מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

חברות בתחום היעוץ

ייעוץ שיווקי: על החברות העוסקות בתחום הייעוץ

/ אביב יועצים

ייעוץ שיווקי: על החברות העוסקות בתחום הייעוץ

 

אנשים אשר מעניקים ייעוץ שיווקי, כלומר יועצי שיווק, הם אנשים שמטרתם לעזור ללקוחותיהם להבין את טבע השוק שבו הם מנסים לעשות עסקים. המטרה של חברות יעוץ שיווקי מסוג זה הנה לסייע ללקוחותיהם בזיהוי השווקים המתאימים לשיווק העסק שלהם, להחליט כיצד להגיע אל השווקים הללו בצרה יעילה, וללמוד כיצד להגדיל את המכירות של הלקוחות בתוך השווקים הללו.

חברות ייעוץ שיווקי יכולות לעצב עבור ללקוחותיהם קמפיין שיווקי מלא, או לתת ייעוץ שיווקי למחלקת השיווק הקיימת של הלקוחות. חברות של יעוץ שיווקי מכינות ומבצעות תוכניות ואסטרטגיות עבור הלקוחות שלהם, במטרה לעזור להם למכור מוצר או שירות מסויימים. חברות פרסום אינן זהות לחברות ייעוץ שיווקי, משום שפירסום הנו רק חלק אחד מהמכלול הכללי של השיווק. המכלול הכללי של השיווק מתייחס גם לקביעת המחיר של המוצר, לעיצוב האריזה שלו, להפצה שלו, לקידום המכירות של ולמכירות שלו בפועל. המכלול השיווקי תלוי גם בתעשייה בה מיוצר המוצר או השירות, בקהל היעד של המוצר ובמוצרים או השירותים הנוספים שהחברה מציעה. לכן, עבודתן העיקרית של חברות ייעוץ שיווקי הנה לייעץ ללקוחות לגבי האסטרטגיה הטובה ביותר, שתעזור להם למכור את המוצר או השירות שלהם.

ההבנה של התנהגותם של קהל הצרכנים, כלומר- מה יכול לגרום להם לפעול בצורה הרצויה לחברה ולרכוש את המוצר שלה, הנה מיומנת הכרחית עבור חברות ייעוץ שיווקי. חברות ייעוץ שיווקי מקצועיות חייבות להיות מסוגלות לזהות קהלי יעד מתאימים עבור כל מוצר או שירות, וחייבות לדעת כיצד להגיע אל כל קהל באמצעות דרכי תקשורת משכנעות. אנשים אשר עובדים בחברות ייעוץ שיווקי, חייבים להיות בעלי דמיון ומעוף ובעלי ידע וניסיון רבים, כדי למצוא עבור כל חברה דרכים חדשות לעיצוב ושיווק המוצר או השירות שלה.

יעוץ שיווקי נחשב לעסק יצירתי מאוד, מאחר שהוא מחייב העלאת רעיונות חדשים ורעננים על בסיס יומיומי כמעט. חברות ייעוץ שיווקי חייבות להיות בעלות חשיבה פרקטית אך מלאת דמיון, משום שתחום השיווק מתבסס במידה שווה על דמיון ועל תוצאות בשטח. חברות שונות שוכרות חברות של יעוץ שיווקי בתקווה לקבל את התוצאות הטובות ביותר שתקציב השיווק שלהם יכול להשיג. בכל חברת ייעוץ שיווקי יכולים להיות אנשים אשר מתמחים בתחומים שונים, כמו למשל שיווק רישתי או שיווק טלפוני, לכן כל לקוח יקבל את העזרה הספציפית המתאימה לו. חברות ייעוץ שיווקי רבות מתמחות גם בכתיבת פרסומות (קופירייטינג) ובעיצוב אתרים, ומציעות את התחומים הללו כעוד שירות שלהם. חברות יעוץ שיווקי גדולות יכולות גם לכלול מחלקות שונות, כמו למשל שירות לקוחות, הפקה, הפצה ומחלקת קריאייטיב- כלומר מחלקה שתפקידה הוא להתרכז בצד היצירתי יותר של השיווק. ישנם גם אנשים אשר מעניקים ייעוץ שיווקי באופן פרטי, אך גם במידה והלקוח פונה לחברת ייעות שיווקי- הוא מקיים תקשורת עם קבוצה קטנה של אנשים (מנהל תיקי הלקוחות, מנהל השיווק ומנהל הקריאייטיב, למשל)- ולא עם חברה גדולה ללא פנים.

גם חברה שיש לה את המוצר או השירות הכי טובים בשוק, לא יכולה להצליח אם היא לא מצליחה לעורר את מודעות הציבור למוצר או השירות הזה. חברות יעוץ שיווקי הן אלו אשר יכולות לקחת את החלום של החברה- ולהפוך אותו למציאות.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
עסקים - מכירות
תאריך: 31/7/2011
תגיות:   יעוץ שיווקי    ייעוץ שיווקי       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - מכירות

ייעוץ שיווקי: לכוון את הפוקוס / אביב יועצים
במאמר זה נבחן את אחת הסיסמאות שכמעט אין חברת ייעוץ שיווקי שלא עושה בה שימוש. הסיסמא אומרת (בדיוק או בערך): "אנו נסייע לך לבדל את העסק שלך מהמתחרים ולהתבלט מעל כולם". האומנם מדובר בדרך פעולה חכמה?
ייעוץ שיווקי: עצת אחיתופל / אביב יועצים
כשאתם מקבלים עצה זו אח אחרת בנושא ייעוץ שיווקי, אתם קודם צריכים לשאול את עצמכם – האם האדם הנותן לכם אותה מבין דבר וחצי דבר בתחום העיסוק שלכם? ייעוץ שיווקי אמיתי יינתן לכם מפי חברה שמתמחה בתחום.
ייעוץ שיווקי: לשאוף מעלה / אביב יועצים
האם העסק שלכם מדשדש לאחרונה? האם אין תנועה של לקוחות ואף אחד לא מתעניין במה שיש לכם להציע? האם פנקס החשבונות יושב בצד, גלמוד, מעלה אבק? במידה ועניתן כן על השאלות האלו, אולי גם אתם צריכים ייעוץ שיווקי.
ייעוץ שיווקי: לפקוח עיניים לעולם חדש / אביב יועצים
לפעמים קורה שבתור בעלים של עסק, כבר אין לנו ממי ללמוד, אנחנו דורכים במקום. מטרתו של ייעוץ שיווקי הוא ליעל את העסק שלנו ולהצביע לנו על כיוונים שונים שבכלל לא הקדשנו להם מספיק מחשבה.
ייעוץ שיווקי: כשזמן הוא כסף / אביב יועצים
יועץ שיווקי פנימי מתוך החברה תמיד יעמוד לשירותי החברה, אז למה בעצם לקחת שירותים של חברה חיצונית? במאמר זה נסביר מדוע כדאי לקחת חברה חיצונית ומהם הסיכונים שבייעוץ שיווקי פנימי מתוך החברה עצמה.
האם אתם מפלחים את השוק שלכם / דני קרני
עד סוף שנות ה 80 כל מותג של רכב כוון לשוק מסוים - קדילק, מרצדס, סוברו, סוסיתא - כל מותג במחיר מסוים, באיכות, בגודל, בעיצוב, - אלו בנו את המכונית כמכוונת לשוק מסוים, אותו אנו מגדירים כפלח שוק.
ייעוץ שיווקי: על החברות העוסקות בתחום הייעוץ / אביב יועצים
אנשים אשר מעניקים ייעוץ שיווקי, כלומר יועצי שיווק, הם אנשים שמטרתם לעזור ללקוחותיהם להבין את טבע השוק שבו הם מנסים לעשות עסקים.
ייעוץ שיווקי: כמה טיפים לעוסקים בתחום השיווק / אביב יועצים
הטיפים הטובים ביתר שאפשר לתת לחברות של ייעוץ שיווקי מדברים על הנושאים של אסטרטגיות שיווק אישיות, יצירת תוכניות שיווק ייחודיות והבנת דרך חשיבתם של הצרכנים.
ייעוץ שיווקי: כיצד לבחור חברה בצורה נכונה / אביב יועצים
ייעוץ שיווקי מקצועי מאפשר לחברה לתת יותר פוקוס לפיתוח המוצרים שלה ולתפעול הכללי שלה. ייעוץ שיווקי מקצועי מייעל את עבודתה של מחלקת השיווק ומקל עליה.
ניהול תהליך מכירה יעיל / עוזי פלג
הליך מכירה יעיל הוא מהלך נחוץ וחיוני בכל פעילות עסקית, בנושא פורסמו מאמרים רבים והנושא הוצג והודגש באופנים שונים, במאמר הזה הועלו נקודות שונות כולל טיפים, הכול מנקודת ראות והתנסות אישית של כותב המאמר.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים