מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הפרעות חרדה

הפרעות חרדה

/ LoadSEO SEO

 

הפרעות חרדה – מהן וכיצד ניתן לטפל בהן

 

ודאי שמעתם לא אחת על המונח הפרעות חרדה אך לא ידעתם מהי המשמעות שלו, באילו הפרעות חרדה מדובר וכיצד ניתן לטפל בכל אחת ואחת מהן. ואכן, הפרעות חרדה הינן הבעיה הנפשית הנפוצה ביותר, וישנם לא מעט נפגעי חרדה בקרב מבוגרים וילדים. הפרעות חרדה פוגעות במגוון רחב מאד של אוכלוסיות ואף נחשבות כבין הנפוצות ביותר דווקא בקרב אוכלוסיה בריאה ומתפקדת. לעיתים הפרעות חרדה אינן מאובחנות כלל, והסובלים מהן, חיים איתם לאורך כל ימי חייהם. מעטים הסובלים מכל סוג של הפרעות חרדה, כמו חרדה חברתית, חרדה ודיכאון, פונים לטיפול מקצועי, בעיקר מחוסר מודעות ופחד מסטיגמות, הקשורות לטיפול נפשי.

 

 

הפרעות חרדה – מהי חרדה

 

חרדה הינה תגובת טבעית של הגוף, שמטרתה הינה התגוננות מפני סכנה. לעיתים הופכת החרדה לכזו הפוגעת בניהול אורח חיים תקין ואף באיכותו של אורח החיים. בעוד שפחד מתמקד מחשש ממשהו ממשי שניתן להגדירו, קשה פעמים רבות להגדיר את מקורה של חרדה, התקפי חרדה, ואת הסיבה לקיומם. החרדה מתבטאת בשני היבטים מרכזיים: היבטים פיזיים וכן היבטים נפשיים. היא עלולה לגרום לתופעות פיסיולוגיות כמו דפיקות לב מואצות, הזעה ועוד. בהיבטים הפסיכולוגים, באה לידי ביטוי מקיומן של חששות לגבי מצב קיומי, תחושה עצמית ועוד. הפרעות חרדה יכולות להיבנות בהדרגתיות, לאורך זמן, או להופיע בבת אחת, ללא כל סימן מוקדם כלשהו.

 

 

הפרעות חרדה – כיצד ניתן לטפל בהן

 

קיימות גישות טיפול רבות ומגוונות לכל הקשור לקשת הפרעות חרדה הקיימת. שתי גישות הטיפול המרכזיות בסוגי הפרעות חרדה שונים הינן הגישה הפסיכולוגית והגישה התרופתית (באמצעות טיפול פסיכיאטרי). הגישה הפסיכולוגית מאמינה כי מקורן של הפרעות חרדה הינו בעיה פסיכולוגית עמוקה ומורכבת יותר. ולכן, במידה ואכן מאובחן כי כך הדבר, הטיפול המתבצע הינו טיפול פסיכולוגי דינאמי כדי לאתר את מקור הבעיה הפסיכולוגית ולטפל בה. רק לאחר שטופלה בעיה זו, הפרעות החרדה הבאים לידי ביטוי בהתקפות חרדה, ייעלמו. גישה פסיכולוגית נוספת, מאמינה כי באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי ניתן לטפל בהפרעות מסוג זה. מדובר בדרך כלל בטיפול קצר מועד המשפר באופן משמעותי את איכות חייהם של הסובלים מהפרעה זו. גישה זו מאמינה כי הגורמים להפרעות החרדה אינם חשובים וכי הגוף מסוגל ללמוד מחדש דרכי התמודדות, המאפשרות לו להירגע ולשלוט בהתקפי החרדה, עד שאלה ייעלמו לחלוטין. הגישה התרופתית יוצאת מנקודת הנחה כי חוסר איזון הורמונאלי הינו הוא הגורם להפרעות מסוג זה, חוסר איזון אותו ניתן לפתור באמצעות טיפולים תרופתיים. בעוד שהפסקת התרופות עלולה להחזיר את תופעות החרדה כפי שהיו לפני כן, טיפול פסיכולוגי, לאחר סיומו, מבטיח כי תוצאותיו יישארו עם המטופל גם אחר כך.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
בריאות ורפואה - בריאות הנפש
תאריך: 11/7/2011
תגיות:   חרדה    חרדה חברתית    חרדות    טיפול בחרדה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות הנפש

הפרעות חרדה / LoadSEO SEO
חרדה היא תגובה טבעית לחלוטין של הגוף למצב של התגוננות מפני סכנה. אך לפעמים החרדה יכולה להשתלט לנו על החיים ולפגוע באיכות החיים. על מנת להתמודד עם חרדה יש לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה מן השורש.
חרדה ודיכאון / LoadSEO SEO
קיים מתאם גבוה בין חרדה ודיכאון מאחר ומי מאיתנו שסובל מחרדה באופן כרוני לא יהוך לדכאוני בסופו של דבר. לכן התמודדות עם דיכאון חייבת לפתור בראש ובראשונה את בעיית החרדה.
חרדה חברתית וטיפול חברתי / LoadSEO SEO
הסיבות לחרדה חברתית הן רבות. טיפול חברתי יכול להיות טיפול יעיל בחרדה מסוג זה. זאת משום שעצם ההמצאות שלנו בחברה ועם אנשים במסגרת הטיפול מהווה התמודדות עם הגורם המאיים.
חרדה חברתית קשה / LoadSEO SEO
ככול הידוע כ- 7% מהאוכלוסיה סובלים מחרדה חברתית. צפוי גם ש- 13% ילקו בה במהלך חייהם. רבים מאלה הלוקים בחרדה חברתית חושבים כי הם היחידים שסובלים ממנה.
חרדה וסימפטומים / LoadSEO SEO
לחרדה ישנם סימפטומים רבים היכולים להתבטא בדרכים רבות. לרוב נוכל לראות סימפטומים כתוצאה מאירוע טראומטי. הסימפטומים יכולים להופיע כתוצאה מאירוע טראומתי. על כך במאמר הבא.
נפגעי חרדה / LoadSEO SEO
נפגעי חרדה פוגשים במצבים טראומטיים אותם הם לא מסוגלים לפתור. אין הם מסגלים לפתור בעזרת הכלים שרכשו במהלך חייהם את המצוקה אליה נקלעו מסיבה כזאת או אחרת.
גופנו - אוטוביוגרפיה מהלכת / נעמי בר
פסיכותרפיה גופנית מתחילה בהגדלת המודעות לגוף. לעיתים, המעבר מהנסיון לפתור בעיות ברמה הרציונאלית להקשבה לתכנים עמוקים יותר שמעורר גופנו, הינה למידה מחדש של התחברות והקשבה לעצמנו.
דמיון מודרך במודעות / אסנת בוקופצר
דרך אנחנו מאפשרים לעצמנו לחיות במודעות. הדמיון ניתן לנו כדי לאפשר לדברים לקרות. הדמיון אינו מוגבל בתבניות אמונה, או תחום על ידי זמן, מרחב או הגוף הפיסי ומאפשר לנו לגלות מה אנחנו רוצים מעצמנו, מהחיים.
אינטימיות ומערכות יחסים / נעמי בר
כולנו נעים קדימה ואחורה בין הפחד מפני נטישה ובין הפחד מפני מחנק. יש מי שנותרים בודדים, כי הם חוששים שיחנקו אותם הרגשות הקשורים ביחסי קירבה. אחרים מסרבים לנתק קשרים הרסניים.
בדידות ודיכאון / נעמי בר
האדם, כיצור חברתי, נזקק לחברתו של הזולת. יחסים בינאשיים מעניקים לאדם תמיכה,הערכה וכבוד. הזולת מגלה בנו עניין, נותן בנו אמון, מעניק לנו מידע ומסייע לנו בעת מצוקה, אם בעצה, בתמיכה או בסיוע חומרי.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים