מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

סגנונות אדריכלות

אדריכלים וסגנונות אדריכליים

/ אביב יועצים

אדריכלים וסגנונות אדריכליים

 

 

אדריכלות היא כמו כל סוג אחר של אומנות. אדריכל אינו רק בונה בניינים פונקציונאליים אלא גם משלב לתוכם את החזון האומנותי, האישי והיצירתי שלו. וכשם שבאומנות זרמים שונים ותקופות שונות כך גם האדריכלות מתאפיינת בסגנונות היסטוריים שונים, כאשר כל אדריכל מפורסם בחר לו את הסגנון המאפיין אותו בהתאם לתקופה שבה הוא חי. המשמעות של סגנון אדריכלי הוא סגנון שחוזר על עצמו, כאשר נוכל לזהות עם כל אדריכל את הסגנון המאפיין אותו.

במהלך ההיסטוריה האדריכלות התפתחה לזרמים שונים, חלקם פרקטיים יותר או פחות. אדריכל חשוב שהשפיע על האדריכלות המודרנית הוא פרנק לויד רייט, שניסה לשלב בין האתר לבין המבנה, או בין הבניין לבין הסביבה שבה הוא הוקם. מוזיאון הגוגנהיים שתכנן נחשב עד היום לאחד מיצירות המופת האדריכליות של המאה העשרים.

אדריכל זה הוא מייצג מובהק של התקופה המודרנית באדריכלות.  המבנים המודרניים עוסקים בתפקוד של הבניינים ובמידת הפונקציונאליות שלהם. משרד אדריכלים בדרך כלל ישתמש באדריכלות מודרנית כאשר הוא יתכנן מבנים מסחריים ומודרניים המשמשים לעסקים, לבילוי ולקניות.

סגנון הרומנסק הוא סגנון אדריכלי ששלט בתקופת ימי הביניים. מאוחר יותר הסגנון הוחלף בבנייה גותית. אדריכל בתקופה זו היה מעצב בניינים בסגנון מאסיבי, כבד, ומוצק תוך שימוש בקשתות, מגדלים, סימטריה וקישוטים. בסגנון זה בנויים טירות ומבצרים רבים ברחבי אירופה. בתקופה זו אפשר היה למצוא בארצות הים התיכון סגנון שנודע כאדריכלות ביזנטית.

סגנון אחר שכל אדריכל מכיר הוא הסגנון הויקטוריאני. סגנון זה הושפע מהמהפכה התעשייתית ונקרא על שם המלכה ויקטוריה. הסגנון משלב בנייה באבן ובאבנים ומייצג את התקופה המיוחדת שהשפיעה רבות על המאה העשרים.

האם אתם מכירים את "גשר הזהב" בסן פרנסיסקו? מבנה זה הוקם בסגנון האר דקו. אר דקו היא תנועה שאדריכל החבר בה היה מתכנן בניינים לפיה בצורה דקורטיבית וגרפית. העיצוב של אר דקו ממחיש גם הוא את התקופה התעשייתית. בניינים רבים בניו שבנה בוודאי כל משרד אדריכלים אמריקאי מתאפיינים בסגנון זה של אר דקו.

אם אתם רוצים להראות לאדריכל שאתם מבינים באדריכלות, היזהרו לא להתבלבל בין האר דקו לאר נובו, סגנון המזכיר את הסגנון הקודם. אר נובו משלב מוטיבים נשיים עם אלמנטים מהחי ומהצומח. ציירים רבים כמו טולוז לוטרק או קלימט השתמשו גם הם בסגנון אר נובו, שאינו רק סגנון שניתן למצוא במבנים שהקים משרד אדריכלים זה או אחר שפעל בתקופה, אלא גם סגנון אומנותי, שאת תוצריו ניתן לראות במוזיאונים רבים ברחבי הגלובוס.

אם תסתכלו סביבכם, תוכלו ללמוד רבות על סגנונות האדריכלות גם כאן בארץ ישראל. המבנים הישראליים ברחבי הארץ משלבים סגנונות כמו אדריכלות קולוניאליסטית, סגנון המכונה "סגנון ארץ ישראלי" המנסה ליצור חיבור בין מזרח למערב. זהו סגנון אקלקטי המשלב בין תרבויות שונות וסגנון מודרני.

אם אתם רוצים לדעת עוד על סגנונות אדריכליים, תוכלו לגלוש ברשת האינטרנט, לחפש מידע על אדריכל שמעניין אתכם ולראות את היצירות שלו. תוכלו גם לבדוק לגבי משרד אדריכלים המעצב בסגנון האהוב עליכם בהשפעת אותו אדריכל. תוך כדי כך נסו לחשוב ולחלום על בית החלומות שלכם ולתאר לעצמכם באיזה סגנון אדריכלי הייתם בונים אותו ואיזה אדריכל או משרד אדריכלים הייתם שוכרים למשימה....

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - אדריכלות
תאריך: 5/7/2011
תגיות:   אדריכל    אדריכלים    ארכיטקט    ארכיטקטים    


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - אדריכלות

אדריכל: טכנולוגיה ירוקה, טכנולוגיה יקרה / אביב יועצים
האפשרות הריאלית היחידה של הכנסת טכנולוגיות ירוקות ע"י אדריכל לבנייה בישראל היא רק במידה וטכנולוגיות אלו ישלשלו עוד כמה שקלים לכיסיהם של הטייקונים.
הראה לי את עיצוב הבית ואומר לך מי אתה! / gidi didi
מצוקת הדיור גורמת לאנשים רבים לבחור בדירת סטודיו כדירת מגורים או להכניס שותפים לדירה. החוסר בפרטיות וההרגשה שאין הפרדה ביו חדרים ומהויות יכולה להכביד מאוד. ישנם הרבה פתרונות שניתן לעצב איתם את הבית.
לאיכות הסביבה ולאיכות חייך בנה בנייה ירוקה! / gidi didi
בנייה ירוקה היא ניצול נכון של משאבי הטבע בתהליך הבנייה . החל מחומרי הגלם המשמשים עבור בנייה ירוקה וכלה בתכנון פתחי האוורור של הבית.
אדריכלים: האדריכלות המיוחדת של תל אביב / אביב יועצים
כל אדריכל יאמר לכם שתל אביב משתנה לטובה בתקופה האחרונה ושהעיר תעבור מהפך שבסיומו ההזנחה של השנים האחרונות תהפוך לחידוש ולשיפוץ. בינתיים המבקרים בתל אביב נהנים מהאדריכלות המיוחדת שלה.
אדריכל: האם כדאי להיות? / אביב יועצים
אם יש לך משיכה לעיצוב, אם תמיד אהבת להביט בבניינים ברחוב ואם מספרים, הנדסה וגיאומטריה לא מפחידים אותך, אולי תשקול ברצינות להיות אדריכל?
אדריכלים וסגנונות אדריכליים / אביב יועצים
אדריכל אינו רק בונה בניינים פונקציונאליים אלא גם משלב לתוכם את החזון האומנותי, האישי והיצירתי שלו. וכשם שבאומנות זרמים שונים ותקופות שונות כך גם האדריכלות מתאפיינת בסגנונות היסטוריים שונים.
דלפקים ודלפקים מעוצבים / asher hayut
כמעט בכל מקום מסחרי, ציבורי ואפילו פרטי אליו תגיעו, תמצאו דלפקים או דלפקים מעוצבים - החל מחנויות ומסעדות, דרך דלפקי קבלה משרדיים, דלפקים בבתי מלון, בתערוכות ובמוזיאונים.
פרגולות מאלומיניום / אלכס בונר
פתרון מדהים להצללת חצרות וגנים, והגנה על משטחים מפני נזקי מזג האוויר והשמש נותנות פרגולות אלומיניום המציעות פתרון שימושי ויפה כאחד.
אדריכל: עצות להתנהלות נכונה / אביב יועצים
בחירת אדריכל היא אכן פעולה שיש להשקיע בה זמן ומחשבה, אך היא לא חייבת להיות קשה ומבלבלת. גם לאחר שתבחרו אדריכל, ישנן דרכים טובות להתנהלות מולו.
אדריכל: מדריך לעבודה בשיתוף פעולה / אביב יועצים
לכל אדריכל יש גישה וסגנון שונים. הכנו עבורכם מדריך קצר שיעזור לכם למצוא את האדריכל המתאים ביותר עבורכם. אל תמהרו, עבדו לאט וקחו את כל הזמן שאתם זקוקים לו בשביל לבחון אדריכלים פוטנציאליים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים