מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

שיווק - יעוץ

ייעוץ שיווקי: לכוון את הפוקוס

/ אביב יועצים

ייעוץ שיווקי: לכוון את הפוקוס

חברות ייעוץ שיווקי רבות מפרסמות באתר שלהם שפע של סיסמאות, קלישאות וסלוגנים הממוקמים מעל טפסי צור קשר בולטים, שמטרתן לגרום לך, בעל העסק, למלא את פרטייך בטופס ולהשאיר את הטיפול במכירות המדולדלות של חברתך בידיהם האמונות של יועצים שיווקיים.

במאמר זה נבחן את אחת הסיסמאות שכמעט אין חברת ייעוץ שיווקי שלא עושה בה שימוש. הסיסמא אומרת (במילים אלו או אחרות): "אנו נסייע לך לבדל את העסק שלך מהמתחרים ולהתבלט מעל כולם". האומנם מדובר בדרך פעולה חכמה ונכונה?

כל עסק שמעוניין לשכור ייעוץ שיווקי חיצוני עושה זאת כדי להגדיל את ההכנסות וכדי להראות אטרקטיבי יותר מאשר המתחרים. האסטרטגיה יכולה להיות עדכון ורענון התדמית המשעממת והמאובקת של החברה, קשרים של יחסי ציבור בתוכניות בוקר, רענון כוח האדם העייף והמותש, קידום בגוגל, דפי נחיתה, מודעות בעיתונים, שלטים ברחובות ומה לא. ייעוץ שיווקי הוא תחום רחב יותר, אך המטרה היא לרוב זהה.

האם חברות הנעזרות בשירותי ייעוץ שיווקי חיצוני מבינות בכלל מה פשר העובדה "להתבדל מעל המתחרים"? במדיה של האינטרנט, למשל, ייעוץ שיווקי (שדוגל בהתבדלות) מציע להכניס משב רוח של מקוריות לתוך האתר, לעשות משהו שהמתחרים שלכם עדיין לא עשו, אם זה בעיצוב, בתוכן, במוצרים, במבצעים – משהו מהפכני.

ייעוץ שיווקי שכזה לוקח צ'אנס – שכן מראש רוב המתחרים שלכם נראים פחות או יותר כמו שטאנץ אחד של השני, אבל מצד שני, אולי מדובר בנוסחה מנצחת שעובדת?

ייעוץ שיווקי בדלני שכזה - יש בו סיכון. הסיכון הוא שבמצב שגם ככה אין מי יודע מה הכנסות לחברה, שינוי המותג לאקסקלוסיבי וייחודי יותר עלול לצמצם את קהל היעד שלך לקטן יותר. אז למה עושים זאת? מטרתן של חברות ייעוץ שיווקי הוא לסייע לך להתכוונן ולהתמקד בקהל היעד שלך. העסק שלך הוא לא ממש ערוץ 2 (שפונה אל המכנה המשותף הגדול והרחב ביותר – במילים אחרות, הנמוך ביותר...), סביר להניח שבאופן אינטואיטיבי ובלתי מודע, התדמית שלך פונה לקהל יעד ספציפי וגורמת לאנשים מסוג מסוים להתחבר אליה.

מטרתו של ייעוץ שיווקי חיצוני הוא להבין, אם עד היום לא הבנת, מי הם אותם אנשים ואיך אפשר להגיע אליהם טוב יותר ולדבר אליהם בצורה נכונה יותר. חסרון נוסף הוא – שגם אם תעלה על איזו נוסחה מקורית, שיווקית ומעניינת שתמשוך עליה קהל, תצטרך להתרענן ולעדכן כל הזמן, כי המתחרים שלך הם מאחורייך, ו"מעתיקנים" יש למכביר...

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
עסקים - מכירות
תאריך: 11/9/2011
תגיות:   יעוץ שיווקי    ייעוץ שיווקי       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - מכירות

ייעוץ שיווקי: לכוון את הפוקוס / אביב יועצים
במאמר זה נבחן את אחת הסיסמאות שכמעט אין חברת ייעוץ שיווקי שלא עושה בה שימוש. הסיסמא אומרת (בדיוק או בערך): "אנו נסייע לך לבדל את העסק שלך מהמתחרים ולהתבלט מעל כולם". האומנם מדובר בדרך פעולה חכמה?
ייעוץ שיווקי: עצת אחיתופל / אביב יועצים
כשאתם מקבלים עצה זו אח אחרת בנושא ייעוץ שיווקי, אתם קודם צריכים לשאול את עצמכם – האם האדם הנותן לכם אותה מבין דבר וחצי דבר בתחום העיסוק שלכם? ייעוץ שיווקי אמיתי יינתן לכם מפי חברה שמתמחה בתחום.
ייעוץ שיווקי: לשאוף מעלה / אביב יועצים
האם העסק שלכם מדשדש לאחרונה? האם אין תנועה של לקוחות ואף אחד לא מתעניין במה שיש לכם להציע? האם פנקס החשבונות יושב בצד, גלמוד, מעלה אבק? במידה ועניתן כן על השאלות האלו, אולי גם אתם צריכים ייעוץ שיווקי.
ייעוץ שיווקי: לפקוח עיניים לעולם חדש / אביב יועצים
לפעמים קורה שבתור בעלים של עסק, כבר אין לנו ממי ללמוד, אנחנו דורכים במקום. מטרתו של ייעוץ שיווקי הוא ליעל את העסק שלנו ולהצביע לנו על כיוונים שונים שבכלל לא הקדשנו להם מספיק מחשבה.
ייעוץ שיווקי: כשזמן הוא כסף / אביב יועצים
יועץ שיווקי פנימי מתוך החברה תמיד יעמוד לשירותי החברה, אז למה בעצם לקחת שירותים של חברה חיצונית? במאמר זה נסביר מדוע כדאי לקחת חברה חיצונית ומהם הסיכונים שבייעוץ שיווקי פנימי מתוך החברה עצמה.
האם אתם מפלחים את השוק שלכם / דני קרני
עד סוף שנות ה 80 כל מותג של רכב כוון לשוק מסוים - קדילק, מרצדס, סוברו, סוסיתא - כל מותג במחיר מסוים, באיכות, בגודל, בעיצוב, - אלו בנו את המכונית כמכוונת לשוק מסוים, אותו אנו מגדירים כפלח שוק.
ייעוץ שיווקי: על החברות העוסקות בתחום הייעוץ / אביב יועצים
אנשים אשר מעניקים ייעוץ שיווקי, כלומר יועצי שיווק, הם אנשים שמטרתם לעזור ללקוחותיהם להבין את טבע השוק שבו הם מנסים לעשות עסקים.
ייעוץ שיווקי: כמה טיפים לעוסקים בתחום השיווק / אביב יועצים
הטיפים הטובים ביתר שאפשר לתת לחברות של ייעוץ שיווקי מדברים על הנושאים של אסטרטגיות שיווק אישיות, יצירת תוכניות שיווק ייחודיות והבנת דרך חשיבתם של הצרכנים.
ייעוץ שיווקי: כיצד לבחור חברה בצורה נכונה / אביב יועצים
ייעוץ שיווקי מקצועי מאפשר לחברה לתת יותר פוקוס לפיתוח המוצרים שלה ולתפעול הכללי שלה. ייעוץ שיווקי מקצועי מייעל את עבודתה של מחלקת השיווק ומקל עליה.
ניהול תהליך מכירה יעיל / עוזי פלג
הליך מכירה יעיל הוא מהלך נחוץ וחיוני בכל פעילות עסקית, בנושא פורסמו מאמרים רבים והנושא הוצג והודגש באופנים שונים, במאמר הזה הועלו נקודות שונות כולל טיפים, הכול מנקודת ראות והתנסות אישית של כותב המאמר.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים