מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

דרושים אדריכל

אדריכל: האם כדאי להיות?

/ אביב יועצים

אדריכל: האם כדאי להיות?

 

סיימת את הצבא, הגיע הזמן להירשם ללימודים ולבחור מקצוע ואתה עדיין מתלבט? אם יש לך משיכה לעיצוב, אם תמיד אהבת להביט בבניינים ברחוב ואם מספרים, הנדסה וגיאומטריה לא מפחידים אותך, אולי תשקול ברצינות להיות אדריכל?

עבור רבים השאיפה להפוך לאדריכל היא בגדר חלום שבסופו ניצבת המשרה הנחשקת במשרד אדריכלים.  אבל לפני כן, עליך להחליט אם המקצוע מתאים עבורך, מהו מוסד הלימודים שבו כדאי לך ללמוד והאם כדאי לך להיכנס ישר למקצוע או לעבור תקופה של התמחות כאדריכל בה תלמד את המקצוע במשרד אדריכלים מוכר.

על מנת לעבוד כאדריכל עליך לרכוש ידע רב בנושא. אדריכל הוא מקצוע הדורש לימודים של כמה שנים ואינו נמנה עם המקצועות אותם אפשר ללמוד תוך כדי העבודה. הלקוחות המגיעים לאדריכל מצפים מאדריכל להיות מומחה וממשרד אדריכלים לספק להם את השירות הטוב והמקצועי ביותר, ולכן יש חשיבות עבור אדריכל למוסד הלימודים בו הוא בוחר ללמוד ולהשכלתו במוסד זה.

אדריכל הוא גם מקצוע המצריך יצירתיות. אדם שאינו יצירתי, מוטב לו לחפש מקצוע אחר ולא ללמוד לצורך עבודה כאדריכל. אדריכלות היא מקצוע המשלב בין הבנה מתמטית וגיאומטרית, לבין חוש עיצוב וידע באומנות ובהיסטוריה של האומנות. מבחינה זו אדריכל מאפשר תעסוקה מגוונת מאד וראיה רחבה של תחום העיסוק. לכן, אם אתה שואף לעסוק במקצוע שיפתח לך דלתות רבות, להיות אדריכל זה בדיוק בשבילך.

בודאי ביקרת עד עתה בערים שונות בעולם, שגרמו לך לרצות לתכנן בתים, בדיוק כמו המבנים המפורסמים אותם ראית: גורדי השחקים של ניו יורק, הכנסיות המרשימות של אירופה, המקדשים של המזרח הרחוק- מאחורי כולם עמד אדריכל ששמו נודע בעולם כולו. אדריכל זה ידע להפוך את השרטוטים על הנייר למבנים שמשמשים מקום עליה לרגל לאנשים מכל העולם.

אך עבודתו העיקרית של אדריכל אינה מסתכמת רק במימוש התוכניות הגרנדיוזיות שלו והחוש האומנותי לכדי מבנים מרהיבים. עליך לדעת שרוב עבודתו של האדריכל, היא בניית מבנים סטנדרטיים ומימוש שאיפותיו של הלקוח לכדי בניין פרקטי שיענה על צורכי הלקוח. משרד אדריכלים צריך לעבוד עבור לקוחות ובמקרים רבים הרצון להביע אמירה אומנותית נזנח מאחור לטובת פרטי ההזמנה. משרד אדריכלים ניגש לעיתים גם למכרזים לבניית מבני ציבור עבור משרדי הממשלה השונים או עבור עיריות. במקרים אלו עולה החשיבות של הפרקטיות והמענה על צורכי המזמין. למרות זאת אדריכל מוערך הוא גם אדריכל שידוע בשל חוש העיצוב שלו ובשל הבניינים המיוחדים שהם חותם ההיכר שלו. ה"טריק" הוא לדעת לשלב במידה בין הדרישות של הלקוח לבין החזון האומנותי ואדריכל טוב ידע לעשות זאת.

אז מה צריך לדעת כדי להיות אדריכל? עיצוב פנים, עיצוב חוץ, רישיונות וחוקים הקשורים לבנייה, צרכי בנייה הקשורים בחשמל, בביוב ועוד. אדריכל טוב ידע גם לתכנן את התקציב לפי העומד לרשות משרד אדריכלים והלקוח ששוכר אותו ולא לחרוג מהתקציב המוקדש לבנייה.

והיכן כדאי ללמוד אדריכלות? כדי להיות אדריכל בישראל ניתן ללמוד בכמה מקומות וביניהם הטכניון, אוניברסיטת תל אביב, האקדמיה לאומנות "בצלאל", המכללה האקדמית יהודה ושומרון באריאל, האקדמיה לעיצוב בויצ"ו חיפה, שנקר והמכללה למנהל. אם תלמד באחד ממוסדות אלו, מובטח לך כי כל משרד אדריכלים ירצה להעסיקך! אנו מציעים לך לבדוק את המוסדות השונים ומה מציע כל מוסד, לשוחח עם נציגי החוגים ועם בוגרים שלמדו במוסדות ולאחר מכן להחליט היכן להירשם. בהצלחה!

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - אדריכלות
תאריך: 5/7/2011
תגיות:   אדריכל    אדריכלים    ארכיטקט    ארכיטקטים    


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - אדריכלות

אדריכל: טכנולוגיה ירוקה, טכנולוגיה יקרה / אביב יועצים
האפשרות הריאלית היחידה של הכנסת טכנולוגיות ירוקות ע"י אדריכל לבנייה בישראל היא רק במידה וטכנולוגיות אלו ישלשלו עוד כמה שקלים לכיסיהם של הטייקונים.
הראה לי את עיצוב הבית ואומר לך מי אתה! / gidi didi
מצוקת הדיור גורמת לאנשים רבים לבחור בדירת סטודיו כדירת מגורים או להכניס שותפים לדירה. החוסר בפרטיות וההרגשה שאין הפרדה ביו חדרים ומהויות יכולה להכביד מאוד. ישנם הרבה פתרונות שניתן לעצב איתם את הבית.
לאיכות הסביבה ולאיכות חייך בנה בנייה ירוקה! / gidi didi
בנייה ירוקה היא ניצול נכון של משאבי הטבע בתהליך הבנייה . החל מחומרי הגלם המשמשים עבור בנייה ירוקה וכלה בתכנון פתחי האוורור של הבית.
אדריכלים: האדריכלות המיוחדת של תל אביב / אביב יועצים
כל אדריכל יאמר לכם שתל אביב משתנה לטובה בתקופה האחרונה ושהעיר תעבור מהפך שבסיומו ההזנחה של השנים האחרונות תהפוך לחידוש ולשיפוץ. בינתיים המבקרים בתל אביב נהנים מהאדריכלות המיוחדת שלה.
אדריכל: האם כדאי להיות? / אביב יועצים
אם יש לך משיכה לעיצוב, אם תמיד אהבת להביט בבניינים ברחוב ואם מספרים, הנדסה וגיאומטריה לא מפחידים אותך, אולי תשקול ברצינות להיות אדריכל?
אדריכלים וסגנונות אדריכליים / אביב יועצים
אדריכל אינו רק בונה בניינים פונקציונאליים אלא גם משלב לתוכם את החזון האומנותי, האישי והיצירתי שלו. וכשם שבאומנות זרמים שונים ותקופות שונות כך גם האדריכלות מתאפיינת בסגנונות היסטוריים שונים.
דלפקים ודלפקים מעוצבים / asher hayut
כמעט בכל מקום מסחרי, ציבורי ואפילו פרטי אליו תגיעו, תמצאו דלפקים או דלפקים מעוצבים - החל מחנויות ומסעדות, דרך דלפקי קבלה משרדיים, דלפקים בבתי מלון, בתערוכות ובמוזיאונים.
פרגולות מאלומיניום / אלכס בונר
פתרון מדהים להצללת חצרות וגנים, והגנה על משטחים מפני נזקי מזג האוויר והשמש נותנות פרגולות אלומיניום המציעות פתרון שימושי ויפה כאחד.
אדריכל: עצות להתנהלות נכונה / אביב יועצים
בחירת אדריכל היא אכן פעולה שיש להשקיע בה זמן ומחשבה, אך היא לא חייבת להיות קשה ומבלבלת. גם לאחר שתבחרו אדריכל, ישנן דרכים טובות להתנהלות מולו.
אדריכל: מדריך לעבודה בשיתוף פעולה / אביב יועצים
לכל אדריכל יש גישה וסגנון שונים. הכנו עבורכם מדריך קצר שיעזור לכם למצוא את האדריכל המתאים ביותר עבורכם. אל תמהרו, עבדו לאט וקחו את כל הזמן שאתם זקוקים לו בשביל לבחון אדריכלים פוטנציאליים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים