מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תסמיני סרטן עור

תסמיני סרטן עור

/ LoadSEO SEO

חשוב להכיר – מהם תסמיני סרטן העור ?

סרטן העור מסוג מלנומה מתחיל בדרך כלל כשומה או נקודת חן ששינו את מאפייניהן. חשוב להבין כי לא כל שינוי או תסמין הוא סרטן העור, וכי רוב השומות ונקודות החן אינן מזיקות ואין כל סיבה להסירן. לאדם ממוצע יש עשרות נקודות חן שאינן ממאירות ואינן מזיקות, שהסיבה היחידה שעשויה להיות להסרתן היא משיקולי אסתטיקה. אולם למרות המילים המרגיעות, חשוב לבדוק באופן תקופתי וסדיר את נקודות החן. גם אם קיימת כיום נקודת חן שפירה, יתכן כי מכל סיבה שהיא יחול בה שינוי והיא תהפוך ממאירה, מה שדורש כמובן גילוי מוקדם וטיפול מיידי ככל האפשר.

מהם תסמיני סרטן העור מסוג מלנומה?

1.        אסימטריה – נקודות חן (שומות) שהן אסימטריות וללא צורה ברורה (מחצית השומה אינה שווה בצורתה למחצית השנייה).

2.        גבולות – השומה אינה בעלת גבולות ברורים וקצותיה חריגות, מחוספסות או שונות מהרגיל. לעיתים נראה כאילו צבע השומה התפשט אל מחוץ לגבולותיה.

3.        ריבוי צבעים– כאשר בנקודת חן (שומה) מופיעים שלושה צבעים או גוונים שונים ויותר, הרי שמדובר באפשרות שהיא סרטן עור. לעיתים מדובר בהופעת כתמים לבנים או שחורים בשומה ואפילו צבעי אפור, אדום ורוד או כחול.

4.        גודל – בעבר היה מקובל להניח כי שומה שקוטרה מעל 5 מ"מ הינה עלת פוטנציאל גדול יותר להיות מלנומה. עם זאת, תסמין זה פחות נחשב, היות וקיימות מלנוומות שקוטרן קטן.

5.        הסימן החשוב ביותר- שינוי בשומה או הופעת שומה חדשה על גבי העור (ביחוד מעל גיל 40).

האם חייבים כל  תסמיני סרטן עור להופיע יחד?

בהחלט לא.
מלנומות יכולות להיות שונות מאוד זו מזו בצורתן ובאופן בו הן מגלות תסמיני סרטן עור.
לעיתים יופיעו כל התסמינים יחד, לעיתים רק אחד או שניים מהם, לעיתים יופיע דימום או קשקשת על השומה ודווקא אלה יהיו תסמיני סרטן עור. הנקודה היא, כי על מנת לאתר את התסמינים האלה בשלב מוקדם ככל האפשר נדרש לחפש ולשים לב אחר כל חריגה או שינוי, כולל גירוד או שינוי מרקם. חשוב לדעת כי מרבית השומות אינן גורמות לכאב, ולפיכך עובדה זו אינה מהווה אינדיקציה לכך שלא מתפתחים תסמיני סרטן עור.

המרכז לריפוי שומותלזהות את תסמיני סרטן העור מוקדם ככל האפשר

האפשרות היחידה כמעט לרפא את סרטן העור כיום היא במצבים בהם המלנומות לא העמיקו מספיק אל תוך העור, וכאשר הגידול הסרטני טרם שלח גרורות אל איברים אחרים, או אז הופכת המלנומה להיות מלנומה גרורתית וקשה מאוד לריפוי. מיפוי שומות בידיו האמונות של ד"ר ניר נתנזון, בעל הנסיון הרב ביותר בשיטה זו בישראל, הינו השיטה המהימנה ביותר לגילוי מוקדם של סרטן העור מסוג מלנומה. במקרה זה תסמיני סרטן עור יתגלו בזמן, והרי שאז יגיע ריפוי שלם וחזרה מהירה לחיים תקינים. קחו אחריות על חייכם והזמינו תור לבדיקה עוד היום.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
בריאות ורפואה - סרטן
תאריך: 6/7/2011
תגיות:   תסמיני סרטן העור    סרטן העור    סרטן עור    מיפוי שומות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - סרטן

אבחון נקודת חן / LoadSEO SEO
המרכז למיפוי שומות מציע אבחון נקודת חן, שמבוצע באופן מקצועי ומדויק היכול להציל את חייכם. אבחון נקודות חן עשוי לגלות התפתחות של מלנומה בשלב מוקדם ביותר.
תסמיני סרטן עור / LoadSEO SEO
חשוב להכיר – מהם תסמיני סרטן עור ? סרטן העור מסוג מלנומה מתחיל בדרך כלל כשומה או נקודת חן ששינו את מאפייניהן. הדבר דורש כמובן גילוי מוקדם וטיפול מיידי ככל האפשר.
סוגי סרטן העור / LoadSEO SEO
סרטן העור וסוגיו – להקדים אבחון למכה סרטן העור הוא הסרטן השכיח ביותר בבני האדם. מיליונים לוקים בו ברחבי העולם מדי שנה. כמו כל סרטן אחר מקורו של סרטן העור הוא בהתרבות בלתי מבוקרת של תאים.
מלנומה ממאירה / LoadSEO SEO
מלנומה או בשמה המלא: מלנומה ממאירה של העור- Malignant Melanoma of the Skin הינה סרטן עור קטלני. התאים הסרטנים הינם המלנוציטים - התאים יוצרי הפיגמנט שבעור
מלנומה גרורתית / LoadSEO SEO
מלנומה היא סוג של סרטן העור המסוכן היותר. השורה התחתונה היא ברורה – על מנת שמלנומה לא תהפוך להיות מלנומה גרורתית, יש לגלות אותה בשלביה המוקדמים ביותר.
אבחון מלנומה / LoadSEO SEO
בכל אחד מהמקרים האלה יש לפנות לרופא עור בהקדם, ולזכור כי המפתח להחלמה תלוי בהצלחת גילוי מוקדם וביצוע אבחון מלנומה כבר בשלבים הראשונים של התפתחות המחלה.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים