מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מהפכות חברתיות

התעוררות

/ נדב נדלר

התעוררות

מהו המכנה המשותף של כל המהפכות המתרחשות בעולם ?

מי מניע ומביים את השינויים הללו ?

אני מזמין אתכם להצצה אל מאחורי הקלעים של מנהיגי המהפכה האמיתיים    

 

במרץ 2010 נכנס אורנוס למזל טלה וחיזק תמונת שמיים דרמטית אשר אותותיה כבר נחווים ביתר שאת בעולם כולו*. כניסתו של אורנוס למזל טלה מעוררת תהפוכות שהעולם עובר במישור הפיזי - אסונות טבע כתגובה להרס מתמשך של משאבי הטבע, ובמישור החברתי פוליטי - הפיכות אלימות בעולם הערבי.

נפטון הצטרף להפגנה ועבר למזל דגים שם מרגיש בבית, ולכן נמצא בשיא כוחו והשפעתו. פלוטו פועל בעוצמה במזל גדי מאז 2008 ומנהיג את המרד שפרץ עם נפילת הבורסה בארה"ב, שציינה נקודת זינוק למשבר הכלכלי בעולם. סאטורן יושב במזל מאזניים מאז נובמבר 2009 ומושך את חבלי המשבר מהתחום החברתי-כלכלי לתחום מערכות היחסים הבין אישיות. השפעת מפת השמיים לא בוששה לבוא גם לארצינו הקטנטונת, ובנתיים ביטויה הולך וגדל.

ההתעוררות כבר פה. מה שהחל כמאהל צנוע בשדרות רוטשליד הפך למחנה קיץ של עם שלם הדורש צדק חברתי. המחאה אינה אלימה כבארצות השכנות, אך אין זה אומר שהמסר שלה אינו מהדהד בזעקת כאב. הדור הצעיר מבין את כוח ההשפעה שבידיו - האיחוד. המסר ברור: לבד כבר אי אפשר - להתרעם על חוקים חסרי שחר הנגזרים עלינו מלמעלה בקצב מסחרר, לראות חדשות ולא להאמין למשמע אוזניים, לגדף לאחר קבלת החשבונית בסופר - מרקט או בשעה שאנו ממלאים דלק וכהנה וכהנה.

 להלן מנהיגי המפיכה:

אורנוס במזל טלה, מזל מיסוד האש ובתדר מתפרץ, אחראי על התופעה החברתית שהביאה לאיחוד תחת קורת גג אחת, ללא קשר לצד פוליטי כזה או אחר. במילים אחרות - זו המחאה, היציאה לרחובות, הדחף לתקן עוולות חברתיות והרדיפה אחר צדק ושיויוניות.

נפטון במזל דגים, מסייע לאורנוס במשימה ומציף תודעה קולקטיבית המכירה בכוח האחדות מתוך אכפתיות, חמלה ואמפתיה. אין זה אומר שבעקבות המחאה נהיינו 'כאיש אחד בלב אחד', אך זוהי בהחלט התחלה טובה. אנחנו מתחילים להבין שיש גבול לאגואיזם האישי ושאין הוא מקדם אותנו לשום מקום מפרה. הפער בין בעלי ההון למעמד הביניים הולך וגדל, אך הפער הוא לא כלכלי גרידא אלא גם תודעתי.

המחאה לאו דווקא מתגלמת בתוכנה אלא יותר בצורתה: עצם הישיבה המשותפת במאהל, הדיבור והבירור ההדדי, היציאה המאסיבית והמרשימה לרחובות, החיבור למען מטרה משותפת והבעת השמחה - למרות שהמצב אינו שמח כשלעצמו. נפטון מזמין את האנושות להמיס את החומות העומדות בין אדם לרעהו, ובכך מבטיח הרמוניה. במידה והאנושות לא תצלח את המכשולים שבדרכה נפטון יביא הרס ואכזריות דרך איתני הטבע, מולם האדם עומד חסר ישע.

עם כניסתו של פלוטו, כוכב הטרנספורמציה, למזל גדי בשנת 2008 - הבורסה בארה"ב קרסה. ארה"ב הינה הקורבן הראשון של פלוטו, כסמל להתנהלות קלוקלת של מדינות העולם המערבי. גם המעצמה החזקה בעולם אינה חסינה בפני כוחות הטבע השואפים לאיזון, כאשר אין ערבויות לגבי העתיד לבוא.

המשבר טרם הגיע לשיאו והדרך עוד רצופה מהמורות וטלטלות. אנו נוכחים בימים אילו להופעתו של משבר דירוג האשראי בארה"ב המתווסף לשורה של כשלים כלכלים ההולכים ומחריפים במדינות יוון, ספרד ואיטליה.

לא בכדי פלוטו פוגע ישירות בכיסו של האדם המערבי, שאינו יודע שובע ומכוון להשגה אגואיסטית. התאווה להתעשרות והחמדנות שאינה יודעת גבול, מומתת באכזריות ונעקרת מן השורש לאט ובטוח על ידי פלוטו. אותו אדם אגואיסט, בסירובו להוקיר את המערכת בה הוא חי - החברה אליה שייך, ומשאבי הטבע המוגבלים בזכותם מתקיים, מגדיל את הפער וחוסר הצדק בין אדם לחברו. ומכאן, אם תרצו, בין אדם לאלוהיו. 

 

סאטורן 'לורד הקרמה', יושב במזל מאזניים ומשם חובר לפלוטו ומאלץ אותנו להתמודד עם משברים בתוך מערכות יחסים. לטענתו, רק כאשר נסכים לצאת מעצמינו, אפילו לרגע, נוכל לראות את האחר, תהיה לנו ההזדמנות להבחין מה הוא משקף בנו, ובכך נגלה למה הוא זקוק מאתנו. הנתינה תעניק לנו תחושה אמיתית של עושר, ולא להיפך. אדם מזהה את תכונת הקמצנות בקלות אצל האחר, אך על מנת להתקרב לזולתו הוא יהיה מוכרח להכיר בקיומה בתוכו ולהתמירה לתכונת הנדיבות.

לסיכום, מחאת הדיור היא רק תחילתה של מהפכה תודעתית. עין אחת נפקחה אך יתר הגוף עדיין בתרדמה. בעזרת שיח משותף על קשיים ובחינת המציאות המעוותת של השיטה השלטת, נוכל להתקדם אל עבר המטרה. שכר דירה הגיוני ושפוי או תנאי מחיה מותאמי שכר אלה פירות מצויינים, אך התגמול הגדול יותר הוא היציאה מעבדות לחירות. 

 

* הפלנטות הקרמתיות מאיישות מזלות השייכים לרטט הקרדינלי/מתפרץ (טלה, מאזניים וגדי) ובכך מצטיירת תמונת שמיים עוצמתית וייחודית המאופיינת בשינויים דרמטיים בדינמיקה האנושית ובזו של הטבע, כהר געש שעוד רגע ויתפרץ.

נדב נדלר
יועץ ומנחה לפסיכו- אסטרולוגיה,אסטרולוגיה ככלי טיפולי. עושה מפות אסטרולוגית ומלמד קורסים את השיטה של קריאה טיפולית דרך מפת לידה.
יועץ ומנחה לפסיכו- אסטרולוגיה,אסטרולוגיה ככלי טיפולי.מפרש מפות אסטרולוגית ומלמד בקורסים את השיטה של קריאה טיפולית דרך מפת לידה.
נדב נדלר- פסיכו אסטרולוגיה
תל אביב
0528674708
קישור לאתר
רוחניות - אסטרולוגיה
תאריך: 14/8/2011
תגיות:   אסטרולוגיה    הורוסקופ    התאמת מזלות    טיפול    מטפלים    מזלות    כוכבים    יעוץ    פסיכולוגיה    פסיכו    מחאה    צדק חברתי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום רוחניות - אסטרולוגיה

התעוררות / נדב נדלר
מהו המכנה המשותף של כל המהפכות המתרחשות בעולם ? מי מניע ומביים את השינויים הללו ? אני מזמין אתכם להצצה אל מאחורי הקלעים של מנהיגי המהפכה האמיתיים
התאמת מזלות / נדב נדלר
על התאמה בין מזלות לפי הגישה הפסיכו-אסטרולוגית.
'הארת שולים' / נדב נדלר
ניתוח ופרשנות אסטרולוגית לסרט הישראלי- 'הערת שולים'.
כמה מילים על שיקוף והדהוד ! / בני מרגליות
נוכחות בוראת חיים !
מרקורי- כוכב התקשורת / נדב נדלר
מאמר שמסכם את פעילותו של מרקורי, שליט התקשורת והשכל במפת לידה, חשיבותו ותפקידיו.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים