מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

חרדה חברתית

חרדה חברתית וטיפול חברתי

/ LoadSEO SEO

חרדה חברתית – טיפול חברתי לפתרון החרדה

 

חרדה חברתית הינה פחד מביקורת של אנשים או משפיטתם, במסגרת של סיטואציות חברתיות שונות. חשש זה מביא את הסובלים מחרדה חברתית לכדי הימנעות חברתית או סימפטומים קשים במיוחד, במהלכן של סיטואציות חברתיות שונות. הפרעות חרדה מסוג זה יכולות לפגוע פגיעה קשה בתפקוד היומיומי של הסובל מהן ולגרום למצבי חרדה, התקפי חרדה קשים במיוחד. חרדה ודיכאון, הינם לעיתים ביטוייה של חרדה חברתית, המופיעים בעוצמות שונות ובמצבים שונים של חרדה חברתית. טיפול חברתי הינו טיפול במיומנויות חברתיות המאפשרות התמודדות עם סיטואציות חברתיות שונות, הגורמות הן עצמן להפרעת חרדה חברתית. טיפול חברתי נעשה באופן פרטני אל מול המטופל ולאחר מכן במסגרת קבוצתית.

 

 

חרדה חברתית – טיפול חברתי במסגרת קבוצות טיפוליות

 

ישנן סיבות רבות לחרדה-חברתית. טיפול חברתי מאפשר זיהוי מדויק ככל הניתן לגורמים לתופעה זו ובאמצעות חשיפה הדרגתית לסיטואציות החברתיות, הגורמות לחרדה עצמה, מתבצע הטיפול. המטפל, הפסיכולוג, באמצעות רשימה של כל הסיטואציות החברתיות המפחידות את המטופל, מדרג יחד איתו את עוצמתן ומידת השפעתן של כל אחת ואחת מהן במסגרת הפרעת חרדה חברתית. טיפול חברתי מסוג זה מאפשר למטופל להתמודד עם הסיטואציות החברתיות, מהן נמנע בעבר בדרך כלל, וזאת באופן הדרגתי במיוחד כדי להקנות לו ביטחון ויכולת התמודדות. המטופל לומד מחדש לסמוך על עצמו ולשלוט בפחדיו, כפי שאלה צצו במסגרת הפרעת חרדה חברתית. טיפול חברתי נעשה במסגרתן של קבוצות טיפוליות. הקבוצה הטיפולית הינה כתחליף למסגרת החברתית המאיימת, רק שזו נוחה ובסביבה כזו, המאפשרת התמודדות ראשונית באופן קל יותר. קיימים ביטויים רבים להפרעת חרדה חברתית. טיפול חברתי מאפשר לסובל ממנה להתמודד אל מול ביטויים אלה, סימפטומים אלה, במסגרת הטיפול הקבוצתי, יחד עם חברי קבוצה, הסובלים גם הם מתופעה של חרדה חברתית. טיפול חברתי מאפשר קבלת משוב מחברי הקבוצה ופיתוח יכולות חברתיות.

 

 

חרדה חברתית – טיפול חברתי מתאים

 

אפשרויות הטיפול, כאמור, בהפרעת חרדה חברתית הינן רבות ומגוונות בקרב נפגעי חרדה חברתית. טיפול חברתי המטפל בהפרעת החרדה החברתית, יכול להיעשות באמצעות שילוב של קבוצות טיפול, יחד עם מטופלים נוספים, המאפשרות את חשיפתו של הסובל מהפרעת חרדה חברתית לסיטואציות חברתיות שונות וקבלת כלים להתמודדות עימן וכן טיפולים פסיכולוגים אישיים, הכוללים זיהוי הסיבות להפרעת חרדה חברתית. טיפול חברתי באמצעות חשיפתו של המטופל לכל הקשיים, בהם ניתקל, מאפשרת לו קבלת נקודת מבט שונה במעט, מלחיצה הרבה פחות וזאת בזכות הדומים שלו, המשתתפים גם הם בקבוצה. המטופל הופך במסגרת זו גם למטפל במידה ועוזר לאחרים הסובלים גם הם מהפרעת חרדה חברתית. טיפול חברתי הינו אחת השיטות המוצלחות להקניית כלים ודרכי התמודדות עם חרדה חברתית. טיפול חברתי מאפשר חשיפה באופן הדרגתי ונוח במיוחד, תוך חשיפה לקשיים ותפיסתם באופנים שונים.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
בריאות ורפואה - בריאות הנפש
תאריך: 11/7/2011
תגיות:   חרדה חברתית וטיפול חברתי    חרדה חברתית    חרדות    חרדה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות הנפש

הפרעות חרדה / LoadSEO SEO
חרדה היא תגובה טבעית לחלוטין של הגוף למצב של התגוננות מפני סכנה. אך לפעמים החרדה יכולה להשתלט לנו על החיים ולפגוע באיכות החיים. על מנת להתמודד עם חרדה יש לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה מן השורש.
חרדה ודיכאון / LoadSEO SEO
קיים מתאם גבוה בין חרדה ודיכאון מאחר ומי מאיתנו שסובל מחרדה באופן כרוני לא יהוך לדכאוני בסופו של דבר. לכן התמודדות עם דיכאון חייבת לפתור בראש ובראשונה את בעיית החרדה.
חרדה חברתית וטיפול חברתי / LoadSEO SEO
הסיבות לחרדה חברתית הן רבות. טיפול חברתי יכול להיות טיפול יעיל בחרדה מסוג זה. זאת משום שעצם ההמצאות שלנו בחברה ועם אנשים במסגרת הטיפול מהווה התמודדות עם הגורם המאיים.
חרדה חברתית קשה / LoadSEO SEO
ככול הידוע כ- 7% מהאוכלוסיה סובלים מחרדה חברתית. צפוי גם ש- 13% ילקו בה במהלך חייהם. רבים מאלה הלוקים בחרדה חברתית חושבים כי הם היחידים שסובלים ממנה.
חרדה וסימפטומים / LoadSEO SEO
לחרדה ישנם סימפטומים רבים היכולים להתבטא בדרכים רבות. לרוב נוכל לראות סימפטומים כתוצאה מאירוע טראומטי. הסימפטומים יכולים להופיע כתוצאה מאירוע טראומתי. על כך במאמר הבא.
נפגעי חרדה / LoadSEO SEO
נפגעי חרדה פוגשים במצבים טראומטיים אותם הם לא מסוגלים לפתור. אין הם מסגלים לפתור בעזרת הכלים שרכשו במהלך חייהם את המצוקה אליה נקלעו מסיבה כזאת או אחרת.
גופנו - אוטוביוגרפיה מהלכת / נעמי בר
פסיכותרפיה גופנית מתחילה בהגדלת המודעות לגוף. לעיתים, המעבר מהנסיון לפתור בעיות ברמה הרציונאלית להקשבה לתכנים עמוקים יותר שמעורר גופנו, הינה למידה מחדש של התחברות והקשבה לעצמנו.
דמיון מודרך במודעות / אסנת בוקופצר
דרך אנחנו מאפשרים לעצמנו לחיות במודעות. הדמיון ניתן לנו כדי לאפשר לדברים לקרות. הדמיון אינו מוגבל בתבניות אמונה, או תחום על ידי זמן, מרחב או הגוף הפיסי ומאפשר לנו לגלות מה אנחנו רוצים מעצמנו, מהחיים.
אינטימיות ומערכות יחסים / נעמי בר
כולנו נעים קדימה ואחורה בין הפחד מפני נטישה ובין הפחד מפני מחנק. יש מי שנותרים בודדים, כי הם חוששים שיחנקו אותם הרגשות הקשורים ביחסי קירבה. אחרים מסרבים לנתק קשרים הרסניים.
בדידות ודיכאון / נעמי בר
האדם, כיצור חברתי, נזקק לחברתו של הזולת. יחסים בינאשיים מעניקים לאדם תמיכה,הערכה וכבוד. הזולת מגלה בנו עניין, נותן בנו אמון, מעניק לנו מידע ומסייע לנו בעת מצוקה, אם בעצה, בתמיכה או בסיוע חומרי.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים