מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

דיונים בבית המשפט

עשה ואל תעשה בדיונים בבתי משפט

/ מירי כהן

עשה ואל תעשה בדיונים בבתי משפט

 

אם אתם עומדים להופיע בבית משפט ,חשוב להקפיד על מספר כללים שעל פניו נראים חסרי משמעות, אולם יתכן ואי עמידה בהם  עלולה לגרום לכם לנזק ואפילו תגרום למתן החלטה שתהיה לכם למורת רוח  ותגרום לכם עוגמת נפש רבה.

ברור וגם מובן מאליו שכאשר אתם מוזמנים לדיון ,אתם מתרגשים וחוששים וגם מאד מפוחדים מעצם המעמד עצמו וגם מעצם התמודדות ועצם העמידה מול הצד שכנגד.

 

כללי התנהגות לפני הדיון

 

 1. להתלבש ולהראות מסודר ונקי. עדיף לא להגיע עם לבוש פרובוקטיבי וצעקני מדי וטוב יהא אם הלבוש יהיה צנוע . בל נשכח כי השופט הינו אדם אשר רואה הכול ושם לב גם לפרטים הקטנים.

 

 1. להגיע בזמן לדיון ואפילו כדאי להקדים מעט . השופטים אינם אוהבים שמאחרים לדיונים היות וזמנם יקר . הגעה מוקדמת גם מאפשרת לכם להסדיר את פעימות הלב ולהירגע מעט, עד שמגיע זמן הדיון שלכם .

 

 1. קחו בחשבון שתאלצו להמתין מחוץ לאולם עד שהדיון שלפניכם יסתיים ולעיתים המתנה זו אורכת מעל הזמן הסביר ועלולה לגרום להגברת המתח ולכן מומלץ למי שמאד מתרגש ולחוץ ליטול "רסקיו" להרגעה.

 

 1. שאלו את עורכי הדין שמייצגים אתכם את כל השאלות שאתם רוצים לדעת וודאו שאתם באים מוכנים לדיון . שאלו האם ומתי תוכלו לדבר ואם בכלל טוב הדבר אם לאו.

 

כללי התנהגות באולם המשפט

 

 1. תמיד כמובן עדיף להגיע להסכמות עם הצד שכנגד, כדי שלא תמצאו את עצמכם מופתעים במהלך הדיון מדברים שכלל לא חשבתם עליהם ואפילו עו"ד שלכם לא העלה בדעתו שעלולים לקרות.

 

 1. נכנסתם לאולם המשפט ,ברכו את השופט בברכת בוקר טוב, צהרים טובים או שלום, הדבר יעיד על מהותכם ועל הכבוד שאתם רוחשים לבית המשפט ולשופט.
 2. שבו בשקט ואל תדברו בזמן הדיון ,הדבר יכול להכעיס את השופט ואפילו לגרום לסילוקכם מהאולם.

 

 1. אל תתפרצו לדברי השופט ,או לדברי הצד שכנגד תנו כבוד גם לצד השני אפילו אם הוא שנוא נפשכם . תנו כבוד גם לעו"ד של הצג שכנגד ,הוא בסך הכול עושה את עבודתו.

 

 1. פנו לשופט בכבוד ובמילים כמו :"כבודו" –או "אדוני", או אם זו שופטת "כבודה" או "גבירתי ".

 

 1. שבו באולם המשפט באופן מכובד ולא בצורה שתפגין התנהגות מזלזלת או חסרת כבוד.

 

 1. אם תרצו לדבר התייעצו עם עורכי הדין שמייצגים אתכם ובקשו את רשות בית המשפט לדבר . לא תמיד כדאי שתדברו, היות וכל מילה נרשמת בפרוטוקול הדיון ויתכן שדבריכם עלולים לגרום לכם יותר נזק מאשר תועלת .

 

 1. אם את בכל זאת מדברים וטוענים את טענותיכם ,דברו לאט וברור, כדי שהקלדנית תוכל לעמוד בקצב הכתיבה ותכתוב כל מילה שלכם.

 

 1. לא כדאי להתנהג בגסות רוח כאשר הדברים אינם מתקדמים לפי רצונכם וגם לא כדאי לעשות פרצופים או ללגלג על הצד שכנגד ,אילו דברים שמותירים רושם מאד רע של השופט כלפיכם ,עניין שיכול להחמיר את המצב.

 

 1. נהגו בכבוד ובדרך ארץ כלפי עורך הדין של הצד שכנגד וגם כלפי הצד השני מבלי להתפרץ לדברים .

 

 1. זכרו כי לעיתים כדאי וחשוב שתדברו ותביעו את עמדתכם ,כדי ששתיקתכם לא תחשב כהסכמתכם או כהודאה בדברים שנאמרו . היו עירניים לדברים שנאמרים גם אם אלה אינם מובנים לכם לעיתים ,תוכלו לרשום פתק לעו"ד שמייצג אתכם לבקש הבהרות.

 

 1. בתום הדיון הודו לשופט על זמנו וברכוהו בהמשך יום נעים .

 

 

בהצלחה ובכבוד בדרכיכם

מירי כהן עו"ד

מירי כהן
מנהלת משרד כעשר שנים ומשמשת כיועצת משפטית ברשת חברתית "הלב" למשפחות חד הוריות.
מנהלת משרד כעשר שנים ומשמשת כיועצת משפטית ברשת חברתית "הלב" למשפחות חד הוריות.
עו"ד מירי כהן ושות'
מרכז גישור לעסקים ועינייני משפחה
הגעתון 14
נהריה
04-9925057
04-9928852
קישור לאתר
חוק ומשפט - יעוץ משפטי
תאריך: 27/7/2011
תגיות:   ייצוג    החלטה    דיונים    בית משפט   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - יעוץ משפטי

עשה ואל תעשה בדיונים בבתי משפט / מירי כהן
אם אתם עומדים להופיע בבית משפט ,חשוב להקפיד על מספר כללים שעל פניו נראים חסרי משמעות, אולם יתכן ואי עמידה בהם עלולה לגרום לכם לנזק ואפילו תגרום למתן החלטה שתהיה לכם למורת רוח ותגרום לכם עוגמת נפש רב
הקלף החזק שלכם מול כל ערכאה / לילך כהן
כל משחק קלפים שהוא, הרי שהסיכויים לנצח עולים בצורה חדה. החיים אינם משחק קלפים אך לעולם לא מזיק למצוא את הקלף החזק ה"מטאפורי" שבעזרתו ניתן לנצח בכל הליך משפטי שאליו אתם נדרשים או שאותו אתם יוזמים.
עורך דין מומחה - יוסף אלברק / לילך כהן
נת ישראל יש דרישות שונות להסמכה של בעלי מקצועות שונים, ובמיוחד של בעלי מקצועות חופשיים. אך מעבר לתעודות הממוסגרות לראווה בכל משרד, יש חשיבות עצומה למומחיותו של בעל המקצוע שמציע לכם את שירותיו.
הפרת הבטחת נישואין האם מזכה בפיצויים? / מירי כהן
האם אישה שבן זוגה הבטיח לה נישואין יכולה לתבוע אותו כאשר הפר את הבטחתו זו והותירה עם כאב לב גדול ועוגמת נפש ? שאלה זו הגיעה לפתחו של בית המשפט והנה ההחלטה פה לפניכם:
איך לבחור עורך דין המתאים ביותר לניהול התיק? / שני ליבמן
איך לבחור עורך דין המתאים ביותר לניהול התיק? כיצד לוודא שעו"ד אכן מתמחה בתחום הספציפי? למה לא לסמוך על עורך דין שמבטיח הצלחה מוחצת בפגישה ראשונה? כלים מעשיים לבחירת עורך דין נכון.
חוק התקשורת / נועם קוריס
תיקון 40 לחוק התקשורת הכניס את סעיף 30(א) אל החוק. הסעיף מוכר כחוק דואר הזבל או חוק הספאם
גרפולוגיה משפטית / חנה קורן
רבים שוגים בהנחה שכל גרפולוג יכול להופיע כעד מומחה בבתי משפט. למעשה, כל אחד יכול להופיע כ"עד מומחה", אך השאלה הינה כיצד תתקבל העדות שלו ומה יחשבו השופטים.
מדוע חשוב שכל אדם יערוך צוואה? / מירי כהן
בימינו אנו נתקלים באי וודאות לגבי המציאות הסובבת אותנו ואי אפשר לדעת מה יקרה לנו מחר או אפילו עוד כמה דקות . לכן צוואה היא מסמך אשר מתאר את כל מאווינו ורצונינו ,לאחר לכתנו מהעולם באופן שאנו מצווים לה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים