מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

נפגעי חרדה

נפגעי חרדה

/ LoadSEO SEO

נפגעי חרדה – זה יכול להיות כל אחד מאיתנו

 

נפגעי חרדה, החוו אירוע טראומתי כלשהו, שהשאיר עליהם את חותמו, יכולים להיות כל אחד, בכל גיל ובכל שלב בחיים. בין אם מדובר באירוע כמו תאונת דרכים או אפילו מלחמה, נפגעי חרדה חווים חרדות קיומיות, המקשות עליהם לנהל אורח חיים תקין ואיכותי. נפגעי חרדה פעמים רבות סובלים מלא מעט חרדה ודיכאון, המופיעים לעיתים במקביל, ואלה, אינם מאפשרים להם לחזור לשגרה, ממש כפי שהייתה לפני כן. בין אם מדובר בסוג כלשהו של חרדה, התקפי חרדה או ביטויים שונים, נפגעי חרדה חשים קושי רב בתפקוד היומיומי. אפשרויות הטיפול בנפגעי החרדה הן רבות, בהתאם למצבו של המטופל והסיבה בגללה סובל מהחרדה. פעמים רבות, ולאור האירועים אותה חווה מדינת ישראל, יש לא מעט נפגעי חרדה כתוצאה ממלחמות או אירועים חבלניים טראומתיים הנפגעים פגיעה של ממש, המונעת מהם את ניהולו התקין של אורח חייהם.

 

 

נפגעי חרדה – איך זה קורה

 

באירועים טראומתיים, בהם נתקלים נפגעי חרדה, הם חווים מצב דחק או בעיה, איתם אינם מסוגלים להתמודד או לפתור. כל המנגנונים, אותם רכשו במהלך חייהם, אינם מסוגלים לעזור להם להתמודד בעיתות מסוג זה והם נקלעים למצוקה נפשית קשה במיוחד. מצוקה זו מביאה לעלייה משמעותית במתח הפנימי והופעת סימני חרדה וחוסר יכולת לתפקד, כפי שתפקדו לפני כן. מדובר בסוג של הצפה פנימית, בה נפגעי חרדה אינם מסוגלים לעמוד או להתמודד שלעיתים, אף, מובילה למצבי הלם, פאניקה, חוסר אונים, כעס וייאוש.

 

 

נפגעי חרדה – כיצד מטפלים

 

נטייתם של נפגעי חרדה להיכנס מלכתחילה למצב דוחק, המוביל אותם לחרדה של ממש, מתקיימת במצבים מפתיעים ושאינם מוכרים. אלה, החווים במהלך חייהם באופן קבוע אירועים לא פשוטים, יחוו פחות מצבי הלם וחרדה ממשית. אולם, לעיתים קיימים נפגעי חרדה דווקא במקומות בהם האירועים הקשים מנשוא הפכו לשגרת היום. נפגעי חרדה אלה סובלים ממצבי ריגוש יתר ותגובתם, בהתאם למצב, מוחרפת עוד יותר. טיפול בנפגעי חרדה מתחיל קודם כל במתן לגיטימציה לתחושות, לפחדים. התגובות הלא נורמאליות הינן כתוצאה ממצבים לא נורמאלים, כתוצאה מאירועים חריגים במיוחד. אפשר לנהל שיחות עם נפגעי חרדה,  לתת להם לבטא את תחושותיהם ואת חרדותיהם. במצבים חרדתיים קשים אחרים, כמו חרדה חברתית או הפרעות חרדה שונות, נעשים טיפולים מורכבים יותר, הכוללים לעיתים גם את מקורן של החרדות. במקרים מסוג זה, לעומת זאת, המקור ידוע והטיפול יכול להיעשות באופן נקודתי. יש לזכור כי נפגעי חרדה יכולים להיות בכל גיל, ולכן טיפול לילד איננו בהכרח זהה לטיפול במבוגר, נפגע חרדה.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
בריאות ורפואה - בריאות הנפש
תאריך: 11/7/2011
תגיות:   נפגעי חרדה    חרדה    חרדות    חרדה חברתית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות הנפש

הפרעות חרדה / LoadSEO SEO
חרדה היא תגובה טבעית לחלוטין של הגוף למצב של התגוננות מפני סכנה. אך לפעמים החרדה יכולה להשתלט לנו על החיים ולפגוע באיכות החיים. על מנת להתמודד עם חרדה יש לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה מן השורש.
חרדה ודיכאון / LoadSEO SEO
קיים מתאם גבוה בין חרדה ודיכאון מאחר ומי מאיתנו שסובל מחרדה באופן כרוני לא יהוך לדכאוני בסופו של דבר. לכן התמודדות עם דיכאון חייבת לפתור בראש ובראשונה את בעיית החרדה.
חרדה חברתית וטיפול חברתי / LoadSEO SEO
הסיבות לחרדה חברתית הן רבות. טיפול חברתי יכול להיות טיפול יעיל בחרדה מסוג זה. זאת משום שעצם ההמצאות שלנו בחברה ועם אנשים במסגרת הטיפול מהווה התמודדות עם הגורם המאיים.
חרדה חברתית קשה / LoadSEO SEO
ככול הידוע כ- 7% מהאוכלוסיה סובלים מחרדה חברתית. צפוי גם ש- 13% ילקו בה במהלך חייהם. רבים מאלה הלוקים בחרדה חברתית חושבים כי הם היחידים שסובלים ממנה.
חרדה וסימפטומים / LoadSEO SEO
לחרדה ישנם סימפטומים רבים היכולים להתבטא בדרכים רבות. לרוב נוכל לראות סימפטומים כתוצאה מאירוע טראומטי. הסימפטומים יכולים להופיע כתוצאה מאירוע טראומתי. על כך במאמר הבא.
נפגעי חרדה / LoadSEO SEO
נפגעי חרדה פוגשים במצבים טראומטיים אותם הם לא מסוגלים לפתור. אין הם מסגלים לפתור בעזרת הכלים שרכשו במהלך חייהם את המצוקה אליה נקלעו מסיבה כזאת או אחרת.
גופנו - אוטוביוגרפיה מהלכת / נעמי בר
פסיכותרפיה גופנית מתחילה בהגדלת המודעות לגוף. לעיתים, המעבר מהנסיון לפתור בעיות ברמה הרציונאלית להקשבה לתכנים עמוקים יותר שמעורר גופנו, הינה למידה מחדש של התחברות והקשבה לעצמנו.
דמיון מודרך במודעות / אסנת בוקופצר
דרך אנחנו מאפשרים לעצמנו לחיות במודעות. הדמיון ניתן לנו כדי לאפשר לדברים לקרות. הדמיון אינו מוגבל בתבניות אמונה, או תחום על ידי זמן, מרחב או הגוף הפיסי ומאפשר לנו לגלות מה אנחנו רוצים מעצמנו, מהחיים.
אינטימיות ומערכות יחסים / נעמי בר
כולנו נעים קדימה ואחורה בין הפחד מפני נטישה ובין הפחד מפני מחנק. יש מי שנותרים בודדים, כי הם חוששים שיחנקו אותם הרגשות הקשורים ביחסי קירבה. אחרים מסרבים לנתק קשרים הרסניים.
בדידות ודיכאון / נעמי בר
האדם, כיצור חברתי, נזקק לחברתו של הזולת. יחסים בינאשיים מעניקים לאדם תמיכה,הערכה וכבוד. הזולת מגלה בנו עניין, נותן בנו אמון, מעניק לנו מידע ומסייע לנו בעת מצוקה, אם בעצה, בתמיכה או בסיוע חומרי.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים