מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

סוגי הלוואות לפרטיים ולעסקים

סוגי הלוואות לפרטיים ולעסקים

/ ירון כהן

סקירת סוגי הלוואות לפרטיים ולעסקים  -  כל עסק צריך מזומנים על מנת להתקיים, כך גם משפחה. מבלי תזרים חודשי קבוע של הכנסות לא ניתן לקיים חיים נורמאליים. המצב הכלכלי של השנים האחרונות הקשה מאוד על עסקים ועל שכירים רבים מלהתקיים בכבוד.

עליות מחירים גבוהות בכל הענפים, החל מנדל"ן, מזון, תחבורה, גומרי גלם ועוד הכניסו עסקים ומשפחות רבות למינוסים גבוהים בבנק. אותם אנשים או עסקים חייבים כסף על מנת להמשיך אבל הבנקים, מצידם סגרו את קווי האשראי. מה עושים – לוקחים הלוואות מסוגים שונים ולמטרות שונות.

אחד התחומים שמראים על צמיחה עקבית בשנים האחרונות היא תחום ההלוואות חוץ בנקאיות לכל מטרה.  מדובר על הלוואות שאינם ניתנות ישירות על ידי הבנקים אלא על ידי חברות אשראי או חברות כרטיסי האשראי. ההלוואה אינה מאושרת בבנק אלא חברות אילו מעניקות אותה למי שקוק להם. ההלוואות הנפוצות מכולן היא הלוואות חוץ בנקאיות לשכירים.  שכירים רבים אינם מצליחים לגמור את החודש, גם במצב בו שני בני הזוג עובד ומביא משכורות הביתה, אין אפשרות לגמור את החודש במצב חיובי בבנק. מצב בעייתי מאוד שהיווה את עיקר ההפגנות ההמוניות בחודשים האחרונים. לשכירים רבים אין גם אפשרות לגשת לבנק ולקבל הלוואה בסדר גודל בינוני -100,000 מאחר והם נמצאים במינוס וכרטיס האשראי שלהם חסום. הפיתרון הוא לנסות ולבקש הלוואה חוץ בנקאית מחברות המתמחות במתן הלוואות חוץ בנקאיות.

הלוואות אילו ניתנות במהירות יחסית, כמובן לאחר בדיקה מעמיקה ביותר על יכולת ההחזר של מקבל הלוואה. ברוב המקרים, הריבית על הלוואת החוץ בנקאיות תהיה גם יותר גבוהה מאשר בבנקים מאחר ומדובר על גוף פרטי המעניק את הלוואה וגוף זה אינו מתנה את הלוואות בערבים שונים, לכן הלוואות בלי ערבים גם עולות יותר במונחי ריבית אבל פעמים תשלום הריבית העודף הכלכלי קשה ומתקשה כאמור לגייס לשורותיו ערבים שמקובלים על חברות האשראי.

הלוואה פרטית היא הלוואה כשמה כן היא – פרטית ולא קשרוה למוסד בנקאי אלא לחברה פרטית או לאדם פרטי המעמיד את הלוואה למבקש. להלוואה פרטית יש יתרונות רבים, בייחוד אם מדובר על הלוואה פרטית בין חברים או משפחה. במצב כזה, הקלות בה ההלוואה ניתנת והמהירות משחקים תפקיד ראשון במעלה. מאחר ולא מדובר על גופים מוסדיים או חברות המתמחות במתן הלוואות, ההלוואה ניתנת על בסיס אישי. אבל מה קורה אם יש בעיות בהחזר ההלוואה? לא אחת משפחות התפרקו וחברויות של שנים נגמרו בגלל חובות ותביעות הדדיות לכן האמירה – לא עושים עסקים עם משפחה וחברים" נכונה מתמיד, בייחוד בתחום ההלוואות.

בתחום העסקי המצב שונה במקצת. הלוואות לעסקים במקרים רבים הופכות להיות חלק מתזרים המזומנים של העסק. אחת הבעיות של כל עסק, גם אם הוא מצליח, היא בעיית תזרים המזומנים השוטף. לקיחת הלוואה לעסק יכולה לאפשר לעסק להמשיך לעבוד עוד כמה חודשים ובכך "לסגור" בור בתזרים שיכול היה לנבוע מחובות בלתי מסופקים, רכישת ציוד, פרישת עובדים וכדומה.

ירון כהן
ירון
ירון
iinternet
תל אביב
מימון וכספים - כללי
תאריך: 19/8/2011
תגיות:   הלוואות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מימון וכספים - כללי

סוגי הלוואות לפרטיים ולעסקים / ירון כהן
כל עסק צריך מזומנים על מנת להתקיים, כך גם משפחה. מבלי תזרים חודשי קבוע של הכנסות לא ניתן לקיים חיים נורמאליים. המצב הכלכלי של השנים האחרונות הקשה מאוד על עסקים ועל שכירים רבים מלהתקיים בכבוד.
השוואת קרנות פנסיה – להשוות בין הקרנות השונות / ירון כהן
השוואת קרנות פנסיה – להשוות בין הקרנות השונות
בית השקעות וביטוח בפוקוס: / ירון כהן
בית השקעות וביטוח בפוקוס:
השוואת מנהלי תיקי השקעות לחברות ביטוח / ירון כהן
השוואת מנהלי תיקי השקעות לחברות ביטוח
מתן זכויות לידועים בציבור - הגזר והמקל / זיו האפט
מגמת בתי המשפט להשוות את מעמד הידועים בציבור למעד בני זוג נשואים יש בה כדי לשפר את זכויותיהם של הידועים בציבור אך יש בה גם הטלת החובות המוטלות על זוגות נשואים.
פתרונות מימון לעסקים קטנים / yael loosh
בין אם אתם בעלי עסקים וותיקים ובין אם זה עתה אתם בתחילתו של הליך הקמת עסק, אתם וודאי מכירים בחשיבותו של תקצוב נכון והצורך במערך שיסייע לכם לגייס כספים בעת הצורך
בעד ונגד התערבות ממשלתית בכלכלה / גיא יריב
ב2008 חילץ המימשל הפדרלי שתי חברות פרטיות העוסקות במתן משכנתאות והלוואות למימון לימודים. ההתערבות עשויה לעלות למשלם המיסים כמה עשרות ואולי מאות מיליארדי דולרים. מהם היתרונות והחסרונות של השיטה?
צמצום הלוואות כפתרון בניהול התקציב הציבורי / יניב סהרוני
למרות העבודה שישראל מוצפת תנודתיות ברמת הסיכון הכלכלי, היא לא שוקעת ואפילו נחשבת חזקה במידת ההתאוששות מהמשבר הכלכלי הגלובלי. בהשוואה למדינות מתפתחות אחרות, נראה שישראל על מסלול ההמראה. הסוד הוא יעילות
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים