מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

חרדה ודיכאון

חרדה ודיכאון

/ LoadSEO SEO

חרדה ודיכאון – הקשר בין שניהם ודרכי הטיפול

 

חרדה ודיכאון מופיעים פעמים רבות ביחד. דיכאון יכול להיות הבעיה המרכזית או יכול לבוא כתוספת לבעיות נוספות, כמו חרדה, למשל. אלה הסובלים מתופעת חרדה ודיכאון יחדיו, מביעים סימפטומים של חרדה, כמו דופק מהיר, הזעה, תחושת חנק ואובדן שליטה. לתופעת חרדה ודיכאון, היכולה לבוא לידי ביטוי במסגרת של חרדה חברתית למשל, יכולים להיות מאפיינים רגשיים, פיסיולוגיים, קוגניטיביים והתנהגותיים. הפרעות חרדה שונות, היכולות להיות בשילוב של חרדה ודיכאון, יכולות לכלול ביטויים פיסיולוגיים כמו עייפות רבה, תחושה של חוסר אנרגיה, חוסר תיאבון ואף כאבים פיסיים ממשיים, כמו כאבי בטן או כאבי גב. ביטויים רגשיים להפרעות חרדה, הכוללות חרדה ודיכאון, יכולים להיות תחושת דכדוך, עצבות, כעס, ייאוש ולעיתים תחושת חוסר תקווה קיצונית.

 

חרדה ודיכאון – הקשר בין השניים

 

ישנו קשר הדוק בין החרדה לדיכאון, המסביר את הימצאותם יחדיו לעיתים קרובות. למשל, רוב מצבי החרדה מלווים בדיכאון וגם להיפך, במידה ומחליטים על נקיטת טיפול תרופתי, במצבים נפרדים של חרדה ודיכאון, ייעשה שימוש של נוגדי דיכאון וחרדה בשניהם. מחקרים מוכיחים כי מבחינה ביולוגית, גם בחרדה וגם בדיכאון, ישנו מחסור של סרוטונין ושל נוראדרנלין במוח. חרדה, התקפי חרדה והפרעות חרדה, מביעים, מבחינה רגשית, מעבר לסבל נפשי רב, גם ספק רב. אותו ספק, מובע לא אחת גם במהלך הדיכאון. בנוסף, שניהם, ללא ספק, גם כשבאים בנפרד, מביאים איתם סבל רב ללוקה בהם ופגיעה בהתנהלות היומיומית.

 

חרדה ודיכאון – הגורמים

 

חרדה ודיכאון נובעים בדרך כלל מכמה סיבות: חרדה ודיכאון יכולים לנבוע ממצבים כמו גירושין, מוות, פיטורין, מצב כלכלי קשה וגם לידת תינוק. הגורמים לתופעת חרדה ודיכאון יכולים להיות גורמים סיבתיים, כמו אלה הנעוצים במשברים שונים, ולעיתים גם פתאומיים, העלולים להתרחש במהלך חיינו וכן גורמים ביולוגיים כמו מחסור בהורמונים. הסובלים מתופעת חרדה ודיכאון יכולים להיות בכל שכבת גיל, גברים ונשים כאחד, אך ישנן נקודות בחיים, כאלו שנחשבות כ"מועדות לפורענות", יותר מאחרות, כמו גיל ההתבגרות, אמצע החיים או גיל המעבר והגיל השלישי.

 

חרדה ודיכאון – הטיפול בהם

 

חרדה ודיכאון, ביחד ולחוד, ניתנים לטיפול בדרכים שונות. אפשרויות הטיפול נקבעות לאחר אבחון נקודתי ומתן טיפול הולם ומתאים. חרדה ודיכאון יכולים להיות מטופלים באמצעות טיפול פסיכולוגי, תוך איתור מקור החרדה והדיכאון, כלומר הסיבות להם, או באמצעות טיפול תרופתי, על מנת להסדיר את חוסר האיזון ההורמונאלי בגוף, שלעיתים הינו הוא הגורם לתופעת חרדה ודיכאון. טיפול מקצועי, על ידי אנשי מקצועי מוסמכים בתחום, יכול לעזור במיוחד, לאור אפשרויות הטיפול המצוינות, המוצעות בתחום זה.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected]
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected]
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected]
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
בריאות ורפואה - בריאות הנפש
תאריך: 11/7/2011
תגיות:   חרדה ודיכאון    חרדות    חרדה    חרדה חברתית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות הנפש

הפרעות חרדה / LoadSEO SEO
חרדה היא תגובה טבעית לחלוטין של הגוף למצב של התגוננות מפני סכנה. אך לפעמים החרדה יכולה להשתלט לנו על החיים ולפגוע באיכות החיים. על מנת להתמודד עם חרדה יש לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה מן השורש.
חרדה ודיכאון / LoadSEO SEO
קיים מתאם גבוה בין חרדה ודיכאון מאחר ומי מאיתנו שסובל מחרדה באופן כרוני לא יהוך לדכאוני בסופו של דבר. לכן התמודדות עם דיכאון חייבת לפתור בראש ובראשונה את בעיית החרדה.
חרדה חברתית וטיפול חברתי / LoadSEO SEO
הסיבות לחרדה חברתית הן רבות. טיפול חברתי יכול להיות טיפול יעיל בחרדה מסוג זה. זאת משום שעצם ההמצאות שלנו בחברה ועם אנשים במסגרת הטיפול מהווה התמודדות עם הגורם המאיים.
חרדה חברתית קשה / LoadSEO SEO
ככול הידוע כ- 7% מהאוכלוסיה סובלים מחרדה חברתית. צפוי גם ש- 13% ילקו בה במהלך חייהם. רבים מאלה הלוקים בחרדה חברתית חושבים כי הם היחידים שסובלים ממנה.
חרדה וסימפטומים / LoadSEO SEO
לחרדה ישנם סימפטומים רבים היכולים להתבטא בדרכים רבות. לרוב נוכל לראות סימפטומים כתוצאה מאירוע טראומטי. הסימפטומים יכולים להופיע כתוצאה מאירוע טראומתי. על כך במאמר הבא.
נפגעי חרדה / LoadSEO SEO
נפגעי חרדה פוגשים במצבים טראומטיים אותם הם לא מסוגלים לפתור. אין הם מסגלים לפתור בעזרת הכלים שרכשו במהלך חייהם את המצוקה אליה נקלעו מסיבה כזאת או אחרת.
גופנו - אוטוביוגרפיה מהלכת / נעמי בר
פסיכותרפיה גופנית מתחילה בהגדלת המודעות לגוף. לעיתים, המעבר מהנסיון לפתור בעיות ברמה הרציונאלית להקשבה לתכנים עמוקים יותר שמעורר גופנו, הינה למידה מחדש של התחברות והקשבה לעצמנו.
דמיון מודרך במודעות / אסנת בוקופצר
דרך אנחנו מאפשרים לעצמנו לחיות במודעות. הדמיון ניתן לנו כדי לאפשר לדברים לקרות. הדמיון אינו מוגבל בתבניות אמונה, או תחום על ידי זמן, מרחב או הגוף הפיסי ומאפשר לנו לגלות מה אנחנו רוצים מעצמנו, מהחיים.
אינטימיות ומערכות יחסים / נעמי בר
כולנו נעים קדימה ואחורה בין הפחד מפני נטישה ובין הפחד מפני מחנק. יש מי שנותרים בודדים, כי הם חוששים שיחנקו אותם הרגשות הקשורים ביחסי קירבה. אחרים מסרבים לנתק קשרים הרסניים.
בדידות ודיכאון / נעמי בר
האדם, כיצור חברתי, נזקק לחברתו של הזולת. יחסים בינאשיים מעניקים לאדם תמיכה,הערכה וכבוד. הזולת מגלה בנו עניין, נותן בנו אמון, מעניק לנו מידע ומסייע לנו בעת מצוקה, אם בעצה, בתמיכה או בסיוע חומרי.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים