מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מערכת קולנוע ביתית

טיפים לבחירת מערכת קולנוע ביתית

/ צלילים ירוקים
טיפים לבחירת מערכת קולנוע ביתית
מאת: צלילים ירוקים בע"מ, מערכות אודיו וידאו לבית לגן ולעסק www.green-sounds.com
 
הקדמה:
חוויה קולנועית של סאונד ותמונה אפשרית גם בביתך. במאמר זה ריכזנו מספר טיפים אודות בחירת מערכת קולנוע ביתית, מה חשוב, מה פחות ואיפה כדאי להשקיע את הכסף.
מקור התמונה:
הקרנת התמונה האיכותית ביותר מתחילה בנגן הסרטים והיא חלק חשוב ביותר מחוויית הקולנוע הביתי. נגן HD DVD/Blue-ray  מאפשר הקרנת תמונה באיכות גבוהה במיוחד. זאת בתנאי שהסרט אכן הוקלט באופן המתאים. כיום, מבחר הסרטים המתאימים עדיין מצומצם ולכן ניתן להסתפק בנגן DVD  רגיל (אך עם רסיבר מתאים שידאג לשיפורי תמונה- עוד על זאת בהמשך).
חברות הכבלים התחילו לשדר מספר ערוצי
HD באיכות תמונה 576 קווים. עדיין לא מגוון רחב מספיק שמצדיק מעבר לממיר HD מה גם שעדיין קיימות בעיות טכניות רבות בממירים אלו. שווה לחכות לסוף 2009.

הקרנת התמונה:
מסכי LCD: מתאימים לגדלי תמונה של עד 65". יתרונם הגדול על הפלאזמה הוא בהקרנת תמונה בחדרים מוארים.
מסך פלאזמה: מגיע בגדלים 42-100", יתרונם בעומק הצבעים הכהים בתמונה. אורך חיי המסך מוגבל יותר מאשר ה LCD והוא לרוב זול יותר מ LCD.
השמעת צליל היקפי:
על מנת ליהנות מהאפקט הקולנועי במיטבו יש צורך במערכת רמקולים היקפיים שיפיקו את הצלילים שמלווים את הסרט. מפיקי סרטים משקיעים מחשבה ומשאבים רבים בתחום הקלטת ועיבוד הקול שמלווה את הסצנות הקולנועיות על מנת להמחיש ולהביא את הצופה אל זירת ההתרחשות. על מנת להפיק מחדש את צלילים והקולות בביתך יש תורך במערכת קולנוע ביתית מלאה עם 5.1 רמקולים לפחות (5 רמקולים וסאב-וופר)
טכנולוגיות קידוד ודחיסה מאפשרות העברת נתוני שמע אל מספר רמקולים בחלל החדר כך שכל רמקול משמיע באיכות גבוהה את הסאונד שהבמאי התכוון שיצא ממנו- דוגמאות בסיסיות: חליפת משאית משמאל לימין במסך, מעבר מסוק מעל לראשי המאזינים וכו'...השימוש בצליל היקפי ממחיש את החוויה.

הרמקולים בהם נעשה שימוש:
רמקולים קדמיים ימין ושמאל- אחראיים על השמעת הקולות והאפקטים של הסצנה המרכזית הנראית על המסך.
רמקול סנטר קדמי- אחרי על השמעת הדיאלוגים היוצאים מפי השחקנים. רמקול זה ממוקם בסמוך למסך וכמה שיותר קרוב אליו.
רמקולי אפקט אחוריים- "סראונד" רמקולים אלו אחראיים להרחבתה של הסצנה מעבר לגבולות המסך, מרמקולים אלו מושמעת אינפורמציה של חליפת מטוסים, כדורים ניתזים, הד דיבור השחקן הראשי כאשר הוא חוקר מערה עמוקה וכו'...
רמקול הסאב וופר- רמקול זה אחראי על השמעת הצלילים הנמוכים שרמקולים קטנים בדרך כלל לא מסוגלים להתמודד איתם עקב מגבלות פיזיקאליות. צלילים או יכולים להיות קולות התפוצצות רמים, צעדי פיל ביער וכו'... רמקול זה חיוני ביותר להעצמת החוויה ושיפור תחושת המציאות אצל הצופה.
רסיבר
הרסיבר הוא הלב של מערכת קולנוע ביתי, הוא כולל את ערוצי ההגברה, חיבורים וידאו ואודיו, מפענחים לאותות אודיו מקודדים, רסיברים מתקדמים כוללים מעבדים לאותות וידאו המאפשרים UPSCALING- לוקחים את אות הוידאו של הכבלים ושאר המקורות בעלי איכות שידור נמוכה (480 קווים) ועל ידי מטריצה מתמטית מוספיה קווים נוספים ומשנה את אופן סריקת התמונה לסריקה פרוגרסיבית. תכונה זו חשובה ביותר בישראל מכיוון שכמות ערוצי ה HD המשודרים בארץ אינה מספקת.
מה חשוב ומה לא?
כל כך הרבה פרמטרים נכנסים למערכת השיקולים בבחירת מערכת קולנוע ביתית כך שקשה מאוד לקבל החלטות. על מנת לפזר את מסך הערפל נדגיש עבורכם מספר נקודות חשובות באמת שיש לשים אליהן לב בעת בחירת המערכת.
סוג המסך:
בחדר מואר- הכיוון צריך להיות LCD. בחדר חשוך מטבעו ניתן לבחור בפלאזמה או במקרן עם מסך חשמלי.
רזולוציית מסך:
ל-5 השנים הקרובות ניתן בהחלט להסתפק במסך שהוא HD READY  ולא FULL HD. ההבדל הוא ש FULL HD הוא מסך המסוגל להקרין 1080 קווים אופקיים. מאחר וחברות הכבלים משדרות 480 קווים, ניתן להסתפק במסך HD READY המסוגל לשדר 720 קווים. בשילוב עם רסיבר המבצע פעולת UPSCALING ניתן להגיע לאיכות תמונה מדהימה במינימום הוצאה. מסכי 1080 יוזלו מאוד בשנים הקרובות ולכן שווה לחכות. אגב, גם הערוצים הנחשבים HD בכבלים ובלוויין בישראל אינם משדרים מעל 720 קווים.
חיבורים:
החיבורים שחשוב שיהיו בטלוויזיה:
·       S-VIDEO הוא חיבור אנלוגי איכותי
·       VGA- לחיבור איכותי של מחשב נייד אל הטלויזיה
·       קומפוננט- החיבור האנלוגי האיכותי ביותר שניתן להשיג
·       HDMI- כבכל טלויזיה שמוכנה לקבלת שידורים באיכות גבוהה
כמה רמקולים לקנות?
מינימום רמקולים למערכת קולנוע ביתית הם סנטר, 2 קדמיים, 2 אחוריים וסאב. המהדרין ואלו שיש להם תקציב ובעיקר מקום בבית יוסיפו זוג רמקולי סראונד אחוריים נוספים להשלמת מערכת של 7.1 ערוצים (נתמכת ע"י רוב הרסיברים כיום).
רסיבר:
כאמור, הרסיבר הוא הלב של מערכת קולנוע ביתית ולכן, חשוב להשקיע בו מספיק על מנת לוודא שמקבלים את התכונות והפונקציות החשובות:
·         תמיכה בפורמטי הסאונד המתקדמים  DOLBY TRUE HD, DTS MASTER AUDIO וכו'.
·         יכולת ביצוע UPSCALING- חשוב מכיוון שלרובנו כיום יש מסך HD READY ועל מנת לעשות שימוש בתכונות אלו יש צורך בביצוע UPSCALE לאותות השידור בכבלים וב DVD.
·         הספק- יש לוודא שההספק מתאים לגודל החדר. חדר קטנטן לא ידרוש יותר מ 90 וואט לערוץ בעוד שסלון גדול אל אוהבי מוסיקה ידרוש מעל 130 וואט לערוץ. מספרים אלו הם קווים מנחים ויש לבחור את ההספק גם בהתאמה לרמקולים הנרכשים כך שיהיה שווה או גדול המעט מההספק של הרמקולים (עדיף יותר מאשר פחות מבחינת עיוות הצלילי במגבר חלש מדי)
 
כמה זה עולה?
ניתן לרכוש מערכת קולנוע ביתית מלאה באיכות טובה מאוד כולל טלויזיה ב 15,000 ₪. אם קיימים בביתך חלק מהרכיבים ניתן להוזיל עלויות המערכת. מערכות קולנוע ביתי בקופסא הכוללות רמקולים רסיבר ו DVD שמגיעות בחבילה אינן מומלצות אלא למקרים בהם באמת לא חשובה האיכות ומוכנים להסתפק במינימום.
אלו שאין להם ניסיון מוטב יהיה אם יפנו אל חברת התקנות מקצועית אש תקבל את התקציב ותפיק ממנו את המקסימום.

אל מי לפנות:
אלו המבינים בתחום ושיש להם סבלנות- בצעו מחקר מקיף באולמות התצוגה ובאינטרנט, שיקלו לבצע את ההתקנה בעצמכם.
אנשים רבים שלא מכירים לעומק את התחום חוששים לחשוף את תקציבם בפני חברת הייעוץ/התקנה מתוך חשש שהתקציב ינוצל במלואו מבלי לקבל תמורה הולמת, אך ההיפך הוא הנכון- כאשר מציגים תקציב למערכת הקולנוע הביתית מטרת החברה המתקינה הוא לתת ללקוח את המקסימום באותו תקציב מכיוון שהתחרות בין החברות הופכת להיות תחרות של איכות ולא של עלות. לכן- במידה ואינכם מכירים את התחום מספיק. קבלו הצעת מפרט מ-2 חברות לפחות לאחר שנתתם להם מגבלת תקציב (כולל עלות התקנה) באופן זה תקבלו את התמורה הטובה ביותר לכספכם עם תכנון וביצוע של מומחים. לרוב ברכישת חבילות גדולות דרך חברות ההתקנה עלות ההתקנה תיספג בתוך עלות המרכיבים דבר שלא יכול לקרות כאשר קונים דרך האינטרנט.
בהצלחה!
http://www.green-sounds.com
http://www.youtube.com/watch?v=_sq5XrLy6A8
 
 
לתמיכה נוספת [email protected]   תמיכה טכנית צלילים ירוקים בע"מ.
צלילים ירוקים
צלילים ירוקים משווקת ומתקינה מערכות קולנוע ביתי ומערכות אודיו וידאו לבתים פרטיים, בתי עסק ומוסדות. המוצרים כוללים מגוון רחב של רמקולים...
צלילים ירוקים משווקת ומתקינה מערכות קולנוע ביתי ומערכות אודיו וידאו לבתים פרטיים, בתי עסק ומוסדות. המוצרים כוללים מגוון רחב של רמקולים...
צלילים ירוקים בע"מ
צלילים ירוקים משווקת ומתקינה מערכות קולנוע ביתי ומערכות אודיו וידאו לבתים פרטיים, בתי עסק ומוסדות. המוצרים כוללים מגוון רחב של רמקולים, טלויזיות ומקרנים ומערכות תומכות נוספות. איכות המוצרים, ההתקנה...
היצירה 12
רעננה
0773473367
בנייה ושיפוצים - בית חכם
תאריך: 19/7/2010
תגיות:   קולנוע ביתי    סראונד    מערכות אודיו     סטריאו    רמקולים לגינה    עיצוב פנים    אדריכל    גבס    בית חכם    רמקולים שקועים    רמקולים נגד מים    רמקול סלע    רמקולי סלע    גן    גינה    דק    פרגולה    רמקול שקוע    INWALL SPEAKER    מולטי רום    אודיו וידאו    חשמל חכם    טופ אודיו    הד סינמה.   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - בית חכם

מדריך לבחירת מצלמות אבטחה / גנדי מליס
איך לבחור מצלמת אבטחה מתאימה לצרכים שלכם? איך לדעת, שקיבלתם את המצלמה עם מפרט טכני אמיתי שאתם צריכים? במאמר תוכלו לקבל כמה טיפים מאוד חשובים לבחירת מצלמה המתאימה לכם, מיבואן מצלמות אבטחה.
לוחות חשמל / יובל אבל
חשיבות ייצור לוחות החשמל במפעל לייצור לוחות.
חשמל חכם-מושגים / יובל אבל
מושגים בעולם החשמל החכם.
כיצד לנתח הצעת מחיר / יובל אבל
עקב ריבוי הספקים והפתרונות המוצעים ללקוחות, ישנה חשיבות רבה להבנת ההצעות השונות הניתנות ללקוחות. http://www.yasmarthome.com/
מערכת אזעקה פימא האנטר פרו 832/896 / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכל לקרוא על יתרונותיהן של מערכות אזעקה פימא האנטר פרו 832 והאנטר פרו 896
גלאי אאוטלוק של חברת מקסימום / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכלו לקרוא על יתורנותיו הרבים ועל תכונותיו של גלאי אאוטלוק מבית מקסימום.
גלאי קרן / גלאי וילון חיצוני-במה לבחור? / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכל לקבל תשובות ועזרה בבחירת הגלאי הנכון והמתאים למערכת האזעקה שהותקנה בביתך. גלאי קרן או גלאי וילון חיצוני- במה לבחור?
מערכת אזעקה אלחוטית -ויסוניק-פרדוק-ריסקו / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכל לקרוא על יתרונותיה של מערכת האזעקה האלחוטית ועל החברות השנות בינהן : מערכת אזעקה אלחוטית ויסוניק,מערכת אזעקה אלחוטית פרדוקס ומערכת אזעקה אלחוטית ריסקו.
בחירת מערכת אזעקה לבית / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכלו להעיזר בכלים שחברת דביר מיגון ותקשורת נותנת לכם בבחירת מערכת האזעקה המתאימה לכם.
שואב אבק מרכזי / תומר מזרחי
שואב אבק מרכזי הוא תחום שהולך ונהיה נפוץ בישראל על מנת שתדעו קצת יותר על עולם מערכת שאיבה מרכזית החלטנו לרשום לכם 10 דברים שלא ידעתם על שואבי אבק מרכזיים
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים