מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

חרדה חברתית קשה

חרדה חברתית קשה

/ LoadSEO SEO

חרדה חברתית קשה – מהי וממה נובעת

 

חרדה חברתית קשה הינה סוג של פוביה, המתאפיינת בפחד קיצוני במיוחד מפני דחייה או ביקורת, היכולה להיאמר על ידי אחרים. הסובלים מהפרעת חרדה חברתית קשה חוששים ממבוכה או השפלה כתוצאה מהתנהגותם. אמנם, טבעי לחשוש לעיתים מעט, אולם חרדה חברתית קשה כוללת חששות קיצוניים במיוחד. חרדה חברתית קשה כוללת פעמים רבות גם דימוי עצמי נמוך במיוחד, חרדה ודיכאון ואף חרדה, התקפי חרדה במסגרתן של הפרעות חרדה. נפגעי חרדה, הסובלים מהפרעת חרדה חברתית קשה הינם כשבעה אחוז מכלל האוכלוסייה וברובן הן הנשים.

 

 

חרדה חברתית קשה – מי הסובלים ממנה

 

על פי בדיקות שונות שנעשו, שבעה אחוזים מכלל האוכלוסייה סובלים מהפרעת חרדה חברתית קשה ו – 13 אחוזים צפויים ללקות בה במהלך חייהם. ובכל זאת, למרות האחוזים הגבוהים יחסית, אין מידע רב עליה והיא איננה ידועה כל כך לקהל הרחב. בין אם הסובלים עצמם מהפרעת חרדה חברתית קשה שאינם מעוניינים לחשוף את עצמם ולספר על התופעה הזו או גופים נוספים שאינם מספקים מידע עליה, כל אלה הופכים תופעה קשה זו לערטילאית במידה. ולכן, רבים הסובלים מהפרעת חרדה חברתית קשה חושבים לא אחת כי הינם היחידים הסובלים ממנה. הם נוטים לשמור זאת בסוד, לא לשתף את הקרובים להם ולכן גם לא דואגים לקבלת טיפול מתאים בעזרתם של אנשי מקצוע. חשוב לזכור כי קיימות דרגות שונות של חרדה חברתית, כשהדרגה הגבוהה ביותר הינה חרדה חברתית קשה. באמצעות מבחן מיוחד, מבחן לייבוביץ', ניתן לאבחן במדויק את רמת החרדה ולגלות האם היא נכונה למקרים מסוימים (כמו למשל פחד קהל) או כללית יותר, המביאה לכדי הימנעות חברתית קיצונית.

 

 

חרדה חברתית קשה – הסימפטומים

 

ממש כמו כל חרדה אחרת, גם להפרעת חרדה חברתית קשה עשויים להיות סימפטומים גופניים, קוגניטיביים או התנהגותיים. במסגרתה של חרדה חברתית קשה יכולים להופיע סימפטומים כדוגמת פעימות לב מואצות, רעד בגוף, הזעה מוגברת, סחרחורות, הסמקה ואף קוצר נשימה. סימפטומים קוגניטיביים להפרעת חרדה חברתית קשה יכולים לבוא לידי ביטוי במחשבות אוטומטיות המתמקדות בפרשנות להתנהגות ובאופן שפיטתה במצבים חברתיים שונים. מחשבות אלו צצות בדרך כלל במסגרת סיטואציה כלשהי ולרוב אינן רציונאליות. בנוסף, במסגרת הפרעת חרדה חברתית קשה, ישנם גם סימפטומים התנהגותיים, כאמור, כמו למשל דפוסי התנהגות שונים כדוגמת קיפאון (במצבים חברתיים שונים, האדם הסובל מחרדה חברתית, לא ידבר כלל) ולעיתים גם הימנעות. מכיוון שסיטואציות חברתיות הן אלו הגורמות לרמת חרדה גבוהה, כדי להימנע מחרדה זו, האדם הסובל מהפרעת חרדה חברתית קשה ימנע מלהיתקל בה (יבחר שלא להגיע לאירועים חברתיים, למשל, וכדומה). טיפול בכל אחד מהסימפטומים האלה, ביחד ולחוד, יכול לעזור באופן משמעותי להפחית את רמת החרדה וברוב המקרים גם להעלימה לחלוטין.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected]
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected]
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected]
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
בריאות ורפואה - בריאות הנפש
תאריך: 11/7/2011
תגיות:   חרדה חברתית קשה    חרדה חברתית    חרדה    חרדות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות הנפש

הפרעות חרדה / LoadSEO SEO
חרדה היא תגובה טבעית לחלוטין של הגוף למצב של התגוננות מפני סכנה. אך לפעמים החרדה יכולה להשתלט לנו על החיים ולפגוע באיכות החיים. על מנת להתמודד עם חרדה יש לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה מן השורש.
חרדה ודיכאון / LoadSEO SEO
קיים מתאם גבוה בין חרדה ודיכאון מאחר ומי מאיתנו שסובל מחרדה באופן כרוני לא יהוך לדכאוני בסופו של דבר. לכן התמודדות עם דיכאון חייבת לפתור בראש ובראשונה את בעיית החרדה.
חרדה חברתית וטיפול חברתי / LoadSEO SEO
הסיבות לחרדה חברתית הן רבות. טיפול חברתי יכול להיות טיפול יעיל בחרדה מסוג זה. זאת משום שעצם ההמצאות שלנו בחברה ועם אנשים במסגרת הטיפול מהווה התמודדות עם הגורם המאיים.
חרדה חברתית קשה / LoadSEO SEO
ככול הידוע כ- 7% מהאוכלוסיה סובלים מחרדה חברתית. צפוי גם ש- 13% ילקו בה במהלך חייהם. רבים מאלה הלוקים בחרדה חברתית חושבים כי הם היחידים שסובלים ממנה.
חרדה וסימפטומים / LoadSEO SEO
לחרדה ישנם סימפטומים רבים היכולים להתבטא בדרכים רבות. לרוב נוכל לראות סימפטומים כתוצאה מאירוע טראומטי. הסימפטומים יכולים להופיע כתוצאה מאירוע טראומתי. על כך במאמר הבא.
נפגעי חרדה / LoadSEO SEO
נפגעי חרדה פוגשים במצבים טראומטיים אותם הם לא מסוגלים לפתור. אין הם מסגלים לפתור בעזרת הכלים שרכשו במהלך חייהם את המצוקה אליה נקלעו מסיבה כזאת או אחרת.
גופנו - אוטוביוגרפיה מהלכת / נעמי בר
פסיכותרפיה גופנית מתחילה בהגדלת המודעות לגוף. לעיתים, המעבר מהנסיון לפתור בעיות ברמה הרציונאלית להקשבה לתכנים עמוקים יותר שמעורר גופנו, הינה למידה מחדש של התחברות והקשבה לעצמנו.
דמיון מודרך במודעות / אסנת בוקופצר
דרך אנחנו מאפשרים לעצמנו לחיות במודעות. הדמיון ניתן לנו כדי לאפשר לדברים לקרות. הדמיון אינו מוגבל בתבניות אמונה, או תחום על ידי זמן, מרחב או הגוף הפיסי ומאפשר לנו לגלות מה אנחנו רוצים מעצמנו, מהחיים.
אינטימיות ומערכות יחסים / נעמי בר
כולנו נעים קדימה ואחורה בין הפחד מפני נטישה ובין הפחד מפני מחנק. יש מי שנותרים בודדים, כי הם חוששים שיחנקו אותם הרגשות הקשורים ביחסי קירבה. אחרים מסרבים לנתק קשרים הרסניים.
בדידות ודיכאון / נעמי בר
האדם, כיצור חברתי, נזקק לחברתו של הזולת. יחסים בינאשיים מעניקים לאדם תמיכה,הערכה וכבוד. הזולת מגלה בנו עניין, נותן בנו אמון, מעניק לנו מידע ומסייע לנו בעת מצוקה, אם בעצה, בתמיכה או בסיוע חומרי.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים