מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

עצות אחיתופל

ייעוץ שיווקי: עצת אחיתופל

/ אביב יועצים

ייעוץ שיווקי: עצת אחיתופל

בתור בעלי עסק, אנחנו כבר רגילים לקבל שפע של עצות בנושאי ייעוץ שיווקי מכל הסובבים אותנו: חברים, קרובי משפחה ומכרים. כמה מאותן עצות ייעוץ שיווקי שאנחנו מוצפים בהן מכל עבר באמת יעילות? מעט מאוד, אם בכלל. הישראלים אוהבים להשמיע את דעתם בכל נושא, בכל דבר ובביטחון מלא, גם אם מדובר בתחום שרחוק מאוד מעולמם ושידוע להם עליו מעט מאוד.

בתור מנהלי עסק שרוצים להתייעל, תצטרכו להיזהר מלהקשיב לעצות ולטיפים של ייעוץ שיווקי מחובבנים, ותמצאו שאם תקשיבו ותמלאו אחרי עצות באופן עיוור, אתם עלולים למצוא את עצמכם ואת העסק שלכם מתדרדרים בדרך למטה. האם אותם אנשים – חברים, מכרים, עמיתים, שנתנו לכם עצות והתרברבו להפגין ידע מושלם ברזי המקצוע שלכם - יסייעו לכם, יתנו לכם יד, ישלפו אתכם וירימו אתכם מהבוץ שעליו נקלעתם, תודות להם? מובן שלא. אתם לבד.

כשאתם מקבלים עצה זו אח אחרת בנושא ייעוץ שיווקי, אתם קודם צריכים לשאול את עצמכם – האם האדם הנותן לכם אותה מבין דבר וחצי דבר בתחום העיסוק שלכם? ייעוץ שיווקי אמיתי יינתן לכם מפי חברה שמתמחה בתחום הספציפי שאתם עוסקים בו ומכירה את השוק היטב.  

ייעוץ שיווקי מתחיל, קודם כל, בניתוח והבנה של המצב הנוכחי שלכם. ההבנה והמודעות היא לא קלה לעיכול. תגיעו למסקנה שהחברה לא מתפקדת באופן שחלמתם עליו. ייעוץ שיווקי, בהתחלה, יאמת אתכם עם מצבכם, הפגמים שלכם, ההתנהלות שלכם מבחינת זמן והאופן שבו אתם משווקים את עצמכם – משהו לא כשורה, וכדי שתטפלו בפגמים, אתה תצטרכו לעמוד מול המראה, כן, גם מול הפגמים המכוערים שאתם ממש לא רוצים להביט מולם, ולהישיר מבט.

לאחר שחברת ייעוץ שיווקי אבחנה את מצבכם, הגיע הזמן לבנות תוכנית שיווקית מותאמת לכם אישית. שתי מטרות צריכות להיות מוצבות מול עיניכם: אחת לטווח הקצר של כחצי שנה, והשנייה לטווח ארוך יותר, של עשור קדימה. איפה אתם רוצים למצוא את עצמכם בעוד כחצי שנה, ואיפה אתם רוצים להיות בעוד עשר שנים.

הסוד של ייעוץ שיווקי מוצלח הוא בהתאמה אישית ללקוח. לכל חברה יש אופי משלה, סגנון משלה. התאמת תוכנית עבור המשתתפים, שלא מרגישים איתה בנוח ולא מתחברים עם האסטרטגיה, היא תוכנית שיווקית שלא תחזיק מעמד זמן רב ותקרוס. ייעוץ שיווקי הוא לא רק חישוב קר של רווח והכנסות מול הוצאות, אלא ניתוח פסיכולוגיה של העסק שלכם, שידחוף אותו להצלחה ולמיצוי הפוטנציאל.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
עסקים - מכירות
תאריך: 11/9/2011
תגיות:   יעוץ שיווקי    ייעוץ שיווקי       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - מכירות

ייעוץ שיווקי: לכוון את הפוקוס / אביב יועצים
במאמר זה נבחן את אחת הסיסמאות שכמעט אין חברת ייעוץ שיווקי שלא עושה בה שימוש. הסיסמא אומרת (בדיוק או בערך): "אנו נסייע לך לבדל את העסק שלך מהמתחרים ולהתבלט מעל כולם". האומנם מדובר בדרך פעולה חכמה?
ייעוץ שיווקי: עצת אחיתופל / אביב יועצים
כשאתם מקבלים עצה זו אח אחרת בנושא ייעוץ שיווקי, אתם קודם צריכים לשאול את עצמכם – האם האדם הנותן לכם אותה מבין דבר וחצי דבר בתחום העיסוק שלכם? ייעוץ שיווקי אמיתי יינתן לכם מפי חברה שמתמחה בתחום.
ייעוץ שיווקי: לשאוף מעלה / אביב יועצים
האם העסק שלכם מדשדש לאחרונה? האם אין תנועה של לקוחות ואף אחד לא מתעניין במה שיש לכם להציע? האם פנקס החשבונות יושב בצד, גלמוד, מעלה אבק? במידה ועניתן כן על השאלות האלו, אולי גם אתם צריכים ייעוץ שיווקי.
ייעוץ שיווקי: לפקוח עיניים לעולם חדש / אביב יועצים
לפעמים קורה שבתור בעלים של עסק, כבר אין לנו ממי ללמוד, אנחנו דורכים במקום. מטרתו של ייעוץ שיווקי הוא ליעל את העסק שלנו ולהצביע לנו על כיוונים שונים שבכלל לא הקדשנו להם מספיק מחשבה.
ייעוץ שיווקי: כשזמן הוא כסף / אביב יועצים
יועץ שיווקי פנימי מתוך החברה תמיד יעמוד לשירותי החברה, אז למה בעצם לקחת שירותים של חברה חיצונית? במאמר זה נסביר מדוע כדאי לקחת חברה חיצונית ומהם הסיכונים שבייעוץ שיווקי פנימי מתוך החברה עצמה.
האם אתם מפלחים את השוק שלכם / דני קרני
עד סוף שנות ה 80 כל מותג של רכב כוון לשוק מסוים - קדילק, מרצדס, סוברו, סוסיתא - כל מותג במחיר מסוים, באיכות, בגודל, בעיצוב, - אלו בנו את המכונית כמכוונת לשוק מסוים, אותו אנו מגדירים כפלח שוק.
ייעוץ שיווקי: על החברות העוסקות בתחום הייעוץ / אביב יועצים
אנשים אשר מעניקים ייעוץ שיווקי, כלומר יועצי שיווק, הם אנשים שמטרתם לעזור ללקוחותיהם להבין את טבע השוק שבו הם מנסים לעשות עסקים.
ייעוץ שיווקי: כמה טיפים לעוסקים בתחום השיווק / אביב יועצים
הטיפים הטובים ביתר שאפשר לתת לחברות של ייעוץ שיווקי מדברים על הנושאים של אסטרטגיות שיווק אישיות, יצירת תוכניות שיווק ייחודיות והבנת דרך חשיבתם של הצרכנים.
ייעוץ שיווקי: כיצד לבחור חברה בצורה נכונה / אביב יועצים
ייעוץ שיווקי מקצועי מאפשר לחברה לתת יותר פוקוס לפיתוח המוצרים שלה ולתפעול הכללי שלה. ייעוץ שיווקי מקצועי מייעל את עבודתה של מחלקת השיווק ומקל עליה.
ניהול תהליך מכירה יעיל / עוזי פלג
הליך מכירה יעיל הוא מהלך נחוץ וחיוני בכל פעילות עסקית, בנושא פורסמו מאמרים רבים והנושא הוצג והודגש באופנים שונים, במאמר הזה הועלו נקודות שונות כולל טיפים, הכול מנקודת ראות והתנסות אישית של כותב המאמר.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים