מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

טכנולוגיה ירוקה

אדריכל: טכנולוגיה ירוקה, טכנולוגיה יקרה

/ אביב יועצים

אדריכל: טכנולוגיה ירוקה, טכנולוגיה יקרה

בתור אדם שנדרש לדקויות ולפרטים כל כך קטנים, היום כל אדריכל מודע למשאבי הכוכב המדלדלים ולצורך המתפשט לחסוך באנרגיות ובחשמל. אדריכל הוא אדם ששואף למזג בין המבנה לסביבתו, ולכן הדבר חורה לו במיוחד....

אך היום כל אדריכל גם יודע, שבישראל הדיור כל כך יקר, גם בצורות הבנייה המיושנות, שאין לצפות שבנייה ירוקה תיצור מחירים יותר נוחים. זאת, מכיוון שעלות העיקרית של קניית דירה היא הקרקע. אנשים כל כך שקועים במצוקה של רכישת דירה, ובנייה ירוקה נשמטה לחלוטין מתודעה.

בארצנו, רוב הפרויקטים הגדולים מתחלקים בדרך כלל בין כמה חברות ענק קבועות מראש, אשר כל טכנולוגיית הבנייה שלהן, למרבה הצער, מיושנות ולא נוטלות שום חלק בהתחשבות בסביבה. כדי לגרום לתנופה של בנייה ירוקה, אדריכל לא רק צריך להשיג את הטכנולוגיות הירוקות במחירים סבירים, אלא גם למצוא דרך לשבור את המונופול של אתן חברות ענק, המשלשלות מיליארדים של שקלים בשנה לכיסן. חברות אלו נשלטות בידי מספר מצומצם של טייקונים ישראליים שבמקרה הם גם מקושרים לגורמים מאוד גבוהים בממשלה...

לכן, האפשרות הריאלית היחידה של הכנסת טכנולוגיות ירוקות ע"י אדריכל לבנייה בישראל היא רק במידה וטכנולוגיות אלו ישלשלו עוד כמה שקלים לכיסיהם של אותם טייקונים. כך, לאכזבתם של אדריכלים רבים, אין לצפות לפריצת דרך מדהימה וירוקה בבנייה הישראלית בשנים הקרובות.

אדריכלים מודעים היטב לעובדה, שהקמה של רשת לוחות סולאריים על הגג לצורך ניצול אנרגיית השמש להפקת חשמל, יכולה להיות פרויקט מאוד יקר. עלותו נעמדת בכמה עשרות ואף מאות אלפי שקלים. פרויקט זה יכסה את עלותו רק לאחר של כ-15-20 שנים.

אדריכלים שרוצים לנצל פחות חשמל לצרכיי תאורה, מקימים בנייה אקולוגית. זו בנייה שעושה שימוש בהמון אלמנטים של זכוכיות מתקדמות. אלו מסננות את קרינת ה-UV  ומאירות את חלל הבית במשך היום ללא צורך בתאורה רבה. כמו כן, אדריכלים יכולים להשתמש בחומרים המיועדים לאשפה כגון מכולות ישנות.  

אדריכלים יודעים היטב כי בנייה של מערכת סולארית על גג הבית לא הייתה אמורה להיות פרויקט כל כך יקר במקור. אך בישראל, כרגיל, יצרו סביב הנושא סחבת בירוקרטית מאוד מאוד גדולה. כדי לקבל את הפיצוי הכספי/התשלום מחברת החשמל, עבור החשמל שאותה חווה סולארית הקמת על הגג תספק, עליך לעבור שרשרת בירוקרטית מייאשת. בתור אדם פרטי, אין שום סיכוי שתוכל לעשות זאת לבד. לכן, נכנסו לשוק הישראלי כמה חברות המתמחות בנושא אשר יעבירו את הנושא הבירוקראטי בקלות יחסית, אך ידרשו סכום כסף גבוה עבור התקנת אותה מערכת סולארית. ההערכה אישית שלי היא שאדם פרטי, שירכוש את הפאנלים הסולאריים ואת כל שאר חלקי המערכת עצמאית בחו"ל, יביא אותן לארץ  - ישלם רק כחצי המחיר ממה שדורשות אותן חברות.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - אדריכלות
תאריך: 4/9/2011
תגיות:   אדריכל    אדריכלים    ארכיטקט    ארכיטקטים    


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - אדריכלות

אדריכל: טכנולוגיה ירוקה, טכנולוגיה יקרה / אביב יועצים
האפשרות הריאלית היחידה של הכנסת טכנולוגיות ירוקות ע"י אדריכל לבנייה בישראל היא רק במידה וטכנולוגיות אלו ישלשלו עוד כמה שקלים לכיסיהם של הטייקונים.
הראה לי את עיצוב הבית ואומר לך מי אתה! / gidi didi
מצוקת הדיור גורמת לאנשים רבים לבחור בדירת סטודיו כדירת מגורים או להכניס שותפים לדירה. החוסר בפרטיות וההרגשה שאין הפרדה ביו חדרים ומהויות יכולה להכביד מאוד. ישנם הרבה פתרונות שניתן לעצב איתם את הבית.
לאיכות הסביבה ולאיכות חייך בנה בנייה ירוקה! / gidi didi
בנייה ירוקה היא ניצול נכון של משאבי הטבע בתהליך הבנייה . החל מחומרי הגלם המשמשים עבור בנייה ירוקה וכלה בתכנון פתחי האוורור של הבית.
אדריכלים: האדריכלות המיוחדת של תל אביב / אביב יועצים
כל אדריכל יאמר לכם שתל אביב משתנה לטובה בתקופה האחרונה ושהעיר תעבור מהפך שבסיומו ההזנחה של השנים האחרונות תהפוך לחידוש ולשיפוץ. בינתיים המבקרים בתל אביב נהנים מהאדריכלות המיוחדת שלה.
אדריכל: האם כדאי להיות? / אביב יועצים
אם יש לך משיכה לעיצוב, אם תמיד אהבת להביט בבניינים ברחוב ואם מספרים, הנדסה וגיאומטריה לא מפחידים אותך, אולי תשקול ברצינות להיות אדריכל?
אדריכלים וסגנונות אדריכליים / אביב יועצים
אדריכל אינו רק בונה בניינים פונקציונאליים אלא גם משלב לתוכם את החזון האומנותי, האישי והיצירתי שלו. וכשם שבאומנות זרמים שונים ותקופות שונות כך גם האדריכלות מתאפיינת בסגנונות היסטוריים שונים.
דלפקים ודלפקים מעוצבים / asher hayut
כמעט בכל מקום מסחרי, ציבורי ואפילו פרטי אליו תגיעו, תמצאו דלפקים או דלפקים מעוצבים - החל מחנויות ומסעדות, דרך דלפקי קבלה משרדיים, דלפקים בבתי מלון, בתערוכות ובמוזיאונים.
פרגולות מאלומיניום / אלכס בונר
פתרון מדהים להצללת חצרות וגנים, והגנה על משטחים מפני נזקי מזג האוויר והשמש נותנות פרגולות אלומיניום המציעות פתרון שימושי ויפה כאחד.
אדריכל: עצות להתנהלות נכונה / אביב יועצים
בחירת אדריכל היא אכן פעולה שיש להשקיע בה זמן ומחשבה, אך היא לא חייבת להיות קשה ומבלבלת. גם לאחר שתבחרו אדריכל, ישנן דרכים טובות להתנהלות מולו.
אדריכל: מדריך לעבודה בשיתוף פעולה / אביב יועצים
לכל אדריכל יש גישה וסגנון שונים. הכנו עבורכם מדריך קצר שיעזור לכם למצוא את האדריכל המתאים ביותר עבורכם. אל תמהרו, עבדו לאט וקחו את כל הזמן שאתם זקוקים לו בשביל לבחון אדריכלים פוטנציאליים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים