                                           

*  הכותב הוא עורך-דין, בעל תואר שני במשפטים, המתמחה במשפט פלילי, צבאי וציבורי, והיה בעבר מדריך בקורס קציני שריון, ראש לשכה של האלוף טל, פרקליט צבאי, יועץ משפטי ביו"ש וברצועת עזה, שופט צבאי בדרגת סא"ל, סגן פרקליט מחוז, משנה ליועץ המשפטי של מועצת העיתונות, שופט בבתי דין משמעתיים ופרשן משפטי בהווה.

אברהם פכטר
הכותב הוא עורך-דין, בעל תואר שני במשפטים
הכותב הוא עורך-דין, בעל תואר שני במשפטים
אברהם פכטר
המתמחה במשפט פלילי צבאי וציבורי והיה בעבר מדריך בקורס קציני שריון ראש לשכה של האלוף טל, פרקליט צבאי יועץ משפטי ביש"ע שופט צבאי בדר' סא"ל סגן פרקליט מחוז משנה ליועץ המשפטי של מועצת העיתונות ופרשן משפטי
תל-אביב
03-6990619
חברה ומדינה - אקטואליה
תאריך: 4/10/2011
תגיות:   פכטר    מעצר מנהלי    חבורת תג מחיר   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חברה ומדינה - אקטואליה

"תג מחיר" = תג אסיר / אברהם פכטר
יש למגר ומהר את התופעה של בריוני "תג מחיר" – המביאים נזק עצום לתדמית ישראל ולממשלת ישראל.
חוצפנים - נמאסתם / אברהם פכטר
מובילי המחאה – שהוכתרו ע"י התקשורת ומקבלים מהם גיבוי וכותרות – נתנו לנתניהו אולטימאטום של חודש ימים, הבנתם? וועדת טרכטנברג, עוד לפני שהחלה לפעול, כבר נפסלה ע"י יושבי האוהלים.
שלוש נקודות עקרוניות מבדילות בין נאומי / אברהם פכטר
מה אמרו על נאום אבו-מאזן. נאום של הסתה, נבזי, משעמם, מלא סתירות ועיוותים עובדתיים והיסטוריים. נאום נתניהו – היסטורי, ציוני, לאומני, מוגש בצורה דרמטית ומבריקה כיאה לנואם גדול.
ארדואן – רוצה לחדש את האימפריה העותומנית / אברהם פכטר
מתוסכל וממורמר, מאי קבלתו למשפחת המערב. מאוכזב מדו"ח פלמר של נציגות האו"ם שלא הצדיק את טענותיו השחצניות, מוציא את הכעס והזעם על ישראל.
פני המחאה – כפני מנהיגיה / אברהם פכטר
לא הפגנת המיליון, לא צעדת המיליון, אלא שאלת מיליון הדולר – פני המחאה לאן?
יום אחד, אולי – אפרוש כנפיים / אברהם פכטר
מי מאיתנו לא חלם על יום כזה. יש וחלומות אכן מתגשמים – ויש וחלומות מתגשמים לא לפי שתוכננו. אבל לפרוש כנפיים – שיסתבכו בסורגי הכלא, זה בוודאי לא היה בתכנית.
הכרמל, שוב בוער - בלבבות / אברהם פכטר
דו"ח המבקר על השריפה בכרמל, מצית מחדש אצל המשפחות השכולות את "אש התמיד" של הכרמל.
בהמשך לגלי המחאות השונות בארץ בחודשים האחרונים / ירון כהן
בהמשך לגלי המחאות השונות בארץ בחודשים האחרונים
העם דורש.... / אברהם פכטר
לא זכורה לי תקופה אחת מאז קום המדינה שהעם לא דרש. עם שדורש... זה טוב, בריא וצודק. אבל לזעוק: "העם דורש צדק חברתי" ולחשוב בתמימות שניתן לפתור את כל בעיות המחאה כבמטה קסם – זה נאיבי...
לא להתפתות - לאופוריה / אברהם פכטר
"האופוריה" של המחאה, מתחילה להדאיג ולהתפוגג. מחד, מחאת המונים (עם מספרים מנופחים ולא ריאליים) מאידך מפגן מרשים למדי של אזרחים הדורשים שינוי.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים