מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מנשא לתינוק

מנשא לתינוק

/ LoadSEO SEO

מה חשוב במנשא לתינוק

הגיע היום הגדול. זה עתה תינוקך יצא לאוויר העולם ואת הפכת לאמא. החוויה המשותפת שלך ושל ילדך רק מתחילה. זהו תהליך ארוך ומרגש, רווי עליות ומורדות של שמחה ובכי בו תגלי ששניכם מתפתחים יחדיו, את כאישה ואמא והוא, כיצור נפלא בעולם. מנשא לתינוק שזה עתה נולד יכול להקל על הרך ועליך ולהעצים את החוויה המשותפת של שניכם. ההחלטה לרכוש מנשא לתינוק יכולה להיות החלטה לא פשוטה הטומנת בחובה שיקולים מגוונים ושונים, שחלקם מונעים ע"פי תפיסות עולמך. אולם, יחד עם זאת, בבואך לרכוש מנשא לתינוק חשוב שתתייחסי לכמה היבטים מרכזיים.

מנשא לתינוק התומך בהתפתחות תקינה ובריאה

אין עוררין על כך שבשנות חייו הראשונות של פעוט, התפתחותו המוטורית, השכלית והרגשית היא המהירה ביותר בימי חייו. למרות שתהליך ההתפתחות הוא טבעי, חשוב מאד לתמוך בו ולחזקו. כבר לפני שנות ה- 80 של המאה הקודמת הבינו את הקשר בין התפתחות הילד ובין המגע והקירבה לקרובים לו. השימוש במנשא לתינוק מאפשר מגע וקירבה מתמשכים עם התינוק תוך המשך בחיי היומיום. את עוסקת בפעילויות היומיום וילדך חווה אותן איתך ודרכך.

כפי שנשיאה תקינה של תינוק על הידיים מתבצעת תוך תמיכה בראשו ותמיכה בישבנו, כך חשוב שתבחרי גם במנשא לתינוק התומך בשתי נקודות חשובות אלה. חשוב לבחור מנשא לתינוק שתוכנן מראש לתמוך בצוואר ובראש. תמיכה זמנית אינה מתאימה לתינוקות רכים ולעיתים מפריעה ומגבילה את תנועת הראש והצואר של תינוקות גדולים יותר. התמיכה בישבן מפחיתה באופן משמעותי את הלחץ מתחתית רצפת האגן ומאפשרת התפתחות תקינה של הגב והגפיים התחתונות. מנשא לתינוק בו משקלו של הילד תלוי על מפשעתו ורגליו משתלשלות מטה אינו בריא בגלל הלחץ שמפעיל המשקל על תחתית רצפת האגן של התינוק. מנשא לתינוק השומר על התפתחות בריאה של הגב והגפיים התחתונות אינו חייב לקבע לתנוחת רגליים אחת. נהפוך הוא, אי היכולת של התינוק להניע את מפרק הירך לאורך שעות ארוכות יכול גם להזיק לו. במנשא לתינוק את יכולה לשאת את ילדך ברגליים מכורבלות, בתנוחת צפרדע או עם רגליים למטה, כל עוד קיימת תמיכה שמונעת את התליה מהמפשעה. הבחירה בתנוחה הרצויה תלויה בשלבי התפתחות התינוק ובהרגשת הנוחות של שניכם.

מנשא לתינוק - הנוחות שלו ושלך

הנוחות היא שיקול מרכזי בבחירת מנשא לתינוק. אתם הולכים לבלות הרבה זמן ביחד, בבית או מחוצה לו. מחקרים רבים שנעשו בעולם מצביעים על כך שתינוקות השוהים זמן רב במנשא לתינוק בוכים פחות. הקרבה להורה הנושא מעוררת בהם תחושת בטחון ויכולת האינטראקציה שלהם עם העולם גדולה יותר. מנשא לתינוק מיועד גם בשביל ילדך וגם בשבילך וצריך להיות נוח לשניכם. את צריכה להרגיש שתינוקך צמוד אליך, שתנועותיך אינן מוגבלות ושאת יכולה לשאת את משקלו לאורך זמן. חשוב שתוודאי שמערכת תמיכת הכתפיים של המנשא תהיה מודולארית וניתנת לשינויים ע"פ מבנה גופך, ושכאשר תינוקך מגיע למשקל שכבר מכביד עליך, תהיה לך האפשרות להעבירו לנשיאת גב, כפי שנהוג לשאת משקלים כבדים. העברת תינוקך לנשיאה אחורית במנשא לתינוק תאפשר לך נוחות נשיאה לאורך זמן רב יותר וגם תאפשר לך לפנות את חזית הגוף לפעולות יום יום שונות. כיצד תדעי אם נוח לילדך? מהר מאד תגלי שכשתינוק לא מרגיש בנוח הוא פשוט בוכה ובוכה. סביר להניח שאם תינוקך חש בטוב והוכנס בצורה הנכונה למנשא, הוא יהיה רגוע ונינוח ואף מהר מאד יירדם. כדאי לנסות כל מנשא לתינוק בזמן שילדך רגוע ונינוח.

בטיחות המנשא

בבואך לבחור מנשא לתינוק, חשוב מאד שתוודאי שהמנשא בטיחותי. חשוב שהלבישה וההורדה של התינוק במנשא יהיו בטוחים. במנשאים שונים, ישנן דרכים שונות לאבטח ולהעמיס את הילד למנשא. מנשא לתינוק המאפשר אבטוח של הפעוט לפני העמסתו מבטיח שליטה מלאה, פשוטה ובטוחה בתהליך ומסיר חשש שמא ''עשיתי משהו לא נכון''. בנוסף,חשובה הבטיחות בזמן שהות התינוק במנשא. למרות שבישראל אין תקן רשמי למנשאים, רצוי שתבדקי האם חלקי המנשא עברו מבחני תקן. ראשית, בדקי את איכות החומרים ממנו עשוי המנשא. מנשא לתינוק צריך להיות עשוי מבדים איכותיים ונושמים וצבוע בצבעים שאינם רעילים. האבזמים צריכים להיות של חברה ידועה שמוצריה עומדים בתקנים. כמובן שאין להשתמש במנשא לתינוק כאשר הוא או אחד מחלקיו קרוע או שבור.

שימוש במנשא לתינוק לאורך זמן

אם תבדקי היטב, תגלי שרבות מהמשתמשות במנשא לתינוק, כבר קנו יותר ממנשא אחד בעבר. הסיבה לכך נעוצה במספר גורמים. מנשא לתינוק יכול להיות נח מאוד בזמן הנשיאה עצמה, אך אם קשה ללובשו או להורידו, סביר להניח כי ימצא את מקומו אי שם בתחתית אחת המגירות בביתך. מנשא לתינוק בו מאבטחים את הילד למנשא לפני העמסתו הוא אידאלי ללבישה פשוטה וקלה אפילו מאחור. בנוסף, חשוב שמנשא לתינוק יהיה דינמי ויתאים את עצמו לשינוי בגודל ולשלבי ההתפתחות של התינוק. בתחילה, מיד לאחר הלידה, אנחנו רוצות מנשא לתינוק שמאפשר לתינוק להיות מכורבל מלפנים עם קשר עין תמידי. לאט לאט, התינוק צומח ונפתח, מתחיל לשאת את ראשו, מתעניין בסביבתו ויכול לפשק את רגליו בנוחות. בשלב זה מומלץ להשתמש במנשא לתינוק המאפשר נשיאה על הגב. תינוק שמכביד מאוד על הגב שלך מלפנים יכול להיות ממש קל כנוצה במנשא לתינוק שמאפשר נשיאה אחורית. לעיתים, ישהה ילדך במנשא זמן רב ולשם כך חשוב שיהיה לך מנשא לתינוק שלא מקבע את איבריו. אם ילדך יוכל לנוע עם המנשא, להניע את כתפיו או לישר ולפסק את רגליו, הוא יוכל להשאר בו שעות ארוכות. ובל נקפח גם את כל אלו שרוצים לעזור. בן הזוג, אמא שלך, החמה או חברה טובה. מנשא לתינוק שמתאים לכל מידה יוכל לשמש את כולם בהתאמה מקומית ומהירה. מנשא לתינוק צריך להיות עשוי מחומרים עמידים. אם הוא גמיש, חשוב שישאר גמיש באותה מידה לאורך זמן ולא יתרופף. הבדים, הרצועות והאבזמים חייבים להיות באיכות גבוהה ולהחזיק מעמד בשימוש יומיומי. שימוש לאורך תקופה ארוכה במנשא לתינוק משרת עיקרון אקולוגי חשוב והוא שימוש חוזר וצימצום בצריכה.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
בית ומשפחה - כללי
תאריך: 10/8/2011
תגיות:   מנשא לתינוק    מנשאים לתינוק    מנשא    מנשאים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - כללי

משלוח פרחים: פריחת האהבה / אביב יועצים
באמצעות משלוח פרחים תוכלו לשגר זר פרחים מקסים ולעשות למישהו את היום. בין כל סידורי הפרחים באתר האינטרנט תמצאו מן הסתם סידור שידבר הישר אל ליבו של האדם שאתם רוצים לשמח ויתאים למאורע מרגש...
שקיות ניילון ושקיות פחים / gidi didi
ישנם סוגים רבים של שקיות ניילון ושל שקיות פחים. שקיות ניילון באיכויות שונות ובצבעים ובגדלים שונים. וכמובן שקיות נייר או בד.
מנשא לתינוק / LoadSEO SEO
אם תבדקי היטב, תגלי שרבות מהמשתמשות במנשא לתינוק, כבר קנו יותר ממנשא אחד בעבר. הסיבה לכך נעוצה במספר גורמים. מנשא לתינוק יכול להיות נח מאוד בזמן הנשיאה עצמה
הפעלות לילדים בבית / LoadSEO SEO
הפעלות לילדים בבית הן יצירתיות, מגוונות וכמובן מהנות. הפעלות לילדים מותאמות ע"פ חתך גילאים ויוצרות שיתוף פעולה בין הילדים. עבודה עם נייר, חרס, פסיפס ועוד
הפעלות לילדים קטנים / LoadSEO SEO
הפעלות לילדים קטנים יכולות להיות מגוונות במיוחד ומחולקות לטווח גילאים. הפעלות לילדים כוללות בין היתר משחקי כדור, פאזלים, פלסטלינה, עבודה בבצק ועוד....
הפעלות חברתיות לילדים / LoadSEO SEO
הפעלות חברתיות לילדים בקדמה אמנויות כוללות מגוון פעילויות יצירתיות בנושאים מגוונים. הפעלות לילדים מתאימות לבתי ספר, קבוצות קטנות וגדולות, לקייטנות ועוד
הפעלות לילדים בפורים / LoadSEO SEO
הפעלות לילדים בפורים הן חגיגה אחת גדולה. הפעלות לילדים בפורים מתבצעות בקניונים, בבתי ספר, במתנסים ועוד. קדמה אמנויות מציעה הפעלות לילדים במגוון פעילויות
סדנאות הפעלות לילדים / LoadSEO SEO
סדנאות הפעלות לילדים מאפשרות לחגוג מגוון אירועים בשלל פעילויות כגון ימי הולדת, הפעלות לבתי ספר וכד'. הפעלות לילדים מציעות גם ערך מוסף כגון הערך החינוכי
טבעות יהלומים מעוצבות / LoadSEO SEO
טבעות יהלומים מעוצבות בסגנון ייחודי. האמן משה מוסרי יוצר טבעות יהלומים מעוצבות מדהימות. עיצוב מיוחד במינו לאנשים מיוחדים במיוחד - התחדשו כבר עכשיו בתכשיט!
כסאות מחשב לבית - לשמור על הגב / ד"ר גב
ישיבה ממשוכת בכסאות שמעוצבים לא כראוי יכולה לגרום לפציעות בשרירים ולכאבי גב, בגלל תמיכה לא מספקת לגוף היושב.במאמר כמה נקודות שכדאי להתחשב בהן כאשר בוחרים כסאות מחשב לבית או כסאות משרדיים למקום העבודה.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים