מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

קונסטרוקציות

קונסטרוקציות

/ אורי ג
קונסטרוקציות
 
קונסטרוקציות הם למעשה מתקנים הנבנים כדי לשמש בסיס למבנים מאסיביים במיוחד, כגון גורדי שחקים או גשרים. קונסטרוקציות עשויות ממתכות חזקות, ולכן יכולות לשמש בסיס יציב למפעלי בנייה עצומים כל כך. בטון הוא החומר שמשמש בדרך כלל לבנייה של מבנים רגילים, אך כשמדובר על גורדי שחקים, בטון זה לא פתרון טוב, כי הוא לא מסוגל לשאת את כל המשקל העצום הזה. מסיבה זו בדיוק פונים לכיוון של מתכת חזקה, כגון פלדה.
 
כשמדברים על גורדי שחקים, אנו נזכרים כמעט באופן אוטומטי במגדלי התאומים ובגורלם הטרגי. מבנים אלו נבנו על בסיס קונסטרוקציות של מתכת, ולמעשה היו צריכים לספוג את הפגיעה שספגו ולהישאר על כנם. יש לזכור שהתאומים קרסו לא בגלל עצם הפגיעה, אלא בגלל השריפה שפרצה בבניינים. השריפה היא שגרמה להמסה של הפלדה ובסופו של דבר המבנה לא הצליח לשאת את המשקל וקרס. המעניין הוא להסתכל על כמה זמן המבנים עוד עמדו, וכמה אנשים הצליחו להינצל תודות לקונסטרוקציות החזקות של המבנים הללו. יתרה מזאת, מומחי הבנייה טוענים שהבעיה של עצם הקריסה לא נבעה מבעיות בבנייה אלא מבעיות במערכת כיבוי האש. מאז קריסת התאומים עברו כמעט עשר שנים, ולמדנו לקח מהמקרה הזה. כעת אנו יודעים שקונסטרוקציות צריכות להיות עמידות גם בפני פגיעות חיצוניות קשות מסוג זה.
 
קונסטרוקציות משמשות כאמור גם לבניית גשרים וגם מבני מתכת. המבנה הזה צריך לפזר משקלים באופן שווה על פני כל הגשר, אחרת הוא יקרוס. מתכת זה החומר האולטימטיבי להשגת המטרה הזו. בהמשך תהליך הבנייה, חומרים כמו בטון ואספלט יעזרו להשלמת כלל התפקידים של הגשר.
 
קונסטרוקציות מרכיבות את השלד העיקרי של בריכות מקורות. הבריכות הם בדרך כלל מתקנים שאמורים להיות בחוץ, אך תנאי מזג האוויר מאלצים לסגור אותם. הכוונה היא לא רק לגשם, אלא גם לשמש, השורפת את העור ואינה בריאה לחשיפה ממושכת. שחיינים מקצועיים למשל לא יכולים להיות תלויים במזג האוויר לשם האימונים שלהם ולכן זקוקים לבריכות מקורות. מכוני הכושר ומרכזי הספורט מנסים ליצור תחושה של "בריכה מכוסה הנמצאת בחוץ" ועושים זאת באמצעות קונסטרוקציה ממתכת וזכוכית שקופה.
אולי אחת הקונסטרוקציות המפורסמות ביותר היא הקונסטרוקציה של האצטדיון האולימפי בביג'ינג, היא שאפשרה לסינים להרשים את כל העולם בטקס הפתיחה המדהים, בדגש על הדלקת הלפיד האולימפי.
 
קונסטרוקציות זה משהו שאנחנו פוגשים בגני אירועים רבים. בחודשי הקיץ הגנים פתוחים, והקונסטרוקציה אינה מתבלטת בנוף, או משמשת כסוג של דקורציה. בחודשי החורף יש לה תפקיד חשוב בכיסוי האולם מפני הקור והרטיבות שבחוץ.
אורי ג
הפרופיל שלי
הפרופיל שלי
שם עסק
תל אביב
עסקים - תעשייה
תאריך: 20/7/2010
תגיות:   מבני מתכת    קונסטרוקציות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - תעשייה

כללים ושיקולי תכן לבלימת נפילת משתמשים במתקנים מתנפחים / ofer rashkes
המאמר עוסק בכללים ושיקולי תכן לבלימת נפילת משתמשים במתקנים מתנפחים
כללים ועקרונות למיקום מתקנים מתנפחים בעת הפעלתם / ofer rashkes
המאמר עוסק בכללים ועקרונות למיקום מתקנים מתנפחים בעת הפעלתם
עקרונות ושיקולי תכן ל מתקנים מתנפחים למניעת הילכדות / ofer rashkes
המאמר עוסק בעקרונות ושיקולי תכן למתקנים מתנפחים למניעת הילכדות
כללים ועקרונות לדרישות תכן לפתחי כניסה ויציאה במתקנים מתנפחים / ofer rashkes
המאמר עוסק בכללים ועקרונות לדרישות תכן לפתחי כניסה ויציאה במתקנים מתנפחים
בדיקות במתקנים מתנפחים / ofer rashkes
המאמר עוסק בכללים ועקרונות לשיטת בדיקות במתקנים מתנפחים
בחינה שנתית במתקנים מתנפחים / ofer rashkes
המאמר מפרט אופן בחינה שנתית במתקנים מתנפחים
הובלות מנוף ועבודות מנוף / אפי פרוסייטס
עבודות מנוף, שינוע והובלה ועבודות מנוף סל, אלו הם רק חלק מן השירותים ש'בנימין הובלות ומנופים' מספקת ועמידה בכל כללי הבטיחות המחמירים מעניקים לקהל הלקוחות של החברה שקט נפשי.
צביעת מתכות ליופי / זלדה חן
אף אחד מאיתנו לא אוהב לחשוב על עצמנו כאדם שטחי. הלא אנו יודעים כי לא כל הנוצץ זהב וכי מראהו של מכשיר חשמלי או של רכב אינו מעיד בהכרח על איכותו. ובכל זאת, כל מחקר בתחום השיווק מעיד על כך כי בני אדם.
גופי חימום ותרימתם לקידמה / sasha sasha
הטכנולוגיה מתפתחת ומתקדמת במשך הזמן וכך מחייבת אותנו לפעול בהתאם. למעשה אנו מונעים על ידי הקידמה.
דרכים להגדלת שטח האחסון במחסנים ישנים בעשרות אחוזים / עוזי פלג
התעשייה, השירותים, המסחר והלוגיסטיקה, במחסנים מאוחסנים מאות אלפי משטחים PALLET RACKING)). בחלק לא קטן של המחסנים, חלו במשך השנים שינויים אשר שינו למעשה את בסיס הנתונים אשר על פיהם תוכננו ונבנו המחסנים
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים