מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מטמון המאה

מטמון המאה של התנועה הקיבוצית

/ טלי מחלב

מטמון המאה של התנועה הקיבוצית - מסע בין קיבוצים  מאת: טלי מחלב.

התנועה הקיבוצית חוגגת מאה שנים, והמשחק "חפש את המטמון" בניצוחו של החידונאי הלאומי יוצא לדרך. מצטרפים לקבוצת הפייסבוק של התנועה הקיבוצית ויכולים לזכות בפרס הגדול ביותר בתולדות חמיצר.

מי אתה דן חמיצר?
דן חמיצר הוא טייס, אמן, סופר ישראלי, אך מוכר על פי רוב כחידונאי מבריק. כשאני מבקשת מחמיצר להגדיר את עצמו הוא שותק שתיקה קצרה, שהופרה בחיוך רפוי, ומסביר לי בצניעות שהוא לא נוהג להגדיר את עצמו. "אני לא אוהב את כל הכותרות ולא מאמין בתארים."
האיש שהפך את שמו לביטוי שגור, בכלל לא חלם להיות חידונאי והגיע לתחום ממש במקרה. "לא עניינו אותי חידות", הוא מסביר. "הייתי בכלל טייס. פעם באנגליה, ראיתי משחק מטמון מדהים, שכל אנגליה השתגעה אחריו. מיד אמרתי, זהו זה! זה בשבילי! משם הכל התגלגל. החלטתי לפתח חידה שכולה דמיון ואסוציאציות, כזו שניתן לשלוט בה".
 

מטמון המטמונים – מטמון ה100
לאחר שנים ארוכות בהן הגיש חמיצר פינות ברדיו, השתתף בתוכניות טלויזיה והגה מאות משחקי מטמון מבריקים, שהוציאו את המדינה ואת אזרחיה משלוותם ומביתם, נראה שחמיצר כבר עשה הכל, שאין מה לחדש. אבל אז, מגיע חמיצר לתנועה הקיבוצית. במלאת מאה שנה לתנועה, הוא מחבר כתב חידה אינטרנטי, יחיד מסוגו. המשתתפים במשחק יגלשו לאתר מטמון ה100 (www.matmon100.co.il), שיעלה לאוויר ב-21.7, במקביל לפעילות בקבוצת הפייסבוק שהוקמה במיוחד לשם המשחק, ב- Facebook ובשילוב סיורי שטח בקיבוצים הפזורים בארץ. נשמע מפתיע? קחו נשימה, ממשיכים! פרט לצמד מילות האוצר שישוגרו במסרון סלולרי ויזכו את הפותר המאושר בפרס הגדול, יוכלו לזכות המשתתפים שיענו נכונה על חידות הביניים בפרסים שבועיים יקרי ערך. 
על פי ניסיון העבר מבטיח לי חמיצר שכתב החידה יעסיק את ראשיהם ורגליהם של אלפי ישראלים במהלך הקיץ הקרוב. מי שיחפש אחר המטמון בתבונה, יהפוך אבני דרך בנחישות וידבוק במטרה לאורך כל המשחק, יזכה את כיסו בפרס הגדול ביותר בתולדות חמיצר, בשווי עשרות אלפי שקלים! וזה, איך לומר, מרגש.
כל אחד יכול לזכות
חמיצר מודע לעובדה שהמתמודדים במשחק יכולים לשתף מידע, לעזור זה לזה ולהתייעץ בין כותלי הרשת החברתית. זה לא מטריד אותו כלל וזה בהחלט לא מה שיגרום לו להפוך את החידה למתוחכמת יותר או קשה לפיצוח. להיפך, חמיצר משדר עסקים כרגיל והוא נראה מרוצה ובטוח בעצמו. "פעם היו פורומים סביב כתבי החידה והיום זה הפייסבוק. אין ספק שאם עובדים יחד מגיעים לתוצאות הרבה יותר טובות, מהירות ונכונות. אבל, אני מתייחס לאנשים כאנשים ולמוחות כמוחות." הוא מסביר.
כשאני שואלת אותו אם גחלת התשוקה החידתית עדין בוערת בו, גם אחרי שנים ארוכות של עשייה, הוא חושב לרגע, תוך שהוא מזדקף מעט מכיסאו, מעביר את ידו על שיערו המאפיר, כאילו מזמין אליו את המילים הנכונות, ומשיב: "אני תמיד נהנה להניע אנשים לקריאה ולחשיבה. זה תמיד כיף לגרום לאנשים להגיע למקומות שללא החידה הם מעולם לא היו מגיעים אליהם."
הוא משוכנע שבכדי להצליח במשחק דרושים דבקות, נחרצות ועקשנות. "אין שום קשר בין השכלה לבין היכולת לפתור חידות, כל אחד יכול להשתתף במשחק מחפשים את מטמון ה-100". הוא מסכם. לא יודעת מה איתכם, אני כבר עשיתי לייק.

מפת כתב החידה – מטמון ה100
 
 
 
טלי מחלב
חידון התנועה הקיבוצית
חידון התנועה הקיבוצית
הודעות לעיתונות - פרסום ושיווק
תאריך: 22/7/2010
תגיות:   חמיצר    דן חמיצר    חידון    חידונים    מטמון    קיבוץ    קיבוצים   


פרסומות

פרסים
ריכוז מבצעים, תחרויות והגרלות באינטרנט - הדרך הפשוטה לזכות בפרסים
פרסים
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום הודעות לעיתונות - פרסום ושיווק

מטמון המאה של התנועה הקיבוצית / טלי מחלב
התנועה הקיבוצית חוגגת מאה שנים, והמשחק "חפש את המטמון" בניצוחו של החידונאי הלאומי יוצא לדרך. מצטרפים לקבוצת הפייסבוק של התנועה הקיבוצית ויכולים לזכות בפרס הגדול ביותר בתולדות חמיצר.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים